Strona głównaZdrowieNajlepsze 4 naturalne leki na cofające się dziąsła

Najlepsze 4 naturalne leki na cofające się dziąsła

Cofanie się dziąseł jest nie tylko bolesne, ale także potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia jamy ustnej. Warunek ten objawia się lukami między zębami, a linią dziąseł, które stanowią doskonałe podłoże do gromadzenia się szkodliwych bakterii.

W skrajnym scenariuszu cofanie się dziąseł może prowadzić do poważnego uszkodzenia zarówno zębów, jak i tkanki podtrzymującej. Może również powodować potencjalną utratę zębów.

Jednym z czynników ryzyka tego stanu jest niewłaściwa higiena jamy ustnej, tzn. zbyt rzadkie mycie zębów. Innym czynnikiem ryzyka recesji dziąseł jest genetyka.

Ponadto Simple Steps Dental potwierdza, że ​​największym czynnikiem ryzyka chorób dziąseł, w tym recesji dziąseł jest palenie.

Cofanie się dziąseł może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej zwłaszcza jeśli nie jest leczone. W rzeczywistości ten stan może ostatecznie spowodować utratę zębów.

Rozpoznanie wczesnych objawów i szybka reakcja ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w odpowiednim czasie operacja może być nieunikniona.


Oferujemy 4 naturalne środki, które skutecznie leczą cofające się dziąseł. Najważniejszą rzeczą jest jednak stosowanie tych środków na pierwsze oznaki recesji dziąseł, takie jak obrzęk dziąseł, krwawienie po szczotkowaniu, ból i nieświeży oddech.

Witamina CKorzyści zdrowotne witaminy C w stosunku do ustępujących dziąseł są od dawna znane i stosowane. Ta witamina może powstrzymać krwawienie dziąseł, obrzęk i recesję. Według badań przeprowadzonych przez University of California w San Francisco niedostateczne spożycie witaminy C może pogorszyć nasilenie krwawiących dziąseł.

NIE PRZEGAP!  Zobacz co się dzieje kiedy będziesz jeść czosnek na czczo
NIE PRZEGAP!  Wspaniała mieszanka, która wyczyści okrężnicę z toksycznych odpadów

Aloes

Badanie opublikowane w Journal of Indian Society of Periodontology wykazało, że aloes jest niezwykle korzystny w leczeniu chorób przyzębia. Badanie, w którym uczestniczyło 150 osób wykazało, że gdy aloes jest przyjmowany doustnie zmniejsza nasilenie różnych chorób dziąseł.

I nie musisz korzystać z samej rośliny. Zamiast tego używaj produktów na bazie aloesu, takich jak sok, płyn do płukania jamy ustnej i pasta do zębów, ponieważ dają taki sam efekt jak żel ze zmiażdżonych liści aloesu.

Eukaliptus

Eukaliptus o silnym działaniu przeciwzapalnym jest bardzo korzystny w leczeniu chorób dziąseł. Chodzi o to, że ma silne właściwości antyseptyczne, które niszczą bakterie w ustach.

Wymieszanie szklanki ciepłej wody z 2 łyżeczkami oleju eukaliptusowego stanowi doskonały płyn do płukania ust do walki z recesją dziąseł.

Zielona herbata

Japońskie badanie opublikowane przez American Dental Association wykazało, że zielona herbata jest szczególnie korzystna dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł przy regularnym spożywaniu.

Według badań dzienne spożycie zielonej herbaty znacząco zmniejsza trzy objawy choroby przyzębia – utratę tkanki dziąseł, krwawienie i głębokość kieszonki przyzębnej.

Oprócz tych naturalnych środków istnieje również kilka rzeczy, które możesz wdrożyć, aby zmniejszyć nasilenie chorób dziąseł i poprawić zdrowie jamy ustnej.

– Delikatnie szczotkuj zęby ruchem okrężnym

– Regularnie używaj płynu do płukania ust

– Utrzymuj higienę jamy ustnejWoda w kolanie? Oto naturalny prosty sposób na jej pozbycie się.

Wysięk kolana, powszechnie znany jako woda na kolanie jest medycznym określeniem nadmiernego gromadzenia się płynu w stawie kolanowym lub wokół niego. 
NIE PRZEGAP!  Czy masz przewlekły kaszel? Zobacz przyczyny i jak go wyleczyć
Może wystąpić z powodu...

Ludzie, którzy piją alkohol żyją dłużej

W weekendy powszechnie jest przyjęte, że większość ludzi udaje się do baru, dyskoteki z przyjaciółmi na kilka drinków czy też piwko. Wiadomo też, że nadmierne picie alkoholu jest...

5 kroków do kontrolowania ciśnienia krwi bez leków

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi musisz zrobić wszystko, aby je obniżyć, ponieważ może to prowadzić do poważnych chorób, takich jak zawał serca i udar....

Ten domowy przepis niszczy dnę. Wystarczy tylko kilka składników.

Dna moczanowa jest bardzo częstym problemem, który może dotknąć osoby w każdym wieku i różnej płci, choć zwykle dzieje się tak u osób w...

Co się dzieje z ciałem przez godzinę po wypiciu coli

Nie ma wątpliwości, że ostatnio na pewno ją piłeś i rozkoszowałeś się jej smakiem. Ale czy wiesz, że jedna puszka zawiera tak dużo cukru, że...

Zapobieganie i naturalne leczenie opryszczki

Najpierw odczuwasz mrowienie lub swędzenie na wardze. Patrzysz w lustro i nic nie widzisz. Kilka dni później swędzenie jest bardziej dokuczające i zdajesz sobie sprawę, że...