Strona główna Zdrowie Najlepsze 4 naturalne leki na cofające się dziąsła

Najlepsze 4 naturalne leki na cofające się dziąsła

Cofanie się dziąseł jest nie tylko bolesne, ale także potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia jamy ustnej. Warunek ten objawia się lukami między zębami, a linią dziąseł, które stanowią doskonałe podłoże do gromadzenia się szkodliwych bakterii.

W skrajnym scenariuszu cofanie się dziąseł może prowadzić do poważnego uszkodzenia zarówno zębów, jak i tkanki podtrzymującej. Może również powodować potencjalną utratę zębów.

Jednym z czynników ryzyka tego stanu jest niewłaściwa higiena jamy ustnej, tzn. zbyt rzadkie mycie zębów. Innym czynnikiem ryzyka recesji dziąseł jest genetyka.

Ponadto Simple Steps Dental potwierdza, że ​​największym czynnikiem ryzyka chorób dziąseł, w tym recesji dziąseł jest palenie.

Cofanie się dziąseł może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej zwłaszcza jeśli nie jest leczone. W rzeczywistości ten stan może ostatecznie spowodować utratę zębów.

Rozpoznanie wczesnych objawów i szybka reakcja ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w odpowiednim czasie operacja może być nieunikniona.

Oferujemy 4 naturalne środki, które skutecznie leczą cofające się dziąseł. Najważniejszą rzeczą jest jednak stosowanie tych środków na pierwsze oznaki recesji dziąseł, takie jak obrzęk dziąseł, krwawienie po szczotkowaniu, ból i nieświeży oddech.

Witamina C

Korzyści zdrowotne witaminy C w stosunku do ustępujących dziąseł są od dawna znane i stosowane. Ta witamina może powstrzymać krwawienie dziąseł, obrzęk i recesję. Według badań przeprowadzonych przez University of California w San Francisco niedostateczne spożycie witaminy C może pogorszyć nasilenie krwawiących dziąseł.

Aloes

Badanie opublikowane w Journal of Indian Society of Periodontology wykazało, że aloes jest niezwykle korzystny w leczeniu chorób przyzębia. Badanie, w którym uczestniczyło 150 osób wykazało, że gdy aloes jest przyjmowany doustnie zmniejsza nasilenie różnych chorób dziąseł.

I nie musisz korzystać z samej rośliny. Zamiast tego używaj produktów na bazie aloesu, takich jak sok, płyn do płukania jamy ustnej i pasta do zębów, ponieważ dają taki sam efekt jak żel ze zmiażdżonych liści aloesu.

Eukaliptus

Eukaliptus o silnym działaniu przeciwzapalnym jest bardzo korzystny w leczeniu chorób dziąseł. Chodzi o to, że ma silne właściwości antyseptyczne, które niszczą bakterie w ustach.

Wymieszanie szklanki ciepłej wody z 2 łyżeczkami oleju eukaliptusowego stanowi doskonały płyn do płukania ust do walki z recesją dziąseł.

Zielona herbata

Japońskie badanie opublikowane przez American Dental Association wykazało, że zielona herbata jest szczególnie korzystna dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł przy regularnym spożywaniu.

Według badań dzienne spożycie zielonej herbaty znacząco zmniejsza trzy objawy choroby przyzębia – utratę tkanki dziąseł, krwawienie i głębokość kieszonki przyzębnej.

Oprócz tych naturalnych środków istnieje również kilka rzeczy, które możesz wdrożyć, aby zmniejszyć nasilenie chorób dziąseł i poprawić zdrowie jamy ustnej.

– Delikatnie szczotkuj zęby ruchem okrężnym

– Regularnie używaj płynu do płukania ust

– Utrzymuj higienę jamy ustnej

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Twoja wątroba odgrywa kluczową rolę w ogólnym funkcjonowaniu całego organizmu, należy dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać ją w czystości. Poznaj prosty przepis, który można przygotować w...
Dzięki wieloletnim badaniom lekarzom z Chin udało się zdiagnozować i wykryć wszystkie rodzaje chorób wykorzystując zmiany występujące na twarzy pacjenta. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa i może...
Połączenie sody oczyszczonej i octu jabłkowego jest tradycyjnie stosowane w leczeniu wielu problemów zdrowotnych. Mimo, że lekarstwo to jest wykonane z prostych składników, które są tanie i...
Jednym z powodów, dla których nasze kolana stają się coraz słabsze to, że utrzymują 80% naszej wagi przez całe życie. Czasami stawy się zużywa, gdy zmuszamy je...
Zapaleniem zatok przynosowych jest wynikiem infekcji spowodowanej przez wirusy, bakterie lub grzyby. Zatoki przynosowe są pustymi przestrzeniami, przez które przechodzi powietrze. Zapalenie zatok rzadko występuje w...