Najlepsze owoce, które powinieneś jeść, aby chronić się przed rakiem

Nowotwory są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Tradycyjne leczenie tej strasznej choroby obejmuje konwencjonalne terapie, takie jak chemioterapia, radioterapia i chirurgia.

 

Jednak nie wszystkie z nich gwarantują sukces, ale dodatkowo mogą powodować niepożądane skutki uboczne.

Istnieje kilka naturalnych sposobów obniżenia ryzyka raka. Jednym z nich jest spożywanie niektórych owoców, które hamują rozwój raka.

Ten artykuł zawiera listę najlepszych owoców, które zapobiegają rakowi i zwalczają go:

Cytryny i Żurawina

Są to najlepsze owoce zwalczające raka. Obfitują w kwas cytrynowy, witaminę C, przeciwutleniacze, antocyjany i inne związki aktywne zapobiegające rakowi.

Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców i ich soków możesz zmniejszyć ryzyko raka o 50%. Pij sok żurawinowy lub po prostu wyciśnij sok z cytryny do szklanki wody.

Grejpfruty i Banany

Niektóre badania wykazały, że regularne spożywanie grejpfrutów i bananów pozwala zmniejszyć ryzyko raka o 10%. Zależy to w dużej mierze od ilości witaminy C obecnej w owocach.

Silne właściwości przeciwutleniające witaminy C zmniejszają stres oksydacyjny w komórkach, co zapobiega zmianom DNA prowadzącym do raka.

Oba owoce są bogate w błonnik, który zapobiega niektórym rodzajom raka, takim jak rak jelita grubego.

Dodaj więc do śniadania pokrojonego grejpfruta lub pokrojonego banana do swoich ulubionych płatków.

Jabłka, Truskawki I Czerwone Winogrona

Jeśli regularnie spożywasz te silne owoce zmniejszysz ryzyko raka o co najmniej 40%. Wynika to z obecności antocyjanów w winogronach, jabłkach i truskawkach.

To ten związek nadaje tym owocom czerwony kolor, który ma właściwości przeciwnowotworowe.

Czerwone winogrona są bogate w resweratrol, związek o silnych właściwościach przeciwrakotwórczych. Obfitują również w błonnik.

Włącz jabłka do swojego śniadania, a czerwone winogrona i truskawki jedz jako przekąska po obiedzie lub kolacji.

Te owoce to nie tylko pyszny wybór, ale przyniosą wiele korzyści zdrowotnych i poprawią ogólne samopoczucie twojego ciała.