Strona głównaZdrowieNajlepsze sposoby, aby wyleczyć ból pięty (zapalenie powięzi podeszwy)

Najlepsze sposoby, aby wyleczyć ból pięty (zapalenie powięzi podeszwy)

Czy masz taki problem z piętami, że ból przeszkadza w codziennych czynnościach? Ten wyniszczający ból pięty może wystąpić z powodu stanu zapalnego elastycznego pasma tkanki znajdującego się pod podeszwą stopy zwanego podeszwowym zapaleniem powięzi – stan charakteryzujący się bólem, sztywnością lub pieczeniem w dolnej części stopy.

Tkanka łączy kość piętową z kośćmi palców, tworząc łuk stopy. Uszkodzony pod wpływem czynności takich jak taniec lub jogging, a także zużycie w miarę upływu czasu, zapalenie powięzi podeszwy może ulec zapaleniu i powodować straszny ból, szczególnie rano lub po okresie odpoczynku.

Ryzyko zapalenia powięzi podeszwy zwiększa się, jeśli masz płaskie stopy, jeśli jesteś otyły i jeśli nosisz buty, które nie zapewniają odpowiedniego wsparcia. Dłuższy bieg lub inne podobne czynności, które obciążają stopy mogą również powodować ten stan pięty.

Niemniej jednak niektóre naturalne sposoby mogą pomóc zmniejszyć ból pięty i lepiej dbać o stopę. Oto kilka naturalnych środków, które z pewnością warto wypróbować.

Odpocznij i zastosuj lód

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy odczuwasz ból pięty jest odpoczynek stopy. Unikaj stania zbyt długo lub chodzenia na duże odległości. Ponadto zastosowanie okładu lodowego na dotkniętym obszarze przez 10-15 minut kilka razy dziennie może dodatkowo zmniejszyć ból.

Noś odpowiednie buty


Przestań nosić buty, które nie zapewniają odpowiedniego wsparcia i wybierz buty ze sznurowadłami i niskimi lub umiarkowanymi obcasami, które wspierają i amortyzują twoje łuki i pięty.

NIE PRZEGAP!  Poznajcie stary niemiecki przepis oczyszczający tętnice
NIE PRZEGAP!  5 niezwykłych zastosowań octu jabłkowego, o których nie wiedzieliście

Innym sposobem na wsparcie stóp i poprawę stanu pięty jest noszenie wkładek ortopedycznych. Jeśli ból powtarza się, możesz nosić je przez dłuższy czas.

Szyny i pasyNoszenie nocnych szyn może przyspieszyć proces odzyskiwania zdrowia pięty. Podczas snu trzymają palce u stóp skierowane do góry, pomagając rozciągnąć powięź podeszwową i ścięgna Achillesa, uniemożliwiając ściśnięcie tkanki w pięcie. Użycie sportowej taśmy do usztywnienia pięty to kolejny sposób na zmniejszenie nacisku.

Ćwiczenia stóp

Wykonanie poniższych ćwiczeń stóp może poprawić elastyczność mięśni łydek, ścięgien Achillesa i kostki, a tym samym złagodzić zapalenie powięzi podeszwy i zapobiegać jej.

Akupunktura

W jednym badaniu zbadano leczenie zapalenia powięzi podeszwowej, które polegało na ręcznej stymulacji klasycznych punktów akupunkturowych Sanyinjiao, Kunlun i Taixi ręcznie przez cztery tygodnie. Wyniki wykazały znaczną ulgę w bólu pięty.

Badanie wykazało również, że tym, którzy nie uzyskali ulgi w bólu dzięki tej technice, można pomóc stymulując pewne punkty spustowe w powięzi podeszwy.

Osteopatia

Ten rodzaj terapii, która rozwiązuje problemy medyczne poprzez masowanie stawów, mięśni i kości może również pomóc w leczeniu zapalenia powięzi podeszwy. Odnosi się to głównie do techniki przeciwdziałania.

Technika wykorzystuje punkt delikatny i polega na ustawieniu ciała w pozycji, w której osoba odczuje minimalny ból po naciśnięciu punktu czułego. Osoba musi być w tej pozycji około 90 sekund.Pozbądź się choroby dziąseł i wybielaj zęby naturalnie!

Żółte zęby lub przebarwienia na zębach to powszechny problem kosmetyczny dotykający zarówno mężczyzn, jak i kobiety. 
NIE PRZEGAP!  Przygotuj lekarstwo, które chroni przed przeziębieniem i grypą
Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tego stanu,...

Zobacz jak twoje jelita wpływają na zdrowie twojego mózgu

Co zaskakujące w twoim ciele są dwa mózgi, jeden w głowie, a drugi w jelitach. Twój "mózg" znajdujący się w jelitach odpowiada za zdrowie...

Twoje oczy mogą wskazywać czy zbliża się udar lub zawał serca

Czy wiesz, że naczynia krwionośne w twoich oczach mogą dużo powiedzieć o funkcjach mózgu?  Powszechnie wiadomo, że niezdrowy styl życia, taki jak niewłaściwa dieta, nadmierne...

Najzdrowsze śniadanie: oczyść swoje ciało z toksyn

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlatego zawsze powinno zawierać zdrowe wybory żywieniowe. Śniadanie, które polecamy poniżej, jest jednym...

Cynamon i liście laurowe pomagającą schudnąć w krótkim czasie

Jak dobrze wiemy nie ma takiego czegoś jak czarodziejska mikstura pomagająca nam schudnąć w kilka dni. Proces odchudzania wymaga stworzenia równowagi między żywnością jaką spożywamy, a...

Ta kombinacja śniadaniowa spali tłuszcz, obniży poziom cholesterolu i cukru we krwi

Szukasz pomysłu na śniadanie? Masz już dość tego samego zestawu jajko-ser-szynka, który powoduje ból brzucha od skoku tłuszczu i cholesterolu? Jesteś we właściwym miejscu! Ten...