Sprawdzone zioło używane przez ludzi od czasów starożytnych. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, których z pewnością nie brakuje.
Już teraz zaopatrz się w rzepik, kwitnie i to pełną parą. Będziesz zaskoczony wpływem zdrowotnym tej rośliny.
Między innymi jest naturalnym antybiotykiem. Rzepik to nie byle jaka roślina, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.
Można go stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, przy czym doskonale radzi sobie z wszelkimi stanami zapalnymi na ciele i wewnątrz organizmu. Jednak jego uzdrawiająca moc na tym się nie kończy.
Wypróbuj lecznicze właściwości rzepiku!
To dosłownie cudowne zioło na metabolizm komórkowy, które mogą stosować również kobiety w ciąży. To wieloletnie zioło można znaleźć na polanach, na skraju lasu lub na jasnych łąkach.
Jeśli zbierzesz go w miesiącach letnich, kiedy pięknie kwitnie na żółto, będziesz mieć pewność, że zawiera ogromną ilość prozdrowotnych substancji i minerałów.
Liście i kwiaty rzepiku zawierają głównie kwasy organiczne, flawonoidy, żelazo, cholinę, gorycze oraz w mniejszym stopniu garbniki
Naturalny antybiotyk
Rzepik działa jak bardzo silny naturalny antybiotyk, który pomaga leczyć wiele dolegliwości zdrowotnych.
Stosowany jest wewnętrznie głównie przy wirusowych stanach zapalnych wątroby, pęcherza moczowego, jelit, błon śluzowych gardła i jamy ustnej, cukrzycy, gorączce czy nerwicach i problemach menstruacyjnych.
Można go spożywać w postaci herbaty, która często wymaga dosłodzenia miodem ze względu na gorzki smak rzepiku.
Przyjmowanie rzepiku w małych dawkach będzie działać rozszerzająco na naczynia krwionośne, a w dużych dawkach przeciwnie, będzie zwężać.
Jednocześnie rzepik obniża wysokie ciśnienie krwi, korzystnie wpływa na hemoroidy, zakrzepowe zapalenie żył i krążenie obwodowe cukrzycowych nóg.
Wspomniane już flawonoidy wspierają i chronią również układ naczyniowy, m świetne właściwości dezynfekujące
Odwar z rzepiku jest powszechnie stosowany przy chorobach skóry, stłuczeniach, skręceniach i drobnych ranach, które szybciej się goją dzięki ściągającemu i dezynfekującemu składnikowi rzepiku.
Nie musisz się martwić, że rana zacznie krwawić. Dokładnie odwrotnie! Odwar wysusza skórę. Można go również stosować jako balsam do cery problematycznej.
Słyszeliście kiedyś o drugim imieniu rzepiku? Nie bez powodu nazywana jest ziołem nauczyciela! Można go również stosować do płukania gardła, co pomaga w leczeniu schorzeń silnie nadwyrężonych strun głosowych.
Popijanie herbaty, płukanie gardła i regularne okłady szybko wyleczą chrypkę, która bardzo często dokucza nauczycielom.
Dzięki wspaniałemu działaniu rzepiku metody te nie są obce mówcom i śpiewakom