Najpotężniejszy, naturalny środek na opuchnięte nogi

Większość ludzi cierpiała kiedyś z powodu obrzęku stóp lub nóg. Według Mayo Clinic medycznym terminem obrzęku stóp i nóg jest „obrzęk obwodowy” i jest on wynikiem zatrzymania płynów w tkance nóg.

Przyczyny leżące u podstaw obrzęku obejmują zarówno zdarzenia tak poważne, jak ostra niewydolność nerek, jak i prozaiczne zdarzenia, takie jak siedzenie przez dłuższy czas.

Obrzęk może być objawem niewydolności serca, zablokowania układu limfatycznego, zakrzepu krwi w nodze lub obrzęku błony otaczającej serce.

Jednak obrzęk może być również skutkiem ubocznym terapii hormonalnej, ciąży i leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen i naproksen.

Jeśli wystąpi obrzęk wraz z objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej trwający dłużej niż kilka minut, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, omdlenia lub dezorientacja, natychmiast zadzwoń pod numer 112.

Być może cierpisz na zakrzep krwi w płucach lub poważną chorobę serca. Powinieneś również natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli wystąpi obrzęk nóg po urazie, takim jak upadek lub wypadek samochodowy.

Jeśli jednak uważasz, że obrzęk jest spowodowany czymś mniej poważnym, możesz leczyć ten stan w domu herbatą z pietruszki.

Healthy and Natural World wyjaśnia, że ​​herbata z pietruszki działa moczopędnie, co oznacza, że ​​poprawia pracę nerek i pomaga organizmowi wypłukać nadmiar wody i soli.

Naturalny moczopędny przepis na obrzęk nóg:

Aby zrobić herbatę z pietruszki, posiekaj świeże liście i korzenie pietruszki.

  • Umieść około 1/4 szklanki natki pietruszki w koszyczku do zaparzania i zalej natkę pietruszki filiżanką wrzącej wody lub zanurz koszyczek w czajniczku pełnym wrzątku.
  • Pozwól pietruszce parzyć przez 5 do 7 minut. Następnie po prostu wyjmij koszyk i ciesz się herbatą, możesz dodać miód i cytrynę.

Sposoby na przewlekły obrzęk

Jeśli cierpisz na przewlekły obrzęk lub wiesz, że znajdziesz się w sytuacji, która może doprowadzić do obrzęku (np. długa podróż samolotem, terapia hormonalna), włącz do swojej diety pokarmy o wysokiej zawartości wody, zgodnie z zaleceniami Progressive Health.

Należą do nich arbuz, winogrona, pomidor i ogórek. Spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości wody przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia soli poprzez unikanie przetworzonej żywności jest szczególnie skuteczne.

Możesz także spróbować nosić pończochy uciskowe , które sięgają do łydki, aby zmniejszyć obrzęk.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Wiedeńskim sugeruje, że ta metoda jest szczególnie przydatna dla osób, które cierpią na opuchnięte nogi w wyniku siedzenia lub stania w pracy przez dłuższy czas.

W przypadku kobiet w ciąży cierpiących na obrzęki suplementy witaminy C i kompleksu witamin z grupy B mogą odpowiednio poprawić krążenie limfatyczne i zmniejszyć zatrzymywanie wody.

Natural Health Remedies 4 U mówi, że aby zmniejszyć obrzęk nie tylko u kobiet w ciąży, ale u wszystkich ludzi, ważne jest, aby nie krzyżować nóg, nosić wygodnych butów, regularnie ćwiczyć i kłaść się przez co najmniej 10 minut dziennie ze stopami uniesionymi powyżej serce.

Czy cierpisz na obrzęki? Jak sobie z tym radzisz? Opowiedz nam i UDOSTĘPNIJ  tę historię w mediach społecznościowych!

Jeśli podoba Ci się ten blog, nie zapomnij go udostępnić.