Strona głównaZdrowieNajpotężniejszy, naturalny środek na opuchnięte nogi

Najpotężniejszy, naturalny środek na opuchnięte nogi

Większość ludzi cierpiała kiedyś z powodu obrzęku stóp lub nóg. Według Mayo Clinic medycznym terminem obrzęku stóp i nóg jest „obrzęk obwodowy” i jest on wynikiem zatrzymania płynów w tkance nóg.

Przyczyny leżące u podstaw obrzęku obejmują zarówno zdarzenia tak poważne, jak ostra niewydolność nerek, jak i prozaiczne zdarzenia, takie jak siedzenie przez dłuższy czas.

Obrzęk może być objawem niewydolności serca, zablokowania układu limfatycznego, zakrzepu krwi w nodze lub obrzęku błony otaczającej serce.

Jednak obrzęk może być również skutkiem ubocznym terapii hormonalnej, ciąży i leków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen i naproksen.

Jeśli wystąpi obrzęk wraz z objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej trwający dłużej niż kilka minut, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, omdlenia lub dezorientacja, natychmiast zadzwoń pod numer 112.

Być może cierpisz na zakrzep krwi w płucach lub poważną chorobę serca. Powinieneś również natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli wystąpi obrzęk nóg po urazie, takim jak upadek lub wypadek samochodowy.

Jeśli jednak uważasz, że obrzęk jest spowodowany czymś mniej poważnym, możesz leczyć ten stan w domu herbatą z pietruszki.

Healthy and Natural World wyjaśnia, że ​​herbata z pietruszki działa moczopędnie, co oznacza, że ​​poprawia pracę nerek i pomaga organizmowi wypłukać nadmiar wody i soli.

Naturalny moczopędny przepis na obrzęk nóg:

Aby zrobić herbatę z pietruszki, posiekaj świeże liście i korzenie pietruszki.

  • Umieść około 1/4 szklanki natki pietruszki w koszyczku do zaparzania i zalej natkę pietruszki filiżanką wrzącej wody lub zanurz koszyczek w czajniczku pełnym wrzątku.
  • Pozwól pietruszce parzyć przez 5 do 7 minut. Następnie po prostu wyjmij koszyk i ciesz się herbatą, możesz dodać miód i cytrynę.

Sposoby na przewlekły obrzęk

Jeśli cierpisz na przewlekły obrzęk lub wiesz, że znajdziesz się w sytuacji, która może doprowadzić do obrzęku (np. długa podróż samolotem, terapia hormonalna), włącz do swojej diety pokarmy o wysokiej zawartości wody, zgodnie z zaleceniami Progressive Health.

Należą do nich arbuz, winogrona, pomidor i ogórek. Spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości wody przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia soli poprzez unikanie przetworzonej żywności jest szczególnie skuteczne.

Możesz także spróbować nosić pończochy uciskowe , które sięgają do łydki, aby zmniejszyć obrzęk.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Wiedeńskim sugeruje, że ta metoda jest szczególnie przydatna dla osób, które cierpią na opuchnięte nogi w wyniku siedzenia lub stania w pracy przez dłuższy czas.

W przypadku kobiet w ciąży cierpiących na obrzęki suplementy witaminy C i kompleksu witamin z grupy B mogą odpowiednio poprawić krążenie limfatyczne i zmniejszyć zatrzymywanie wody.

Natural Health Remedies 4 U mówi, że aby zmniejszyć obrzęk nie tylko u kobiet w ciąży, ale u wszystkich ludzi, ważne jest, aby nie krzyżować nóg, nosić wygodnych butów, regularnie ćwiczyć i kłaść się przez co najmniej 10 minut dziennie ze stopami uniesionymi powyżej serce.

Czy cierpisz na obrzęki? Jak sobie z tym radzisz? Opowiedz nam i UDOSTĘPNIJ  tę historię w mediach społecznościowych!

10 zaskakująco skutecznych sposobów na obniżenie poziomu cholesterolu

Substancja tłuszczowa znana jako cholesterol jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czasami poziom cholesterolu jest wyższy niż dozwolony. Ten stan może być wynikiem różnych...

Jeśli podoba Ci się ten blog, nie zapomnij go udostępnić.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły