Strona główna Zdrowie Namocz orzechy przed jedzeniem i popraw swoje trawienie

Namocz orzechy przed jedzeniem i popraw swoje trawienie

Kwas fitynowy w orzechach i ziarnach jest częścią ich mechanizmu obronnego, który umożliwia im dojrzewanie do pełnej dojrzałości i chroni je przed drapieżnikami. W procesie trawienia kwas fitynowy wiąże się z minerałami takimi jak wapń, żelazo, cynk, magnez i te związane minerały nie mogą być łatwo wchłaniane w jelitach.

Dlatego w stolcu znajduje się trochę orzechów, ponieważ to kwas fitynowy uniemożliwia prawidłowe trawienie.

Spożycie tego typu orzechów może prowadzić do niedoborów minerałów, a nawet utraty kości. Ten kwas fitynowy można zneutralizować poprzez namaczanie, fermentację lub kiełkowanie.

Korzyści z namoczonych orzechów

Podczas moczenia orzechów usuwasz kwas fitynowy i neutralizujesz inhibitory enzymów. W ten sposób promujesz łatwe trawienie i wchłanianie składników odżywczych i witamin z orzechów.

Jeśli chcesz łatwiej usunąć skórki, namocz orzechy w gorącej wodzie. Ponadto niewielka ilość soli w wodzie może zneutralizować enzymy i usunąć garbniki i pozostałości pyłu.

Moczenie sprzyja wytwarzaniu korzystnych enzymów i zwiększa poziom witaminy B w organizmie.

Moczenie stymuluje produkcję korzystnych enzymów i zwiększa poziom witaminy B w organizmie. Neutralizuje toksyny w okrężnicy i oczyszcza jelito grube.

Najważniejszą funkcją jest to, że rozkłada białka i gluten na mniejsze dostępne składniki w celu łatwiejszego wchłaniania.

Pamiętaj jednak, aby nie używać wody, która nie jest przegotowana, ponieważ może ona zawierać szkodliwe substancje.

To jest czas przez który musisz moczyć orzechy:

1. Fasola Garbanzo 12–48 godzin
2. Migdały – 12 godzin
3. Nasiona lucerny – 12 godzin
4. Orzechy włoskie – 8 godzin
5. Nasiona brokułów – 8 godzin

6. Pekan – 8 godzin
7. Orzechy laskowe – 8 godzin
8. Orzechy sosny – 8 godzin
9. Nasiona dyni – 7 godzin
10. Nasiona lnu – 6 godzin

11. Orzechy nerkowca – 6 godzin
12. Makadamia – 4 godziny

Jeśli niektóre orzechy wymagają więcej niż 8 godzin moczenia, pamiętaj o ich ponownym umyciu i zmianie wody co 8 godzin.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy kiedykolwiek zdawałeś sobie sprawę, że grupa krwi może mieć wpływ na Twoje zdrowie i przyczynić się do podwyższonego ryzyka wystąpienia niektórych chorób? Zgodnie z...
Zakażenia dróg moczowych i pęcherza moczowego mogą być bardzo nieprzyjemne i bolesne. Te zakażenia przeważnie przejawiają się poprzez częstą ochotę oddawania moczu i przeszywający ból podczas...
Przedstawiamy wam receptę, którą powinieneś zawsze mieć w domu. Uważa się ją za jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych i może naprawdę czynić cuda dla...
Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą przewlekłą, długotrwałą chorobą stawów. Jest to miejsce, w którym łączą się dwie kości. Końce tych kości pokryte są ochronną tkanką...
W dzisiejszych czasach brak równowagi hormonalnej jest jednym z powszechnych problemów medycznych dotykających zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Charakteryzuje się przyrostem masy ciała, bezsennością,...