Strona głównaZdrowieNapój, który nawadnia organizm lepiej niż woda? TAK, naukowcy to potwierdzają!

Napój, który nawadnia organizm lepiej niż woda? TAK, naukowcy to potwierdzają!

Uzupełnianie płynów jest bardzo ważne. Ciało człowieka składa się głównie z wody, ta życiodajna ciecz zawarta jest także w każdej komórce.

Naukowcy dokonali niedawno zaskakującego odkrycia. Woda nie nawadnia najlepiej organizmu. Który to napój? A jakie napoje są dosłownie witalizatorami dla organizmu?

Do najbardziej rozpowszechnionych zaleceń należy picie czystej wody, jako najlepszej dla organizmu. Woda jest rzeczywiście życiodajnym płynem i bez niej nie byłoby życia.

Naukowcy odkryli jednak, że istnieje inny napój, który może znacznie lepiej nawodnić organizm. Który to napój?

Mleko nie jest już tematem tabu

Słodki, pyszny biały płyn przeżył w ostatnich latach dość burzliwy okres. Opinie na temat mleka zostały wstrząśnięte do głębi. Najsurowsi nie bali się potępić dobroczynnego płynu.

Prawda jest jednak taka, że ​​mleko to bardzo zdrowy napój. Według naukowców mleko to najlepszy napój nawadniający organizm człowieka.

Jak to jest możliwe? Dzięki składowi, jaki posiada biały płyn. Sód zawarty w mleku działa na zasadzie gąbki, wiąże wodę i może ją dłużej zatrzymać.

Z kolei białka i tłuszcze zapewniają wolniejszy metabolizm. Mleko, które również poddawane jest jedynie delikatnej pasteryzacji, zawiera pierwiastki biogenne, które również korzystnie wpływają na mikrobiom jelitowy.

Nie przeklinaj wody

Ale co wyciągnąć z takich informacji? To na pewno nie oznacza, że ​​masz zacząć polewać sobie głowę mlekiem. W każdym razie nie musisz wykluczać go ze swojej diety.

Wręcz przeciwnie, okazjonalną szklanką mleka uzupełnisz sód, potas, wapń i przyczynisz się do nawodnienia organizmu.

Jednak głównym składnikiem schematu picia powinna nadal być woda. Zwłaszcza podczas zajęć sportowych i w upalne dni. A co jeszcze ożywić reżim picia?

Herbaty ziołowe to skarbnica zdrowia

Urozmaicaj swój sposób picia herbatkami ziołowymi. Na przykład indyjska herbata z bazylią korzystnie wpływa na aktywność mózgu i działa przeciw depresji oraz pomaga radzić sobie ze stresem emocjonalnym i fizycznym.

Zbawienne działanie ma także zielona herbata. Działa jako bardzo silny antyoksydant i działa profilaktycznie przeciwko chorobom układu krążenia.

Herbata z mniszka lekarskiego doskonale oczyszcza organizm oraz wspomaga pracę układu trawiennego i wydalniczego.

Napój bogów

Czy picie gorącej czekolady jest grzechem? Nie. Jeśli wybierzesz właściwy, jest to jeden z najsmaczniejszych napojów.

Czekolada jest źródłem tryptofanu, który jest prekursorem serotoniny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobry nastrój, dlatego filiżanka pysznej gorącej czekolady jest świetnym wojownikiem między innymi w walce z depresją.

Zobacz Też: