Strona głównaZdrowieNasiona dyni zabijają komórki rakowe, poprawiają wzrok

Nasiona dyni zabijają komórki rakowe, poprawiają wzrok

Wykazano, że nasiona dyni posiadają pewne składniki, które czynią je doskonałą opcją w zabijaniu komórek nowotworowych. Zostało to potwierdzone w hiszpańskim badaniu, które niedawno przeprowadzono.

Nie wydawaj pieniędzy na leki na wysokie ciśnienie krwi i cholesterol, spróbuj tego!

Wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu są obecnie bardzo powszechnym problemem medycznym, zwłaszcza w USA - są miliony ludzi, którzy cierpią z tego powodu,...

Ponadto nasiona dyni okazały się być bardzo korzystne w przyczynianiu się do poprawy nastrojów oraz w polepszeniu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Są nie tylko skuteczne ze względu na ich właściwości przeciwzapalne, ale są również skuteczne wobec wielu różnych typów raka. Zostało to również udowodnione przez niemieckie badanie, w którym kobiety będące w okresie menopauzy spożywały nasiona dyni i dzięki temu obniżyły szanse na raka piersi o 23%.

Znaczące ilości cynku, które znajdują się w nasionach są ważne dla układu odpornościowego, a także wpływają na nastrój, sen, skórę, a nawet wzrok.Inne składniki odżywcze występujące w nasionach dyni i to w dużych ilościach to: błonnik, białko, mangan, fosfor i potas, co czyni je jeszcze bardziej korzystniejszymi dla naszego ogólnego stanu zdrowia.Zawierają także olej, który zawiera przeciwutleniacze i fitochemikalia, które są pomocne w zapobieganiu tworzenia się komórek nowotworowych i zwalczaniu wolnych rodników w organizmie.

Gorący napój, który jest „silnie” związany z rozwojem raka

Rak odbiera życie milionom ludzi każdego roku, ale coraz więcej dowodów wskazuje na to, że istnieją kroki, które można podjąć, aby zmniejszyć to ryzyko....

Nie należy ich jednak spożywać w dużych ilościach, ponieważ jedno nasiono dyni ma około 285 kalorii.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły