Nasiona dyni zabijają komórki rakowe, poprawiają wzrok

Wykazano, że nasiona dyni posiadają pewne składniki, które czynią je doskonałą opcją w zabijaniu komórek nowotworowych. Zostało to potwierdzone w hiszpańskim badaniu, które niedawno przeprowadzono.

Ponadto nasiona dyni okazały się być bardzo korzystne w przyczynianiu się do poprawy nastrojów oraz w polepszeniu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Są nie tylko skuteczne ze względu na ich właściwości przeciwzapalne, ale są również skuteczne wobec wielu różnych typów raka. Zostało to również udowodnione przez niemieckie badanie, w którym kobiety będące w okresie menopauzy spożywały nasiona dyni i dzięki temu obniżyły szanse na raka piersi o 23%.

Znaczące ilości cynku, które znajdują się w nasionach są ważne dla układu odpornościowego, a także wpływają na nastrój, sen, skórę, a nawet wzrok.

Inne składniki odżywcze występujące w nasionach dyni i to w dużych ilościach to: błonnik, białko, mangan, fosfor i potas, co czyni je jeszcze bardziej korzystniejszymi dla naszego ogólnego stanu zdrowia.

Zawierają także olej, który zawiera przeciwutleniacze i fitochemikalia, które są pomocne w zapobieganiu tworzenia się komórek nowotworowych i zwalczaniu wolnych rodników w organizmie.

Nie należy ich jednak spożywać w dużych ilościach, ponieważ jedno nasiono dyni ma około 285 kalorii.