Obecnie dostępnych jest wiele leków na wysoką temperaturę. Ale jak robiły to nasze babcie i prababcie, gdy nie było podobnego leku? Miały wiele sztuczek, które działają do dziś.
Wzrost temperatury ciała oznacza, że coś jest nie tak z Twoim organizmem. Na początku możesz nawet nie być w pełni świadomy lekkiego przegrzania organizmu. Ale potem pojawiają się objawy, takie jak osłabienie organizmu, ból głowy, dreszcze i szczękanie zębów, nadmierne pocenie się i tym podobne.
Twoje dłonie i stopy mogą być zimne, ale w głowie się gotuje. Jeśli nie chcecie w takich przypadkach wkładać do siebie środków chemicznych, istnieje wiele naturalnych trików, z których korzystały nasze babcie.
Nawodnienie jest kluczem do sukcesu
Podczas gorączki organizm bardzo szybko się odwadnia. Dlatego reżim picia jest bardzo prosty. Pij dziesięć do dwunastu szklanek wody dziennie. Jednocześnie ważne jest również, abyś był spokojny, więc nie stresuj się, rozpieszczaj się, pij i połóż się.
Wszechmocny imbir
Jeśli jesteś zwolennikiem uczciwego pocenia się, przygotuj gorącą herbatę imbirową, która z pewnością Ci pomoże. Imbir jest niezwykle zdrowy i zawiera substancje wspierające układ odpornościowy organizmu. Jeśli jest dla Ciebie zbyt gorzki, dodaj cynamon ma tzw. działanie rozgrzewające, które dodatkowo sprzyja poceniu się.
Nogi w musztardzie
Może to brzmieć niezbyt zachęcająco, ale naprawdę może pomóc. Weź miskę wystarczająco dużą, aby zmieściły się w niej stopy. Dodaj cztery szklanki gorącej wody (takiej, aby zmoczyć nogi) i dwie łyżki musztardy. Wymieszaj i mocz stopy tak długo, aż woda ostygnie. To rozgrzeje Twoje stopy i wzmocni krążenie.
Zimne okłady
Może to być nieco kontrowersyjne, ponieważ istnieją w tej kwestii dwa obozy. Mówi się, że zimne okłady pomagają obniżyć temperaturę ciała. Druga twierdzi, że ważne jest, aby organizm się pocił w sposób naturalny. Dobra wiadomość, oba mają zastosowanie i możesz wybierać.
Jeśli nie masz ochoty ochładzać płonącej głowy czymś zimnym, zaleca się zmoczenie prześcieradła w letniej wodzie. Okryj się dużym ręcznikiem, połóż się i pozostań owinięty przez 15 minut. Gdy mokre prześcieradło zacznie się nagrzewać, rozłóż je.
Podobną metodę można zastosować jako okład na głowę. Weź mały ręcznik i zmocz go w zimnej wodzie lub użyj zamrożonego okładu żelowego. Na torebkę żelową załóż szalik lub ręcznik, aby okład nie przykleił się do Twojej głowy, bo to by Ci nie pomogło. Pozostaw go na czole, aż zacznie się nagrzewać.