Strona główna Zdrowie Naturalna chińska mikstura na obniżenie cholesterolu

Naturalna chińska mikstura na obniżenie cholesterolu

Cholesterol jest rodzajem tłuszczu (jest również znany jako lipid), którego organizm potrzebuje, aby funkcjonować na optymalnym poziomie. Jednak obecnie coraz częściej pojawia się problem, że zbyt duża liczba osób jest obciążona wysokim ryzykiem chorób układu krążenia przez wysoki poziom cholesterolu, który zwykle jest wynikiem złej diety.

Z medycznego punktu widzenia ten stan nazywa się zaburzeniem lipidowym lub hipercholesterolemią i aby powstrzymać go od wywoływania innych, poważniejszych chorób ważne jest, aby znaleźć sposób na jego kontrolowanie.

Należy również zauważyć, że cholesterol dzieli się na trzy różne kategorie, które zależą od ich indywidualnego składu:

 • „Dobry” cholesterol jest znany jako lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL)
 • „Zły” cholesterol to lipoproteina o niskiej gęstości (LDL)
 • Całkowity cholesterol to połączenie obu powyższych dwóch typów.

W większości przypadków osoby z wysokim poziomem cholesterolu spożywały dietę, która jest zbyt tłusta, ale może również wynikać z nadwagi lub prowadzenia siedzącego trybu życia.

Coraz częściej w dzisiejszych czasach eksperci ds. zdrowia i specjaliści od chorób układu krążenia wzywają ludzi, aby byli bardziej świadomi ryzyka związanego z wysokim poziomem cholesterolu.

Dlatego w dzisiejszym artykule będziemy rozmawiać o naturalnych środkach zaradczych i nawykach, które można zmienić, aby przywrócić cholesterol do normalnego poziomu, bez żadnych negatywnych skutków.

Tradycyjna medycyna chińska była wykorzystywana od wieków, jest jeden lek, który stał się popularny na całym świecie, ponieważ ludzie próbują kontrolować ten poważny problem zdrowotny.

Co to za starożytne chińskie lekarstwo?

To starożytne lekarstwo tradycyjnej chińskiej medycyny łączy w sobie moc odżywczą czosnku z sokiem z cytryny, aby poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego, obniżyć poziom cholesterolu, a nawet pomóc ludziom, którzy próbują schudnąć osiągnąć swoje cele.

Dwa główne składniki są przygotowywane jako skoncentrowana herbata, która pomoże w oczyszczeniu organizmu, wyeliminowaniu nadmiaru odpadów i zapobieganiu rozwojowi innych chronicznych problemów zdrowotnych.

Oczywiście główny wpływ ma na serce i układ krwionośny, ponieważ poprawia krążenie i oczyszcza  krew.

Dlaczego czosnek obniża poziom cholesterolu?

Czosnek zawiera wiele składników odżywczych i przeciwutleniaczy, dzięki czemu jest jednym z najlepszych naturalnych środków na całym świecie. Jeden aktywny związek, który jest znany jako allicyna, jest odpowiedzialny za obniżenie wysokiego poziomu cholesterolu i triglicerydów.

Dlaczego warto używać soku z cytryny?

Cytryny są jedną z najlepszych substancji alkalicznych stosowanych w medycynie naturalnej, ponieważ pomagają regulować pH krwi. Ich zawartość antyoksydantów pomaga również w oczyszczaniu krwi, stymulując usuwanie cholesterolu.

Uważa się, że cytryny chronią twoje serce, ponieważ promują oczyszczanie, zmniejszając szanse na doświadczenie zatkania tętnic lub wysokiego ciśnienia krwi.

Jak przygotować to starożytne chińskie lekarstwo?

Ten przepis jest łatwy do przygotowania, a składniki są łatwo dostępne i niedrogie. Pij ten napój dwa razy dziennie, po śniadaniu, a następnie ponownie przed kolacją.

Składniki

 • 1 litr wody
 • 3 średniej wielkości cytryny
 • 36 ząbków czosnku

Przygotowanie

 • Obierz czosnek i posiekaj na duże kawałki.
 • Namocz cytryny w wodzie z odrobiną octu jabłkowego lub sody oczyszczonej, aby usunąć wszelkie bakterie ze skórki. Po godzinie wyjmij je z wody i pokrój w plasterki.
 • Doprowadź litr wody do wrzenia.
 • Gdy woda zacznie wrzeć, zmniejsz ciepło i dodaj czosnek i cytryny.
 • Niech ta mieszanka się gotuje i usuń ją z ognia tuż przed ponownym zagotowaniem.
 • Po schłodzeniu do temperatury pokojowej, przechowuj w lodówce przez noc.
 • Rozpocznij leczenie następnego dnia rano.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nie ma wątpliwości, że ostatnio na pewno ją piłeś i rozkoszowałeś się jej smakiem. Ale czy wiesz, że jedna puszka zawiera tak dużo cukru, że...
Według medycyny ajurwedyjskiej woda pitna z miedzianego naczynia może regulować trzy główne energie w naszym ciele: Vata, Pitta i Kapha. Naukowcy twierdzą, że woda,...
Ta dieta jest doskonałym wyborem dla tych, którzy nie chcą się ciągle zastanawiać co jeść, gdy są na diecie. Jest to bardzo prosty 10-dniowy plan...
Posiadanie zbyt dużej ilości trójglicerydów we krwi może zwiększyć ryzyko chorób serca. Dlatego przedstawiamy 13 prostych sposobów jak obniżyć trójglicerydy. Trójglicerydy są rodzajem tłuszczu znajdującego...
Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego ranka? Rano po przebudzeniu wielu osób wypija filiżankę kawy, jednak przedstawiamy Wam doskonały substytut kofeiny, który jest dodatkowo łatwy do...