Strona głównaZdrowieDomowe środki zaradcze ograniczające retencję wody w organizmie

Domowe środki zaradcze ograniczające retencję wody w organizmie

Zatrzymanie wody w większości przypadków znane jako obrzęk jest po prostu gromadzeniem się zbyt dużej ilości płynu w organizmie.

Zwykle jest to spowodowane brakiem aktywności fizycznej, niektórymi lekami, niedoborem witamin, nadmiernym spożyciem soli, środkami antykoncepcyjnymi i czynnikami środowiskowymi, takimi jak wysoka temperatura.

Zatrzymanie wody może wystąpić także w wyniku czynników wewnętrznych, takich jak:

    • Odwodnienie
    • Wysokie ciśnienie krwi
    • Alergie

  • Słaba krążenie
  • Powikłania z tarczycą
  • Ciąża
  • Problemy z sercem i nerkami

Na szczęście istnieją skuteczne naturalne środki zaradcze, które można wykorzystać do zwalczania tego stanu. Obejmują one:

1. Natka pietruszki

Pietruszka jest skuteczna w walce z retencją wody. Umieść łyżeczkę suszonej natki pietruszki w szklance i zalej gorącą wodą, odczekaj około 10 minut i wypij, spożywaj tak przygotowana herbatkę trzy razy dziennie.

2. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy skutecznie obniża poziom sodu w organizmie, dzięki dużej zawartości potasu. Mianowicie sód przyczynia się do zatrzymywania wody w ciele.

Dodaj łyżeczkę octu do filiżanki wody i tak przygotowany roztwór pij dwa razy dziennie.

3. Sok żurawinowy

Ten sok jest bogaty w potas, magnez i wapń oraz przyśpiesza produkcję moczu. Spożywaj kubek niesłodzonego soku żurawinowego każdego dnia.

4. Mniszek lekarski

Według badań mniszek lekarski przyśpiesza produkcję moczu w organizmie oraz obniża poziom sodu, dzięki dużej zawartości potasu.

W garnku umieść szklankę wody oraz łyżeczkę suchych liści mniszka lekarskiego, a następnie gotuj całość przez około 10 minut. Pij herbatę kilka razy dziennie.

5. Cebula

Cebula jest skuteczna w pobudzaniu produkcji moczu i oczyszcza krew, zapobiega w ten sposób kamieniom nerkowym. Warto więc dodać ją do dań jakie spożywasz w ciągu dnia.

6. Nasiona kopru

Te nasiona zwiększają produkcję moczu w organizmie i promują zdolność nerek do przetwarzania większej ilości wody i sodu, pomagają również w trawieniu.

Po prostu dodaj łyżeczkę nasion kopru w szklance wody i całość zagotuj. Następnie przykryj kubek i pozostaw do ostygnięcia przez około 10 minut. Odcedź i pij trzy razy na dobę.

7. Sól Epsom

Kąpiel w soli Epsom jest skuteczna w zmniejszaniu problemów związanych z zatrzymaniem wody w organizmie. Kąpiel ta ma również uspokajające i relaksujące efekty. Wystarczy dodać dwie szklanki soli Epsom do ciepłej wody, a następnie zanurzyć się w niej przez około 15 minut. Wykonuj ten zabieg 3 razy w tygodniu.

Oprócz tych środków zaleca się spożywanie dużej ilości produktów moczopędnych, takich jak ogórki, seler, arbuz, kapusta, ananasy, banany i rzepak, ponieważ promują produkcje moczu. Należy regularnie ćwiczyć i ograniczyć spożycie soli i alkoholu.

Zobacz Też: