Strona głównaZdrowieNaturalne leki i środki wykrztuśne na przeziębienie: działają na organizm jak antybiotyki

Naturalne leki i środki wykrztuśne na przeziębienie: działają na organizm jak antybiotyki

Antybiotyki, które znasz dzisiaj, nie zawsze istniały na świecie, dawniej stosowano naturalne środki. Działają do dziś. Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego przeziębienia bez recepty? Te naturalne leki na przeziębienie pomogą. 

Syntetyczne antybiotyki nie były znane od czasów prehistorycznych. Ludzie musieli polegać na ziołach, czyli roślinach, które obecnie wykorzystuje się głównie jako przyprawy do różnych potraw. Ale jest mnóstwo ziół i naturalnych środków, które Ci pomogą i nawet nie musisz iść do lekarza. Działają bez niepożądanych skutków ubocznych.

Wszechmogący cynamon

Cynamon to nie tylko bardzo popularna przyprawa w kuchni. Choć prawdą jest, że znana jest przede wszystkim z silnego aromatycznego zapachu, który potrafi przywoływać na myśl zapach Świąt i świątecznej radości. Warto jednak wiedzieć, że cynamon był już używany jako prezent dla bogów w starożytnym Egipcie i bardzo drogo za niego płacono. Czasem nawet życiem.

Dzieje się tak dlatego, że cynamon ma niesamowitą ilość pozytywnego działania na ludzki organizm. Działa przeciwzapalnie, rozpuszcza śluz, pomaga przy biegunkach i przyczynia się do wypłukiwania nadmiaru tłuszczów z organizmu. Kolejną korzyścią jest tzw. efekt rozgrzewający, dlatego zawsze, gdy odczuwasz zimno, szczególnie w tych zimnych miesiącach, polecamy pić herbatki cynamonowe. Doskonale rozgrzewają i po prostu nie można im się oprzeć w smaku.

Niedźwiedź czosnek

Dobroczynne działanie dzikiego czosnku znane było już naszym starożytnym przodkom. Zaczyna rosnąć wczesną wiosną i można go spożywać na wiele sposobów. Można go spożywać samodzielnie, dodać do smarowidła, przygotować zupę itp. Ale dlaczego jest to tak korzystne?

Zawiera aromatyczne olejki eteryczne, które ułatwiają odkrztuszanie kaszlu, działają przeciwzapalnie i wzmagają apetyt. Ponadto poprawiają trawienie, zawiera witaminę C, najważniejsza witamina, która sprawia, że ​​organizm funkcjonuje tak, jak powinien, oraz jod, który jest bardzo ważny dla funkcjonowania tarczycy.

Kit pszczeli

Propolis pszczeli, czasami nazywany także kitem pszczelim, to lepka brązowo-żółta substancja zawierająca dużą ilość substancji balsamicznych. Są to na przykład woski, olejki eteryczne czy pyłki.

Jednak propolis od pszczół ma przede wszystkim silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwdrożdżakowe, lecznicze i przeciwgrzybicze. Jeśli interesuje Cię efekt gojenia, propolis aplikuje się na stany zapalne i otwarte rany. Kit pszczeli może leczyć i oczyszczać te rany.

Zobacz Też: