Strona głównaZdrowieNaturalne rozwiązanie, aby zatrzymać chrapanie i bezdech senny

Naturalne rozwiązanie, aby zatrzymać chrapanie i bezdech senny

Chrapanie to nieprzyjemny dźwięk, który pojawia się, gdy dochodzi do zatkania dróg oddechowych. 75% osób, które mają ten problem, również cierpi na bezdech senny, niebezpieczny stan, który charakteryzuje się krótkimi przerwami w oddychaniu podczas snu.

Może to być spowodowane fizycznym problemem, takim jak niedrożność, ale choroby zakaźne i alergie mogą również powodować bezdech senny.

Problem polega na tym, że oprócz przerywania snu, chrapanie może powstrzymać cię od uzyskania odpowiedniej ilości odpoczynku, a nawet doprowadzić do bezsenności.

Każdy może cierpieć na ten stan od czasu do czasu, ale jest pewne grupa osób, które doświadczają tego regularnie. Na szczęście istnieje kilka metod i wskazówek, które pomogą zatrzymać chrapanie i bezdech senny w celu poprawy jakości snu.

Dlaczego chrapiemy?

Chrapanie pojawia się, gdy język, górna część gardła, podniebienie lub języczek wibrują. Wibracje zdarzają się za każdym razem, gdy wdychasz powietrze, aby napełnić płuca.

Nadwaga, zaburzenia oddechowe i pozycja, w jakiej znajduje się twoje ciało podczas snu są czynnikami, które wiążą się z wyższym ryzykiem rozwoju tego problemu.


Spożywanie alkoholu, palenie tytoniu lub tabletki nasenne mogą również rozluźnić mięśnie gardła i zaostrzyć chrapanie. Mniejsza liczba przypadków jest spowodowana wadą zwaną polipowatością nosa lub przegiętą przegrodą.

Jak chrapanie wpływa na twoje zdrowie?

Chociaż może to być bardzo denerwujące i czasami jest wynikiem stanu płucnego, chrapanie zwykle nie jest bezpośrednim problemem zdrowotnym.

NIE PRZEGAP!  Oczyść organizm z pasożytów i wrócić do swojej normalnej wagi


Intensywność może być różna, ale czasami może być tak silna, że ​​uniemożliwia zasypianie. Chrapanie ma nawet wpływ na jakość związku.

NIE PRZEGAP!  Oczyść organizm z pasożytów i wrócić do swojej normalnej wagi

Kiedy masz obturacyjny bezdech senny (OSAS), twój oddech może zostać przerwany na 10 sekund..

Jak zatrzymać chrapanie stosując naturalne lekarstwo?

Nadmierne wytwarzanie śluzu i obrzęk tkanek nosowych są potencjalnymi przyczynami chrapania. Stosowanie konwencjonalnych leków obkurczających często poprawia stan, ale można również rozważyć pewne naturalne opcje.

Dzisiaj chcemy zaproponować naturalny sok, który jest pełen przeciwutleniaczy i składników odżywczych, aby oczyścić zatoki i drogi oddechowe. Jest łatwy w przygotowaniu, a dodatkowo poprawi jakość twojego snu.

Naturalny środek do powstrzymania chrapania i poprawy jakości snu

Składniki takie jak cytryna, imbir i marchew są wypełnione niezbędnymi składnikami odżywczymi, które oczyszczają płuca i drogi nosowe.

Regularne spożywanie tych składników może zmniejszyć częstotliwość chrapania i wzmocnić układ odpornościowy, aby lepiej reagować na wirusy i bakterie.

Składniki

  • 1/4 świeżej cytryny
  • 1 kawałek korzenia imbiru (2 cm)
  • 2 jabłka
  • 2 marchewki
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

  • Wszystkie składniki należy dokładnie umyć.
  • Pokrój cytrynę, imbir, jabłka i marchew i umieść w blenderze.
  • Wlej szklankę wody i miksuj wszystkie składniki przez kilka minut.
  • Spożyj natychmiast po przygotowaniu.

Wypij szklankę tego napoju dwie godziny przed pójściem spać. Jeśli smak jest zbyt silny możesz go osłodzić odrobiną miodu.

Jakie są zalety tego środka zaradczego?

Ten naturalny sok jest wypełniony środkami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, które  łagodzą uczucie zatkanego nosa i ból gardła, aby powstrzymać chrapanie. Poziom kwasowości w cytrynie pomaga rozbić śluz i sprzyja eliminacji toksyn, które gromadzą się w płucach.

NIE PRZEGAP!  5 środków zaradczych, które usuwają śluz i flegmę z płuc

Zawiera również witaminę A, substancję odżywczą, która poprawia stan zdrowia błon śluzowych nosa i jamy ustnej. Wpływy te są wzmocnione przez wysoki poziom witamin C i E, dwóch przeciwutleniaczy związanych z zapobieganiem infekcji dróg oddechowych i nowotworów.

NIE PRZEGAP!  5 środków zaradczych, które usuwają śluz i flegmę z płuc


Jak pozbyć się 2 kg w zaledwie 7 dni! SUPER ROZWIĄZANIE

Imbir ma potężne korzyści, które pomagają nam schudnąć przez jego termogeniczny efekt, ale również działa jako przyspieszacz metabolizmu i spalacz tłuszczu. Dlatego spożywając każdego dnia imbir...

Pokarmy, które powinieneś jeść, aby oczyścić tętnice

Jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę w twoim zdrowiu, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jest najwyższej jakości. Dzisiejszy rynek jest zalewany szeroką gamą pokarmów,...

Poznaj 5 powodów dlaczego należy jeść ziemniaki każdego dnia

Oprócz tego, że jedząc ziemniaki czujesz się najedzony, są one doskonałym źródłem błonnika, który pobudza narządy trawienne, są bogate w potas, witaminę C, B i mangan,a co...

Ból kości: wskazówki i zabiegi

Ból kości to wrażliwość lub dyskomfort, który jest powszechny w starszym wieku, ponieważ jest wynikiem niedoborów składników odżywczych, zużycia, złamań i innych urazów. Ból kości...

Oto co się stanie, jeśli wypijesz miód i cynamon przed snem!

Skorzystaj z tego przepisu, jeśli chcesz pozbyć się nadwagi i nagromadzonych tłuszczów w organizmie. Wszyscy jesteśmy świadomi korzyści zdrowotnych miodu, ponieważ jest to jeden...

13 powodów, dla których masz skurcze, ale nie masz okresu

Skurcze nigdy nie są przyjemne, ale te, które pojawiają się tuż przed miesiączką lub w trakcie miesiączki są absolutnie normalne. Są spowodowane, gdy prostaglandyna,...