Strona głównaZdrowieNaturalne sposoby pozbycia się infekcji nerek

Naturalne sposoby pozbycia się infekcji nerek

Infekcje nerek są zwykle powiązane z zakażeniem pęcherza moczowego, które jeśli nie jest leczone rozprzestrzenia się na nerki. Zakażenie nerek powoduje dużo bólu i dyskomfortu. Ponadto kobiety są bardziej podatne na zakażenie i powinny być bardziej ostrożne. 

Oprócz konwencjonalnych metod leczenia istnieje kilka naturalnych środków zaradczych, które można stosować w przypadku infekcji nerek.

Oto niektóre z najlepszych naturalnych środków zaradczych:

1. Ocet jabłkowy

Zawiera kwas jabłkowy, który posiada pewne właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w leczeniu zakażeń nerek.

Ma również pH 3,0 przy którym wzrost bakterii i mnożenie się ich jest wręcz niemożliwe.

Powinieneś zażywać 2 łyżeczki octu jabłkowego zmieszane z jedną szklanką wody dwa razy dziennie.

2. Czosnek

Czosnek zawiera allicynę, która jest aktywnym składnikiem i działa jako środek przeciwzapalny, przeciwgrzybiczy i przeciwbakteryjny.

Musisz jeść 3-4 ząbki czosnku w celu leczenia infekcji nerek przez kilka dni.

3. Kurkuma
Zawiera kurkuminę, która jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwgrzybiczym, skutecznym w hamowaniu rozwoju i rozprzestrzenianiu się różnych rodzajów drobnoustrojów.

4. Dieta
Ogranicz spożywanie glukozy, ponieważ cukier przyśpiesza rozwój bakterii. Warto zwiększyć tez ilość probiotyków, które sprzyjają wzrostowi i rozprzestrzenianiu się zdrowych bakterii, hamując wzrost szkodliwych bakterii.

5. Imbir
Imbir zawiera gingerol, który jest środkiem antybakteryjnym zapobiegającym rozprzestrzenianiu się bakterii w nerkach. W leczeniu zakażeń nerek można regularnie pić herbatę z imbiru.

Zobacz Też: