Naturalne sposoby walki z łuszczycą

Łuszczyca jest chorobą skóry, która powoduje zaczerwienienie, łuszczenie się, zapalenie i ból lub swędzenie w niektórych częściach ciała, takich jak łokcie, kolana lub skóra głowy.

W dzisiejszym artykule chcemy dać wam bardzo skuteczne, naturalne wskazówki, aby przezwyciężyć łuszczycę raz na zawsze.

1. Oczyszczanie organizmu

Osoby z łuszczycą często mają zbyt dużą ilość toksyn w organizmie.

Dlatego ważne jest, aby co najmniej raz w roku oczyścić wątrobę, nerki i jelita, które są organami odpowiedzialnymi za usuwanie toksyn z organizmu.

W sklepach zielarskich można znaleźć wiele różnych rodzajów suplementów (herbaty ziołowe, syropy itp.) W celu oczyszczenia organizmu. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia.

To co jest kluczowe, gdy wykonujesz czyszczenie należy pić dużą ilość wody przez cały dzień, szczególnie na pusty żołądek, aby twoje jelita funkcjonowały prawidłowo.

Oczyszczenie może trwać od 15 dni do miesiąca, a najlepiej zrobić to wiosną i jesienią.

2. Reguluj pracę jelit

Twoje jelita są układem, który jest ściśle związany ze skórą i układem odpornościowym co bezpośrednio wpływa na łuszczycę.

W takim przypadku zastanów się, jakie leczenie jest najwygodniejsze dla Ciebie:

  • Zaparcia: moczone nasiona lnu i chia, suszone śliwki, kiwi, jabłka ze skórką, woda morska.
  • Biegunka: zielona herbata, węgiel drzewny pochodzenia roślinnego, biała glinka do spożycia.
  • Naprzemienne stany zaparcia i biegunki: łuski psyllium, agar-agar.

3. Unikaj produktów mlecznych i glutenu

Łuszczyca ma również bliski związek z tym, co jesz w szczególności z nietolerancjami pokarmowymi.

Osoby z łuszczycą mogą nawet mieć nietolerancję pokarmową, nie zdając sobie z tego sprawy, ponieważ ich objawy mogą być mylone z innymi zaburzeniami, takimi jak migreny, bóle głowy, niestrawność, problemy z jelitami.

Najczęstszymi nietolerancjami pokarmowymi jest gluten występujący w zbożach takich jak pszenica i laktoza w mleku.

Zalecamy wyeliminowanie tych produktów z diety przez miesiąc, aby sprawdzić czy Twój stan się poprawia.

4. Kontrola porcji żywieniowych

Niektórzy ludzie odkryli, że mogą skutecznie zwalczać łuszczycę, gdy podążają za tą wspaniałą małą radą: kontrolują swoje porcje.

Jedną z możliwości osiągnięcia tego jest codzienne przygotowywanie nowego menu, poprzez łączenie różnychpotraw lub wybór jednego składnika i spożywanie tego co jest na talerzu.

Jedz powoli, żując i delektując się każdym kęsem. Potem możesz cieszyć się herbatą przyśpieszającą trawienie.

5. Skorzystaj z wody morskiej

Woda morska może być cudowna, zarówno miejscowo jak i doustnie. Ludzie, którzy mają możliwość pływania w morzu, zauważyli  jakie to przynosi korzyści, pomagając zwalczyć łuszczycę i poprawiając kondycję włosów.

Jeśli nie jest to możliwe w miejscu zamieszkania, należy zaopatrzyć się w wodę morską, aby nakładać miejscowo na skórę za pomocą butelki z rozpylaczem co najmniej raz dziennie.

6. Kąpiele w wodzie z lukrecją

Kiedy potrzebujesz czegoś bardziej skutecznego w walce z łuszczycą, możesz kąpać się w naparze skoncentrowanej lukrecji , która ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. W rzeczywistości lukrecja jest znana jako naturalny kortyzon.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Co powinieneś jeść, aby poprawić swój wzrok?

Nasze oczy odgrywają ogromną rolę w naszym życiu, dzięki nim możemy zobaczyć całe piękno, które oferuje nam świat, patrzeć i być świadkiem życia naszych...

Herbata z dzikiej róży – poznaj jej wspaniałe właściwości zdrowotne

Herbata ta jest znana jako naturalny środek, który pomaga wyleczyć różne choroby. Te ciemnoczerwone owoce umieszcza się wśród najcenniejszych ziół, dzięki witaminom, minerałom i innym związkom...

Oczyść swoje jelita za pomocą ziół leczniczych

Czy regularnie oczyszczasz jelita, a szczególnie jelito grube? Uważa się, że czysta okrężnica jest niezbędna do utrzymania zdrowego i zrównoważonego organizmu poprzez detoksykację i poprawę samopoczucia. W...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych mango

Uważane za "króla owoców", ten słodki i aromatyczny smak mango może odświeżyć umysł i sprawić, że poczujesz się szczęśliwy.Mango występują w różnych kształtach i...

Sprawdź co „pierdnięcia” mówią o Twoim zdrowiu

Czy zauważyłeś, że niektóre produkty powodują, że twoje pierdnięcia są wyjątkowo śmierdzące? To całkowicie normalne i nie oznacza to, że musisz przestać je jeść.Pokarmy bogate...

Ta roślina może leczyć cukrzycę, astmę, choroby nerek

Roślina ta jest zwykle uprawiana w rejonach ciepłych i tropikalnych. Może być spożywana przez cały rok i można ją jeść po usmażeniu lub ugotowaną, ta wspaniała roślina...