Naturalne środki na powiększone pory

Jednym z najczęstszych problemów urody u mężczyzn i kobiet są powiększone pory, które na dodatek nadają skórze niezdrowy wygląd, łatwiej się zatykają, tworząc denerwujące zaskórniki.

Każdy w pewnym stopniu ma widoczne pory, które mogą prowadzić do pojawienia się pryszczów. Jednak niektórzy ludzie znaleźli kilka technik, aby ukryć lub zmniejszyć ich wygląd, aby zapobiec ich wpływ na naturalne piękno skóry.

Obecnie nie wiadomo, co powoduje ten problem ze skórą, ale uważa się, że genetyka, zmiany hormonalne odgrywają ważną rolę w rozwoju dużych porów. 

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka zabiegów, które mogą je zamykać naturalnie, głęboko oczyszczając je, aby uniknąć pojawienia się trądziku.

Masło pomidorowe

Masło z pomidorów równoważy naturalne pH skóry, dzięki czemu łatwiej usunąć nadmiar oleju i zmniejszyć działanie wolnych rodników.

Jego właściwości przeciwutleniające i ściągające pomagają zlikwidować otwarte pory i naturalnie rozjaśnić skórę.

Wskazówki

 • Pokrój świeży pomidor, usuń nasiona i nałóż miazgę na twarz.
 • Pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Białko i sok pomarańczowy

Używanie białek jaj na skórze jest obecnie bardzo popularne, ponieważ jego właściwości ujędrniają i tonizują skórę, unikając problemów ze zwiotczeniem.

Składnik ten w połączeniu z witaminą C w pomarańczach, tworzy ściągającą maskę idealną do usuwania martwych komórek i mniejszającom pory.

Składniki

 • Białko z 1 jajka
 • Sok z jednej pomarańczy

Wskazówki

 • Połącz składniki i ubij.
 • Nałóż maskę za pomocą pędzla, niech wyschnie na twarzy, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Sól i śmietana

Sól jest idealnym składnikiem do złuszczania skóry i usuwania martwych komórek skóry. W połączeniu z kwasem mlekowym w śmietanie doskonały środek, aby zminimalizować powiększone pory i zmniejszyć zanieczyszczenia.

Wskazówki

 • Wymieszać łyżkę śmietany z łyżeczką soli i nakładać na dotknięte obszary delikatnymi okrężnymi ruchami.
 • Pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

Skórka z papai

Chociaż prawie zawsze jest wyrzucana do śmietnika, skórka z papai jest bogata w składniki odżywcze i związki, które są korzystne dla zdrowia skóry.

Wskazówki

 • Masuj skórką skórę. Pozostaw na 20 minut, a następnie spłukać zimną wodą.

Aloes

Roślina ta jest bogata w składniki odżywcze i posiada właściwości, które zmniejszają wielkość porów, jednocześnie równoważąc pH skóry.

Dzięki witaminom, minerałom i przeciwutleniaczom doskonale nawilża i ujędrnia skórę, jednocześnie zapobiegając oznakom przedwczesnego starzenia .

Wskazówki

 • Wyciągnij żel z łodygi aloesu i nałóż na twarz. Zaczekaj 20 minut przed spłukaniem ciepłą wodą.

Miód

Wśród wielu medycznych korzyści miodu znajdujemy ważne składniki odżywcze i właściwości, które poprawiają zdrowie skóry.

Miód ma właściwości antybakteryjne, które zmniejszają obecność bakterii powodujących trądzik. Oprócz zmniejszenia nadmiaru olejów, zmniejsza także powiększone pory.

Wskazówki

 • Nałożyć cienką warstwę miodu na całą twarz lub tylko dotknięte obszary. Pozostawić na 15 minut, a następnie spłukać zimną wodą.
 • Kolejny świetny sposób na wykorzystanie miodu polega na wymieszaniu go z płatkami owsianymi w celu stworzenia złuszczającej maski .
👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: