Jak naturalnie pokonać bezdech senny dzięki tym 4 roślinom

Zaburzenia snu są powszechnymi problemami, które ludzie doświadczają chociaż raz w swoim życiu. Niektóre zaburzenia snu obejmują nocne lęki, bezdech senny i bezsenność. Oto sposób na naturalne pokonanie bezdechu sennego.

Bezdech senny to specyficzne zaburzenie snu, w którym występuje kilka przerw w oddychaniu podczas snu.

Ludzie, którzy nie leczą tego stanu mogą przestać oddychać w niektórych momentach podczas snu. Oznacza to, że mózgowi i ciału brakuje tlenu w niektórych momentach.

Bezdech senny obejmuje dwa typy:

Obturacyjny bezdech senny (OSA)

Jest to spowodowane tym, że tkanka miękka w tylnej części gardła zapada się podczas snu i blokuje w ten sposób drogi oddechowe.

Centralny bezdech senny

W tym stanie drogi oddechowe nie są zablokowane, ale mózg nie sygnalizuje mięśniom odpowiedzialnym za oddech, że mają pracować. Jest to wynikiem niestabilności występującej w ośrodku kontroli oddechowej.

Oba te warunki mogą mieć wpływ na każdą osobę, niezależnie od jej wieku. Jednak niektóre czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do bezdechu sennego obejmują:

Refluks żołądkowo-przełykowy
Historia rodzinna bezdechu sennego
Duży rozmiar szyi
Wiek powyżej 40 roku życia
Ludzie z nadwagą

Niedrożność nosa z powodu problemów z zatokami, odchylonej przegrody lub alergii

Jak naturalnie pokonać bezdech senny?

Na szczęście istnieje prosty i naturalny sposób na poprawę jakości snu i zapobieganie takim zaburzeniom. Wystarczy umieścić niektóre z tych roślin w sypialni i cieszyć się przyjemną atmosferą.

1. Roślina węża

Jest to jedna z najczęściej polecanych roślin, które poprawią jakość powietrza w pomieszczeniu. Cechą charakterystyczną tej rośliny jest to, że emituje tlen w nocy, a jednocześnie pobiera dwutlenek węgla. Wszystko to prowadzi do lepszej jakości powietrza i dobrej jakości snu nocnego.

2. Lawenda

Wraz z przyjemnym zapachem lawendowe właściwości relaksujące mogą zmniejszyć poziom lęku i stresu. Według niektórych badaczy zapach lawendy spowalnia tętno, a tym samym obniża ciśnienie krwi i poziom stresu.

3. Angielski bluszcz

Bluszcz angielski to kolejna roślina do oczyszczania powietrza, która jest bardzo łatwa w uprawie. Poprawia jakość powietrza, uwalnia tlen, wchłaniając toksyny. Stwierdzono, że może zmniejszyć unoszące się w powietrzu toksyny do 94%.

4. Aloes

Jest to jedna z najpopularniejszych roślin oczyszczających powietrze, która emituje tlen w nocy i promuje dobry sen. Jest to również jedna z najprostszych roślin do uprawy, ponieważ nie wymaga specjalnego traktowania ani regularnego podlewania.

Ponieważ zapewnia dużo czystego tlenu w nocy, aloes usunie bezsenność i ułatwi zasypianie.

Tak więc, jeśli szukałeś sposobu na naturalne pokonanie bezdechu sennego, odpowiedź jest prosta wystarczy mieć niektóre z tych roślin w sypialni.