Strona główna Zdrowie Jak naturalnie pokonać bezdech senny dzięki tym 4 roślinom

Jak naturalnie pokonać bezdech senny dzięki tym 4 roślinom

Zaburzenia snu są powszechnymi problemami, które ludzie doświadczają chociaż raz w swoim życiu. Niektóre zaburzenia snu obejmują nocne lęki, bezdech senny i bezsenność. Oto sposób na naturalne pokonanie bezdechu sennego.

Bezdech senny to specyficzne zaburzenie snu, w którym występuje kilka przerw w oddychaniu podczas snu.

Ludzie, którzy nie leczą tego stanu mogą przestać oddychać w niektórych momentach podczas snu. Oznacza to, że mózgowi i ciału brakuje tlenu w niektórych momentach.

Bezdech senny obejmuje dwa typy:

Obturacyjny bezdech senny (OSA)

Jest to spowodowane tym, że tkanka miękka w tylnej części gardła zapada się podczas snu i blokuje w ten sposób drogi oddechowe.

Centralny bezdech senny

W tym stanie drogi oddechowe nie są zablokowane, ale mózg nie sygnalizuje mięśniom odpowiedzialnym za oddech, że mają pracować. Jest to wynikiem niestabilności występującej w ośrodku kontroli oddechowej.

Oba te warunki mogą mieć wpływ na każdą osobę, niezależnie od jej wieku. Jednak niektóre czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do bezdechu sennego obejmują:

Refluks żołądkowo-przełykowy
Historia rodzinna bezdechu sennego
Duży rozmiar szyi
Wiek powyżej 40 roku życia
Ludzie z nadwagą

Niedrożność nosa z powodu problemów z zatokami, odchylonej przegrody lub alergii

Jak naturalnie pokonać bezdech senny?

Na szczęście istnieje prosty i naturalny sposób na poprawę jakości snu i zapobieganie takim zaburzeniom. Wystarczy umieścić niektóre z tych roślin w sypialni i cieszyć się przyjemną atmosferą.

1. Roślina węża

Jest to jedna z najczęściej polecanych roślin, które poprawią jakość powietrza w pomieszczeniu. Cechą charakterystyczną tej rośliny jest to, że emituje tlen w nocy, a jednocześnie pobiera dwutlenek węgla. Wszystko to prowadzi do lepszej jakości powietrza i dobrej jakości snu nocnego.

2. Lawenda

Wraz z przyjemnym zapachem lawendowe właściwości relaksujące mogą zmniejszyć poziom lęku i stresu. Według niektórych badaczy zapach lawendy spowalnia tętno, a tym samym obniża ciśnienie krwi i poziom stresu.

3. Angielski bluszcz

Bluszcz angielski to kolejna roślina do oczyszczania powietrza, która jest bardzo łatwa w uprawie. Poprawia jakość powietrza, uwalnia tlen, wchłaniając toksyny. Stwierdzono, że może zmniejszyć unoszące się w powietrzu toksyny do 94%.

4. Aloes

Jest to jedna z najpopularniejszych roślin oczyszczających powietrze, która emituje tlen w nocy i promuje dobry sen. Jest to również jedna z najprostszych roślin do uprawy, ponieważ nie wymaga specjalnego traktowania ani regularnego podlewania.

Ponieważ zapewnia dużo czystego tlenu w nocy, aloes usunie bezsenność i ułatwi zasypianie.

Tak więc, jeśli szukałeś sposobu na naturalne pokonanie bezdechu sennego, odpowiedź jest prosta wystarczy mieć niektóre z tych roślin w sypialni.

zobacz także

Mukowiscydoza – przyczyny, objawy, leczenie i rokowania

Mukowiscydoza jest wrodzonym zaburzeniem, które powoduje poważne uszkodzenie płuc, układu trawiennego i innych narządów w organizmie.Mukowiscydoza co to takiego? Co to jest mukowiscydoza? Mukowiscydoza atakuje...

Oto dlaczego należy pić herbatę imbirową codziennie

Zielona herbata zamiast kawy jest częstym wyborem dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach i to jest wspaniałe.Jednak istnieje wiele innych herbat, które można spróbować i...

9 objawów wskazujących na zaburzenie równowagi hormonalnej u kobiet

Hormony odgrywają ważną rolę w ciele, a wiele funkcji organizmu zależy od ich właściwej równowagi. Hormony przemieszczające się we krwi niosąc „rozkazy” dla organów...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Konsumpcja oleju kokosowego dodanego do kawy każdego dnia oferuje kaskadę pozytywnych reakcji w naszym ciele, począwszy od utraty wagi do wzmacniania naszego układu odpornościowego.Olej kokosowy jest...
Kiedy w płucach zbiera się flegma i śluz zwiększa się ryzyko wystąpienia infekcji płuc. Kolor biały lub szary flegmy często wskazuje na zakażenie górnych dróg...
Z biegiem czasu dieta bogata w przetworzoną żywność może podnieść poziom cholesterolu, czego skutkiem może miażdżyca, złogi tłuszczu, które odkładają się w tętnicach, zwężając...
Czujesz się zmęczony i na dodatek nie ma nikogo w pobliżu kto mógłby wymasować Ci stopy? W tym celu nie potrzebujesz niczego oprócz octu...
Szukasz pomysłu na śniadanie? Masz już dość tego samego zestawu jajko-ser-szynka, który powoduje ból brzucha od skoku tłuszczu i cholesterolu? Jesteś we właściwym miejscu!Ten...