Naturalny środek, który może pomóc przy wrzodach, zapaleniu żołądka i wielu innych schorzeniach

Problemy trawienne dotykają czasami każdego z nas. Istnieje wiele naturalnych leków, ale ten jest nie tylko smaczny, lecz także skuteczny w przypadku wrzodów żołądka, zapalenia żołądka i wielu innych dolegliwości.

Wielu z nas wie, że miód od wieków znany jest jako naturalny środek leczniczy. Dodawanie miodu do potraw ma niezwykłe korzyści zdrowotne, szczególnie w leczeniu zarówno poważnych, jak i mniej poważnych schorzeń.

Miód wspomaga w przeziębieniach, infekcjach układu moczowego, a także w przypadku wrzodów żołądka oraz zapalenia żołądka, czyli gastritis. A kiedy połączysz go z mąką kukurydzianą, otrzymasz smaczne danie pełne witamin i błonnika.

Mąka kukurydziana z miodem i jej korzyści

Ta kombinacja jest pomocna w leczeniu kaszlu, zapalenia oskrzeli i grypy. Wspiera również zdrowie wątroby i pęcherzyka żółciowego.

To jednak nie wszystko. Niesamowite wyniki przynosi połączenie miodu z mąką kukurydzianą w leczeniu infekcji układu moczowego oraz problemów ginekologicznych.

Przynosi ulgę w bólach związanych z zapaleniem stawów, dną moczanową czy reumatyzmem. W układzie pokarmowym działa jako ochrona przed krwawieniem i wrzodami żołądka, pomaga również w przypadku bólu żołądka oraz oczyszcza jelita.

Przepis na lek miodowy na wrzody i zapalenie żołądka

Składniki:

  • 1 łyżkę stołową delikatnej mąki kukurydzianej,
  • 1 łyżkę stołową naturalnego miodu,
  • 60 ml wody.

Sposób przygotowania:

  1. Wlej wodę do garnka i dodaj mąkę kukurydzianą.
  2. Gdy woda zacznie wrzeć, ciągle mieszaj przez jedną minutę.
  3. Następnie zdjąć garnek z kuchenki i poczekaj, aż ostygnie.
  4. Dodaj miód i mieszaj, aż powstanie jednolita, gładka pasta.

Stosowanie i dawkowanie:

Zaleca się spożywanie tej mieszanki na czczo o temperaturze ciepłej. Jedz codziennie, aż zużyjesz 400 gramów miodu (przy użyciu jednej łyżki stołowej dziennie, zgodnie z powyższym przepisem). W trakcie leczenia unikaj spożywania alkoholu i kwasowych pokarmów.

Inne zastosowania mąki kukurydzianej

Mąkę kukurydzianą lub kaszę możesz wymieszać z wodą, a uzyskaną pastę stosować na opuchlizny, drobne rany i zapalenia skóry. Działa przeciwzapalnie, regenerująco i hamuje krwawienie. Miód sam w sobie również może być używany zewnętrznie. Ma właściwości gojące i przeciwzapalne dla skóry, poradzi sobie z trądzikiem i różnego rodzaju pryszczami.

Podsumowanie

Miód to nie tylko wyjątkowy smak dodawany do potraw, ale również skarb natury, który może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Połączenie miodu z mąką kukurydzianą to nie tylko smaczna kombinacja, ale także skuteczny środek w walce z takimi schorzeniami jak wrzody żołądka, zapalenie żołądka czy infekcje układu moczowego. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji związanej z żywieniem, warto skonsultować się z lekarzem. Jednak warto mieć na uwadze potencjał, jaki drzemie w naturalnych składnikach, takich jak miód i mąka kukurydziana, gdy chodzi o poprawę naszego zdrowia.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: