Naturalny środek przeczyszczający, który usunie wszelkie toksyny z organizmu

Regularne wypróżnienia są bardzo ważne i nie oszukujmy się, poczucie dobrze wykonanego wypróżnienia jest bezcenne.

Dlatego zaparcia uznawane są za problem, chociaż wiele osób nie przyzna się publicznie, że je ma. Przyczyn zaparć może być wiele.

Najczęściej jest to spowodowane niewłaściwą dietą, brakiem płynów i małą ilością ruchu. W niektórych przypadkach przyczyną mogą być określone leki, stres lub objawy choroby.

Środek przeczyszczający jest dobrym sługą, ale złym panem

Jak donosi portal MayoClinic , dużym problemem są zaparcia, a pozbycie się stolca z jelit jest konieczne, bo i on pozostawia w organizmie toksyny. Jednak częste stosowanie środków przeczyszczających nie jest rozwiązaniem.

Ciało uzależnia się od nich, co oznacza, że ​​​​wtedy nie można się bez nich obejść. Idealnie jest dokonać odpowiednich zmian w diecie i trybie życia. A jeśli nie ma innego sposobu, przygotuj naturalny środek przeczyszczający.

Przepis na opróżnianie

Czego będziesz potrzebować?

  • 150 gramów daktyli
  • 150 gramów śliwek
  • 200 gramów przegotowanej wody

Procedura przygotowania:

  1. Daktyle i śliwki pokroić na jak najmniejsze kawałki.
  2. Pokrojone kawałki włóż do wody.
  3. Gotuj, aż mieszanina zgęstnieje jak dżem.

Zastosowanie i dawkowanie:

Przygotowana ilość wystarczy na około 20 porcji. Dżem można jeść sam, można go wymieszać z jogurtem, płatkami śniadaniowymi lub posmarować nim pieczywo. Następnego dnia problemy z zaparciami powinny zostać rozwiązane.

Modyfikacja przepisu

Możesz zmodyfikować przepis, aby poprawić smak, zalecamy dodanie odrobiny cynamonu, a osobom lubiącym słodycze sugeruje dodanie odrobiny cukru.

Jednak dla diabetyków lepszym rozwiązaniem jest przepis bez cukru. Jeśli nie wyobrażasz sobie swojego leku bez cukru, sięgnij po stewię.