Niesamowite zalety olejku rozmarynowego czynią cuda w płucach i pamięci

Jeśli chodzi o super mocne olejki eteryczne, ta właściwość zdecydowanie odnosi się do olejku eterycznego z rozmarynu. Jest to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych o szerokiej gamie korzyści zdrowotnych.

Jak już wspomnieliśmy, olejek eteryczny z rozmarynu staje się coraz to popularniejszy na przestrzeni lat ze względu na szeroko rozumiane korzyści zdrowotne.

To, co czyni go wysokiej jakości olejkiem eterycznym to właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwutleniające, przeciwzapalne i wykrztuśne.

Korzyści zdrowotne wynikające z olejku eterycznego z rozmarynu

Niektóre zalety olejku rozmarynowego związane są z problemami z oddychaniem i pamięcią.

Problemy z oddychaniem

Ze względu na antyseptyczne i antybakteryjne właściwości olejku rozmarynowego może łagodzić przekrwienie gardła, leczyć przeziębienia, alergie oddechowe, grypę i ból gardła. Jest bardzo skuteczny w przypadku infekcji dróg oddechowych i astmy oskrzelowej.

Problemy z pamięcią

Sam Szekspir zwrócił uwagę na właściwości zwiększające pamięć olejku rozmarynowego.

Zdaniem naukowców zapach tego olejku eterycznego sprawia, że ​​ludzie pamiętają różne rzeczy. Inne testy wykazały również, że ekspozycja na ten olejek eteryczny może zwiększyć szanse na zapamiętanie o 60-75%.

Dodatkowe zalety olejku eterycznego z rozmarynu

Kaszel – Masuj gardło i klatkę piersiową jedną lub dwiema kroplami tego oleju co kilka godzin.

Bóle głowy – w przypadku bólów głowy zrób to samo, co przy kaszlu.

Pamięć i nauka – wdychaj olej bezpośrednio z butelki, rozpraszaj go w całym pokoju, pocieraj skronie i nakładaj na palce.

Zakażenie pochwy – zanim zastosujesz kroplę w tym konkretnym miejscu, sprawdź czułość tej części. Następnie wmasuj 1-2 krople do pochwy.

Tylko 2 krople olejku rozmarynowego oczyszczą zatoki, poprawią pamięć i zapobiegną przeziębieniom

Wylej kilka kropli tego oleju na podłogę prysznica, szczególnie w miejscu, w którym stoisz. W ten sposób wzmocnisz układ odpornościowy i oczyścisz zatoki.