Nigdy nie rób tego zaraz po przebudzeniu. Możesz sobie poważnie zaszkodzić!

Czy masz poranną rutynę, której nie lubisz przerywać? Czy twoje poranki są spokojne i powolne, czy po prostu wskakujesz w nowy dzień z wyprostowanymi nogami i pędzisz do pracy?

Wszyscy jesteśmy różni, więc nasze ciała i mózgi działają inaczej. Czasami jednak drobne szczegóły odgrywają rolę nie tylko w tym, jak spędzamy dzień, ale także odbijają się na naszym organizmie i samopoczuciu psychicznym.

Dlaczego nie należy wykonywać tych normalnych czynności po przebudzeniu?

Czego nie robić rano po przebudzeniu?

Zacznij poranek spokojny i zrelaksowany, to ma sens! Oto, co mówi wiele badań naukowych i lekarzy oraz innych zaleceń to cały wodospad.

Powinniśmy także znaleźć czas w ciągu dnia bez ekranów telewizorów, telefonów i komputerów.

Powinniśmy właściwie jeść i cieszyć się jedzeniem, a także przestrzegać reżimu picia i ćwiczyć. Możemy ciągnąć to w nieskończoność.

Niewiele osób uśmiecha się tak po przebudzeniu. 
Spraw, aby Twój poranek był przyjemny! Źródło: profimedia.cz

Ale prawda jest taka, że ​​krótki czas przed wyjściem z domu i pójściem do pracy, szkoły lub gdziekolwiek indziej to przestrzeń, w której możesz spędzić wartościowy czas. Poza tym będziesz czuć się lepiej przez cały dzień. 

Drzemka po przebudzeniu

Odkładanie wstawania i leżenia w łóżku nie musi być dramatem, do czasu kiedy znów zaśniesz. Niestety ten mały szczegół ma stosunkowo duży wpływ na organizm.

Za każdym razem, gdy zasypiasz twoje ciało rozpoczyna nowy cykl snu, a jeśli zakłócisz go w ciągu kilku minut budzikiem, twoje ciało automatycznie poczuje się źle z powodu rozpoczętego i niedokończonego cyklu.

Nie zwlekaj ze śniadaniem

Śniadanie może mieć duże znaczenie nie tylko dla Twojego samopoczucia, ale także dla Twojego trawienia lub utrzymania wagi.

Nie odkładaj tego na później i nie zapominaj, że nawet małe śniadanie zawsze powinno zawierać trochę białka.

Nie tylko mięso, nabiał czy jajka najczęściej przychodzą na myśl jako pierwsze.

Jednak istnieje również wiele białek, które nie są pochodzenia zwierzęcego. Są to na przykład orzechy i nasiona, rośliny strączkowe, komosa ryżowa, ale także różnego rodzaju zielone warzywa.

Ścielenie łóżka i wietrzenie sypialni odłóż na później :)

Czy wietrzysz sypialnię i ścielisz łóżko zaraz po przebudzeniu? Niektórzy twierdzą, że to pierwsze ukończone zadanie dnia daje poczucie dobrego początku, ale eksperci twierdzą, że lepiej trochę poczekać.

Jeśli nie wywietrzysz sypialni i nie ścielisz łóżka zaraz po wstaniu, spowolniasz rozmnażanie się wszechobecnych roztoczy, które kochają twoje łóżko. Jeśli chce zastosować się do obu zaleceń, pościel łóżko po umyciu się i ubraniu.

Poranna kawa czy pić ją na pusty żołądek?

Kawa zdecydowanie nie powinna być pierwszą, a może jedyną rzeczą, którą pijemy po przebudzeniu. Zanim zanurzysz się w tej pierwszej pachnącej filiżance kawy, dodaj również trochę płynów do swojego organizmu.

Woda, herbata ziołowa lub inna, ale także wysokiej jakości soki powinny znajdować się na początku codziennego schematu picia i menu.

Nie musisz odmawiać sobie kawy, ale po przebudzeniu napij się wody, herbaty ziołowej lub soku. źródło: Profimedia

Nie patrz w telefon zaraz po przebudzeniu

W żadnym wypadku nie zaleca się natychmiastowego sprawdzania telefonu, wiadomości i sieci społecznościowych.

Powolny start i chwile bez telewizora, telefonu czy komputera wyjdą każdemu z nas na dobre. Poza tym telefon to ogromny pożeracz czasu. 

Wybierz się na krótki spacer

Jeśli uważasz, że poranki w cichym domu są niewygodne, włącz swoją ulubioną muzykę.

Porozciągaj się, a nawet poćwicz. Jeśli jest ładna pogoda, wybierz się na krótki spacer. 

Źródła:  ncbi.nlm.nih.gov ,  www.bustle.com , www.nbcnews.com