Strona głównaZdrowieObjaw ten podczas patrzenia jest oznaką choroby oczu, która może prowadzić do...

Objaw ten podczas patrzenia jest oznaką choroby oczu, która może prowadzić do ślepoty!

Jaskra zwykle rozwija się powoli przez lata, ale w niektórych przypadkach może pojawić się nagle, zwiększając ryzyko utraty wzroku, jeśli nie zostanie szybko leczona.

Jak każdy z naszych narządów, nasze oczy mogą z czasem ulec uszkodzeniu i ulec chorobom.

A im jesteśmy starsi, tym bardziej prawdopodobne jest, że napotkamy problemy z oczami.

Tak jest w przypadku jaskry, „powszechnej” choroby oczu, która często dotyka ludzi w wieku 70 i 80 lat.

Chociaż zwykle rozwija się stopniowo w czasie, może również pojawić się szybko, zwiększając ryzyko trwałych uszkodzeń.

Kyla Black, szefowa usług profesjonalnych w Boots Opticians, wyjaśnia:

„Jaskra jest częstym schorzeniem oczu, które dotyka ludzi w każdym wieku, ale najczęściej występuje u dorosłych w wieku 70 i 80 lat.

„W tym miejscu nerw wzrokowy, który łączy oko z mózgiem ulega uszkodzeniu. Jest to spowodowane gromadzeniem się płynu w oku, co następnie zwiększa ciśnienie wewnątrz oka.

Objawy jaskry

Jeśli jaskra rozwija się z czasem, zwykle dotyczy widzenia peryferyjnego – widzenia poza bezpośrednią linią wzroku.

„Najczęściej jaskra najpierw wpływa na widzenie peryferyjne, a początkowo może to pozostać niezauważone, ponieważ widzenie centralne, którego używamy do czytania, rozpoznawania twarzy i oglądania telewizji, pozostaje dobre” – powiedziała Black.

„Z tego powodu wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma jaskrę, a jedynym sposobem sprawdzenia, czy jesteś nią dotknięty, są regularne kontrole stanu oczu”.

Jeśli jednak dotknie kogoś „nagle”, objawy mogą być bardziej zauważalne. Jednym z takich objawów jest widzenie pierścieni wokół świateł.

Pani Black wyjaśniła: „Bardzo rzadko jaskra może rozwinąć się nagle, z początkiem objawów, w tym intensywnego bólu lub zaczerwienienia oczu.

„Możesz również odczuwać nudności i wymioty, bóle głowy lub niewyraźne widzenie, a nawet widzieć pierścienie wokół świateł.

„Pozostawienie bez leczenia może ostatecznie doprowadzić do ślepoty, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie. Zwykle dotyczy to obu oczu, chociaż w jednym oku może być gorzej.

Czynniki ryzyka jaskry

Niektóre osoby będą bardziej narażone na jaskrę niż inne.

„Pewne czynniki mogą zwiększać ryzyko, w tym wiek, ponieważ staje się bardziej powszechny wraz z wiekiem, osoby z rodzinną historią jaskry lub osoby z innymi schorzeniami oczu / medycznymi – takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i cukrzyca” – powiedziała Black.

„Ważne jest, aby przeprowadzać rutynowe badanie wzroku co najmniej raz na dwa lata, nawet jeśli nie masz żadnych problemów z oczami lub wzrokiem, ponieważ może to pomóc wykryć wczesne oznaki wielu chorób oczu, w tym jaskry”.

Oto sekret poprawiający pamięć, funkcje mózgu i regenerujący kości!

Tak Panie i Panowie ten niesamowity przepis pomoże Wam przyśpieszyć metabolizm, usunąć szkodliwe toksyny, poprawić funkcje mózgu i uzyskać zdrowe, mocne kości. Eksperci twierdzą również, że ten potężny środek...

Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swoich oczu, powinieneś skonsultować się ze swoim optykiem lub lekarzem rodzinnym.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły