Objawy raka: bardzo ważny znak ostrzegawczy, gdy się schylasz

Objawy RAKA są często nie do odróżnienia od typowych dolegliwości, więc łatwo je przegapić. Jednak utrzymujące się zmiany są powodem do niepokoju. Według Macmillan Cancer Support, podczas schylania się może pojawić się charakterystyczny znak raka.

[quads id=8]

Istnieje ponad 200 różnych rodzajów raka , a rodzaj raka zależy od tego, gdzie początkowo rozwinęły się komórki rakowe i dokąd się rozprzestrzeniły.

objawy raka przy schylaniu

Jeśli komórki rakowe rozmnażają się w mózgu w nieprawidłowy, niekontrolowany sposób, nazywa się to guzem mózgu. Objawy guza mózgu różnią się w zależności od części mózgu dotkniętej chorobą.

[quads id=10]

„Najczęstszymi objawami są bóle głowy, nudności i wymioty” — wyjaśnia Macmillan Cancer Support.

Według organizacji charytatywnej „ból głowy może nasilić się rano lub nasilić się, gdy kaszlesz, kichasz lub schylasz się”.

[quads id=9]

Większość ludzi od czasu do czasu ma bóle głowy, często z powodu stresu lub napięcia. Jednak bardzo ważne jest, aby zgłosić się do lekarza, jeśli bóle głowy budzą Cię w nocy lub męczą Cię rano.

Jeśli lekarz rodzinny nie może zidentyfikować bardziej prawdopodobnej przyczyny twoich objawów, może skierować cię do lekarza specjalizującego się w mózgu i układzie nerwowym (neurologa) w celu dalszej oceny i testów, takich jak skanowanie mózgu.

[quads id=5]

Przyczyna większości guzów mózgu jest nieznana, ale istnieje kilka czynników ryzyka, które mogą zwiększać szanse rozwoju guza mózgu. Posiadanie czynnika ryzyka nie oznacza, że ​​zachorujesz na raka.

Ryzyko zachorowania na raka zależy od wielu czynników, w tym wieku, genetyki, stylu życia i czynników środowiskowych.

[quads id=4]

Według Cancer Research UK guzy mózgu mogą pojawić się w każdym wieku. Jednak wraz z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania na większość nowotworów, w tym guzy mózgu.

Ryzyko guzów mózgu jest największe u osób w wieku od 85 do 89 lat. Czynnikiem ryzyka, który możesz modyfikować jest nadwaga lub otyłość. Nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko niektórych rodzajów raka, w tym rodzaju guza mózgu zwanego oponiakiem.

[quads id=3]

Około dwóch na 100 guzów mózgu diagnozowanych co roku jest spowodowanych nadwagą lub otyłością.