Te objawy wskazują na niedobór wapnia

Wapń jest minerałem, który jest obecny w naszej strukturze kości i zębów, jest także obecny w krwi, neuronach i tkankach.

Chociaż mało kto wie minerał ten jest bardzo ważny dla układu nerwowego i innych funkcji w naszym organizmie, takich jak krzepnięcie krwi, utrzymanie prawidłowego tętna, zapobiega skurczą mięśni i pozwala nam się zrelaksować.

Niedobór wapnia – znaki ostrzegawcze

Niedobór wapnia w naszym ciele może doprowadzić do złamań, problemów z zębami, będziemy mieli słabe i kruche paznokcie oraz mogą wypadać włosów.

Jeśli masz niedobór wapnia, Twoje ciało prawdopodobnie da Ci znaki, takie jak te wymienione poniżej:

Skurcze

Skurcze mięśni występują zwykle, gdy dochodzi do przeciążenia lub z powodu braku potasu w organizmie, może to jednak wskazywać na brak wapnia.

Bezsenność

Większość zaburzeń snu jest związana z niedoborem wapnia w organizmie, więc przerywany sen i brak snu mogą wskazywać na brak tego minerału.

Problemy stomatologiczne

W zębach znajduje się duża ilość tego minerału, więc często masz z nimi problem jeśli występuje niedobór wapnia, są bardziej narażone na próchnicę, a nawet mogą stać się luźne, żółte i bardziej kruche.

Sucha skóra i kruche paznokcie

Wapń jest niezbędny dla zdrowia skóry i paznokci, zauważymy brak tego minerału, jeśli paznokcie łatwo pękają lub masz bardzo suchą i popękaną skórę.

Problemy z włosami

Brak wapnia można także stwierdzić patrząc na włosy i skórę głowy, włosy mogą zacząć wypadać, a sama skóra jest bardzo przesuszona.

Ból stawów i kości

Brak wapnia często powoduje ból stawów, kości i może rozwinąć się w przewlekłe choroby, takie jak zapalenie kości i stawów.

Niedobór wapnia może powodować wzrost ciśnienia krwi, silne bóle miesiączkowe, złamania kości i zwichnięcia ścięgien.

Jeśli zauważysz jeden lub więcej z tych objawów, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, nie wystarczy poprawić swoich nawyków żywieniowych.