Strona głównaZdrowieObniż poziom złego cholesterolu stosując 3-składnikową mieszankę

Obniż poziom złego cholesterolu stosując 3-składnikową mieszankę

Korzyści zdrowotne wynikające z tego naturalnego przepisu są niezaprzeczalne. Po pierwsze jest to połączenie 3 super zdrowych składników, które połączone razem mogą poprawić twoje zdrowie na kilku poziomach.

Podstawowym celem tego przepisu jest leczenie i zapobieganie zatkaniu tętnic, stan znany jako stwardnienie tętnic wraz z regulacją poziomu cholesterolu we krwi.

Ponadto wzmacnia układ odpornościowy zapobiegając infekcjom. Pobudza także detoksykację wątroby i wydzielanie enzymów wątrobowych, zmniejsza negatywne działanie wolnych rodników w organizmie, a także zwiększa poziom energii zmniejszając w ten sposób zmęczenie.

Ponieważ głównym składnikiem tego przepisu jest czosnek, niektórzy mogą uważać, że jego ostry zapach trochę zniechęca do stosowania tego preparatu. Jednak czosnek tutaj występuje w połączeniu z cytryną i wodą, a jego silny zapach jest całkowicie zneutralizowany.

Składniki:


  • 4 duże ząbki czosnku
  • 4 cytryny (nieobrane)
  • Korzeń imbiru o długości 1-1,5 cm lub 2 łyżki proszku imbirowego
  • 2 l oczyszczonej wody

Przygotowanie:Dokładnie umyć cytryny. Jeśli nie używasz organicznych cytryn zostaw je na kilka godzin w mieszaninie wody i octu jabłkowego. Pokrój cytryny, obierz czosnek i wymieszaj z imbirem.

Umieść mieszaninę w rondlu i dodaj 2 l wody, doprowadź do wrzenia. Zdejmij z ognia i ostudź. Odcedź mieszaninę za pomocą gazy i przechowuj w szklanych butelkach.

Spożywanie:

Codziennie weź jedną szklankę (250 ml) co najmniej 2 godziny przed posiłkiem. Bardzo ważne jest picie tego na pusty żołądek.

NIE PRZEGAP!  12 oznak organizmu kiedy wątroba jest uszkodzona

Przechowuj w lodówce i dobrze wstrząsnij przed użyciem.

Całe leczenie trwa 3 tygodnie i wymaga regularnego codziennego spożywania. Po zabiegu należy zrobić tygodniowa przerwę, a następnie powtórzyć leczenie.

NIE PRZEGAP!  12 oznak organizmu kiedy wątroba jest uszkodzona


Połącz te dwa składniki i pozbądź się zapalenia zatok

Twoje zatoki są pokryte komórkami, które produkują śluz utrzymują nawilżony obszar podczas oddychania. Kiedy jednak masz infekcję bakteryjną lub wirusową, ta miękka tkanka może mieć stan...

Czosnek w mleku – leczy astmę, zapalenie płuc, bezsenność, zapalenie stawów i kaszel

W kuchni znajdują się różne owoce, warzywa i przyprawy, które oprócz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw mogą być również wykorzystywane do leczenia wielu problemów...

3 napoje równoważące hormony, kobiety powinny pić je codziennie

Hormony odgrywają ważną rolę w zdrowiu kobiet. Kontrolują one funkcje życiowe organizmu od prostych potrzeb ciała, jak głód do bardziej skomplikowanych, takich jak reprodukcja,...

Jak woda pitna z miedzianego naczynia poprawia twoje zdrowie

Według medycyny ajurwedyjskiej woda pitna z miedzianego naczynia może regulować trzy główne energie w naszym ciele: Vata, Pitta i Kapha. Naukowcy twierdzą, że woda,...

Cytryna i imbir: wspaniali sojusznicy do walki z migreną

Cytryna i imbir mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu migreny. Możesz także poprawić swoją kondycję, zmniejszając ilość spożywanych białek i tłuszczów mlecznych i zwierzęcych.
NIE PRZEGAP!  Zobacz jak enzymy ananasowe mogą pomóc w leczeniu raka
Migreny są...

Przetnij cytrynę na 4 części, posyp solą i umieść w kuchni

Cytryna jest bardzo przydatnym i wszechstronnym owocem.  Zawiera on wiele właściwości leczniczych, które są doskonałe dla naszego zdrowia, daje on także doskonały smak naszym...