Strona głównaZdrowieOczyść naczynia krwionośne ze złego cholesterolu

Oczyść naczynia krwionośne ze złego cholesterolu

Cholesterol jest rodzajem tłuszczu, który przyczepia się do ścian tętnic, narażając zdrowie człowieka na duże ryzyko. Podczas gdy organizm potrzebuje pewnej ilości cholesterolu, aby prawidłowo funkcjonować,

Nadmiar złego cholesterolu naraża daną osobę na większe ryzyko wystąpienia choroby serca lub udaru, a także innych problemów układu sercowo-naczyniowego.

Kontrolowanie poziomu cholesterolu zależy w dużej mierze od rodzaju spożywanego jedzenia. Zdrowa dieta bogata w owoce, warzywa, zboża i wodę może pomóc w obniżeniu złego cholesterolu i zmniejszyć ryzyko cierpienia z powodu poważniejszych problemów zdrowotnych. W związku z tym konieczne jest wyeliminowanie z diety tych pokarmów, które są bogate w cholesterol i które powodują nagromadzenie tłuszczu w tętnicach.

Oprócz przyjęcia dobrych nawyków żywieniowych, istnieją pewne naturalne środki, które mogą pomóc w kontrolowaniu cholesterolu i przyczyniać się do eliminacji tłuszczów i substancji toksycznych, które są obecne w krwiobiegu. Poniżej przedstawimy Państwu doskonały naturalny środek z czosnku i cytryny, który pomoże oczyścić tętnice i poprawi krążenie krwi.

Co zawiera ten naturalny środek na pozostałości cholesterolu?

Chociaż obecnie istnieje wiele różnych rodzajów leków, które pomagają zmniejszyć i kontrolować wysoki poziom cholesterolu, wielu ekspertów nadal zaleca naturalne środki, aby pomóc w kontrolowaniu tego problemu. Udowodniono, że leki mogą mieć wiele skutków ubocznych, podczas gdy naturalne środki zaradcze zapewniają wiele korzyści zdrowotnych.

W tym przypadku naturalnym środkiem do czyszczenia tętnic i obniżenia poziomu cholesterolu jest lekarstwo zawierające czosnek i cytrynę – które mają ważne składniki odżywcze, stymulują eliminację wszystkich produktów odpadowych, które mogą wpływać na Twoje zdrowie.

Korzyści czosnku

Czosnek jest znany jako najlepszy naturalny antybiotyk. Ta żywność oprócz dodawania smaku do naszych produktów spożywczych, ma również ważne składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

W badaniach przeprowadzonych w Indiach i innych krajach świata ustalono, że spożywanie czosnku może zmniejszyć ryzyko rozwoju miażdżycy i nadciśnienia, a ponadto odkryło, że ma inne ważne zalety dla zdrowia serca.

  • Jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym.
  • Działa jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, antykoagulant i oczyszczacz detoksykujący.
  • Ma właściwości antyseptyczne i antybiotyczne.
  • Pomaga rozszerzyć tętnice, sprzyjając eliminacji cholesterolu i poprawiając krążenie.
  • Chroni serce.
  • Wzmacnia system immunologiczny.
  • Pomaga zwiększyć poziomy insuliny , a tym samym obniża poziom cukru we krwi.

Korzyści z cytryny

Cytryna jest wysoce leczniczym pokarmem dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych, które mogą zapobiegać wielu chorobom i leczyć je. Cytryna słynie z wysokiej zawartości witaminy C, oprócz innych przeciwutleniaczy i składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, witamina E i ma też wiele minerałów: potas, magnez, wapń, fosfor, miedź, cynk, żelazo i mangan .

Jeśli chodzi o cholesterol i zdrowie tętnic, cytryna działa jak oczyszczacz detoksykujący, zdolny do stymulowania eliminacji tłuszczów i substancji toksycznych obecnych w krwioobiegu. Kwasy cytrynowe pomagają utleniać i eliminować tłuszcze obecne w żyłach, zapobiegając ich przywieraniu do ścian tętnic i powodowaniu niedrożności.

Środek do czyszczenia naczyń krwionośnych i pozostałości cholesterolu

To kuracja czosnkowo-cytrynowa stała się popularna na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat, po tym jak okazała się skutecznym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu i wzmocnienie systemu immunologicznego.

Składniki

  • 4 ząbki czosnku
  • 4 małe cytryny
  • 3 litry przegotowanej i destylowanej wody

Wskazówki

Przede wszystkim należy wyczyścić czosnek i posiekać go. Pokrój cytryny na plasterki i wymieszaj je razem z czosnkiem w misce. Zlej letnią wodą, a następnie wymieszaj całość w blenderze, aż wszystko się dobrze połączy. Gdy będzie gotowe, włóż mieszaninę do szklanych pojemników i wstaw do lodówki na 3 dni. Po trzech dniach odcedź i zacznij jej używać.

Ilość

Idealnie jest pić 50 ml tego leku 3 razy dziennie przed każdym posiłkiem. Jednak zaleca się, aby zacząć stopniowo, spożywając tylko 1 lub 2 łyżki stołowe przed każdym posiłkiem. Wykonuj to raz w roku, spożywając ten lek codziennie przez 40 kolejnych dni.

Zobacz Też: