Oczyść płuca, usuń bakterie, toksyny i pozbądź się alergii

Problemy z oddychaniem można przypisać wielu czynnikom, takim jak astma, alergie, organizmy szkodliwe, a także wdychanie różnych substancji szkodliwych z powietrza. 

Najczęstsze objawy powikłań oddechowych to te obejmujące trudności w oddychaniu, przekrwienie, podrażnienie gardła. Te objawy mogą przynieść wiele dyskomfortu.

Niemniej jednak jest potężna przyprawa znana jako oregano, która jest bardzo korzystna w odniesieniu do zdrowia płuc.

Oregano jest bogatym źródłem flawonoidów, terpenów i karwacrolu, wszystkie one są naturalnymi lekami przeciwhistaminowymi i środkami zmniejszającymi przekrwienie.

Dlaczego Oregano?

Kiedy substancje, takie jak chemikalia, kurz, pleśń, pyłki, bakterie i grzyby trafiają do organizmu uwalniają histaminę. Histamina powoduje przekrwienie nosa, większą produkcję śluzu, a także kichanie. Niektóre zioła, jak oregano, zawierają związki, które mogą zminimalizować histaminę zmniejszając tym samym reakcje uczuleniowe.

Ponadto zioło to zawiera substancje zmniejszające gromadzenie się płynów w organizmie i usuwają obrzęki powstający w wyniki reakcji alergicznej.

Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego niedawno przez zespół specjalistów ds. ENT z Izraela, oregano ma bezpośrednie korzyści w odniesieniu do dróg oddechowych, przepływu powietrza przez nos i odruchu kaszlu. To zioło zawiera mnóstwo zdrowych składników odżywczych, takich jak potas, magnez, wapń, żelazo, cynk, niacyna, a także witaminy A i C.

W jaki sposób stosować oregano:

Oto kilka sposobów jak możesz włączyć oregano do swojej codziennej diety:

Spożywaj oregano jako przyprawa w swoich dniach, a nawet w herbacie.
Spożywaj rozcieńczony olej oregano, aby wyleczyć chorobę szybciej, jak również zwalczyć uczulenie.
Wymieszaj olej kokosowy z olejem oregano, a następnie użyj mieszaniny do leczenia zakażeń skóry i przyspieszenia gojenia.
Rozcieńczyć olej oregano w oliwie z oliwek i wmasuj w stawy, mięśnie, aby złagodzić ból.

Wymieszaj oregano z suszonymi ziołami, takimi jak rozmaryn, bazylia i tymianek. Właśnie stworzyłeś niewiarygodną mieszankę, która rozluźnia przekrwienie i uspakaja kaszel.
Uwzględniając tę ​​potężną przyprawę w posiłkach i sałatkach, oczyścisz płuca z wirusów, bakterii, pleśni i kurzu.