Jak oczyścić nerki naturalnie i zapobiegać częstemu oddawaniu moczu

Nerki są jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele odpowiedzialnym za eliminację odpadów i równowagę płynów ustrojowych. Jeśli jednak często odczuwasz potrzebę oddawania moczu w nocy, może być konieczne oczyszczenie nerek.

W tym artykule dowiesz się, jak naturalnie odtruć nerki, co jeść, co pić i jakie jedzenie stymuluje eliminację odpadów.

Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego płukania nerek. Jest to szczególnie ważne dla osób cierpiących na niektóre problemy z nerkami i przestrzegających rygorystycznej diety.

Najlepsze wyniki osiągniesz, jeśli będziesz wykonywać oczyszczanie nerek w wolnym tempie. Najpierw przetestuj składniki, a następnie powoli zastępuj posiłki odpowiednimi domowymi sokami.

Jak oczyścić nerki naturalnie i zapobiegać częstym popędom

Istnieje długa lista korzyści z tego leczenia, ale niektóre z najważniejszych to zapobieganie infekcjom nerek i leczenie wzdęć.

Oto kilka innych dobrych powodów, dla których należy jak najszybciej oczyścić nerki:

1. Zapobiegaj infekcjom nerek

Nagromadzenie toksycznych odpadów często powoduje wiele infekcji, dlatego zasadnicze znaczenie ma prawidłowe płukanie.

2. Zmniejszyć wzdęcia

Odpady toksyczne mogą prowadzić do wzdęć, ponieważ osłabiają funkcję nerek.

3. Lecz problemy z pęcherzem

Zatkane nerki mogą powodować problemy z pęcherzem, które mogą być dość częste.

4. Zapobiegaj zmęczeniu

Zmęczenie jest bardzo częstym objawem nieprawidłowej czynności nerek. Wynika to z faktu, że organizm nie jest w stanie odpowiednio wchłonąć składników odżywczych i przekształcić ich w energię.

5. Równoważenie hormonów

Nerki odgrywają kluczową rolę w procesie trawienia. Tak więc każda niewydolność nerek znacząco wpływa na hormony, a nawet może powodować nierównowagę hormonalną.

6. Zapobiegaj tworzeniu się kamieni nerkowych

Nagromadzone tłuszcze są głównymi przyczynami powstawania kamieni nerkowych. Dlatego niezwykle ważne jest oczyszczenie nerek w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia kamieni nerkowych.

7. Chroń skórę

Nieprawidłowe filtrowanie powoduje trądzik, wysypkę i wypryski.

Jak oczyścić nerki?

Większość procedur nerek zajmuje 5 dni. Istnieją jednak dwie opcje, jak naturalnie odtruć nerki:

Sok pięciodniowy

W dniu 1 i 5 – surowe owoce, a w dniach 2, 3 i 4 – soki
Możesz znaleźć nieograniczoną liczbę przepisów na sok. Pamiętaj jednak, aby wybrać świeże warzywa i owoce, które zapewniają efekt detoksykacji.

Oto cztery przepisy na sok, które zawierają odpowiednią kombinację składników.

1. Moc rzodkiewki

Potrzebujesz:

6-8 rzodkiewek
½ fioletowej kapusty
1 cytryna
8 łodyg selera naciowego
1 cm kawałek imbiru

Sposób przygotowania:

Wszystko, co musisz zrobić to dobrze umyć składniki, a następnie wycisnąć z nich sok. Ten sok powinien zastąpić jeden z twoich posiłków.

2. Ogórki i Marchewki

Potrzebujesz:

8 marchewek
2 zielone jabłka
½ cytryny
1 duży ogórek

Sposób przygotowania:

Te składniki wystarczą na jedną porcję, więc jeśli chcesz więcej użyj więcej składników. Dobrze umyj składniki i wyciśnij je. Upewnij się, że pijesz ten sok jako południowy posiłek, ale nie jako śniadanie.

3. Owoce cytrusowe i pieprz cayenne

Potrzebujesz:

1 cytryna
½ limonki
2 szklanki wody
Szczypta pieprzu cayenne
1 łyżka miodu

Sposób przygotowania:

Silne składniki nie tylko oczyszczają nerki, ale także poprawiają ich pracę. Po prostu wyciśnij owoce cytrusowe i dodaj je do wody. Jeśli chcesz możesz go osłodzić miodem lub dodać pieprz cayenne.

Pokarmy, które poprawiają proces oczyszczania nerek

Jeśli chodzi o pytanie, jak naturalnie odtruć nerki możesz również zwrócić uwagę na niektóre pokarmy. Niektóre owoce usuwają toksyny i oczyszczają zarówno narządy trawienne, jak i nerki.

1. Szparagi

Ze względu na silne właściwości alkalizujące i moczopędne szparagów zapobiegają one tworzeniu się kamieni nerkowych. Ponadto ich związki rozkładają kryształy kwasu szczawiowego w nerkach.

2. Korzeń selera

Jeden z najważniejszych pokarmów w procesie oczyszczania nerek. Jest bogaty w ważne składniki odżywcze, które oczyszczają nerki.

3. Sok cytrynowy

Nie można znaleźć żadnej procedury oczyszczania nerek, która nie obejmuje soku z cytryny. Kwas cytrynowy rozkłada toksyczne odpady i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych. Tak więc, jeśli cierpisz na częste potrzeby oddawania moczu, upewnij się, że dodajesz więcej cytryny do tych soków.

4. Arbuz

Ponieważ jest to głównie woda, arbuz jest jednym z najsilniejszych diuretyków. Oprócz picia soku z arbuza możesz go zjeść jako przekąskę.

5. Przyprawy i zioła

Nie możesz sobie wyobrazić idealnego soku bez odrobiny ziół. Dodaj więc do swoich soków kurkumę lub imbir. Są obciążone silnymi przeciwutleniaczami, które poprawiają czynność nerek. Również liście pokrzywy i mniszka lekarskiego działają dobrze.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: