Strona główna Zdrowie Odkryj 3 środki żelatynowe łagodzące bóle stawów

Odkryj 3 środki żelatynowe łagodzące bóle stawów

Ból stawów może wystąpić w wyniku urazu, napięcia lub rozwoju niektórych chorób przewlekłych. Objawy mogą wpływać na jakość życia, ograniczając ruchy i prowadząc do niepełnosprawności.

Osoby w podeszłym wieku są grupą najbardziej dotkniętą bólem stawów, które cierpią z powodu rozpadu chrząstki, ścięgien i więzadeł.

Jest również powszechne wśród osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów oraz inne stany zapalne, które wpływają na stawy i układ kostny.

Leczenie w celu kontrolowania bólu stawów zazwyczaj obejmuje różne leki przeciwbólowe i fizykoterapię.

Są jednak naturalne suplementy, których właściwości pomagają zmniejszyć stan zapalny i łagodzić objawy. Naturalne środki żelatynowe to jedne z tych produktów znane ze swojej wysokiej wartości odżywczej.

Dzisiaj chcemy podzielić się z wami głównymi zaletami żelatyny na ból stawów i trzema środkami żelatynowymi, które można wypróbować samodzielnie w domu.

Jakie są zalety naturalnych środków żelatynowych na ból stawów?

Żelatyna to składnik, który powstaje w wyniku przetwarzania kości. Uważany jest za jedno z najpotężniejszych, naturalnych źródeł kolagenu, ponieważ pomaga odbudować uszkodzoną tkankę.

Ponieważ pochodzi z kolagenu zwierzęcego, ma bardzo wysoką zawartość białka (około 90%).

Żelatyna zawiera również wodę, minerały, witaminy i inne ważne składniki odżywcze, które promują zdrowe kości, stawów, włosów i paznokci.

1. Środki żelatynowe: kompresy

Kompresy żelatynowe są użytecznym sposobem zmniejszenia stanu zapalnego i kontrolowania bólu, który wpływa na stawy.

Mają relaksujący efekt, który zmniejsza uczucie zmęczenia po nadmiernej aktywności fizycznej lub robieniu czegoś, co obciąża twoje ciało.

Składniki

 • 1 łyżka żelatyny (10 g)
 • 1 litr wody
 • 1 szeroki bandaż
 • 1 arkusz folii spożywczej

Co powinieneś zrobić?

 • Namocz bandaż w gorącej wodzie i złóż go kilka razy.
 • Nałóż żelatynę na bandaż i zastosuj w dowolnym bolesnym miejscu.
 • Owiń folią i pozostaw kompres na godzinę.
 • Powtarzaj to codziennie, aż ból ustąpi.

2. Żelatyna z zimną wodą

To lekarstwo dostarczy Twojemu organizmowi dużo proliny i hydroksyproliny, dwóch niezbędnych aminokwasów, które naprawiają uszkodzenia tkanki łącznej i łagodzą ból stawów, mięśni i kości.

Składniki

 • 1/2 łyżki żelatyny (5 g)
 • 1/2 szklanki zimnej wody (100 ml)
 • 1/2 szklanki ciepłej wody (100 ml)

Co powinieneś zrobić?

 • Dodaj żelatynę do zimnej wody i pozostaw na noc.
 • Rano wlej ciepłą wodę i podgrzej.
 • Kiedy zobaczysz, że żelatyna jest już gotowa, usuń ją z ognia i odczekaj kilka minut, zanim ją zjesz.
 • Zjedz to na pusty żołądek co najmniej pół godziny przed śniadaniem.
 • Jeśli chcesz nadać mu bardziej przyjemny smak, możesz dodać odrobinę soku pomarańczowego lub innego soku owocowego.

3. Naturalne mleko żelatynowe

Mleko żelatynowe jest świetnym rozwiązaniem na śniadanie, ponieważ pomaga „naładować” zasoby energetyczne twojego organizmu.

18 niezbędnych aminokwasów i wysoki poziom kolagenu pomagają wzmocnić stawy i kości.

Składniki

 • 2 łyżki żelatyny (20 g)
 • 3/4 szklanki zimnego mleka (150 ml)

Co powinieneś zrobić?

 • Dodaj żelatynę do zimnego mleka i odstawić na co najmniej godzinę.
 • Ogrzać mieszaninę w podwójnym kotle i zdjąć z ognia tuż przed rozpoczęciem wrzenia.
 • Możesz dodać trochę miodu, aby słodzić.
 • Spożyj mleko żelatynowe po ostygnięciu
 • W przypadku bólu stawów, dobrym pomysłem jest skorzystanie z tego środka trzy tygodnie z rzędu.

Wszystkie środki żelatynowe mają na celu zmniejszenie bólu związanego z problemami ze stawami. Jeśli twój ból utrzymuje się lub wzrasta po dwóch tygodniach leczenia, skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać prawidłową diagnozę.

Chociaż żelatyna jest bezpieczna i rzadko powoduje działania niepożądane, eksperci zalecają jej unikanie w przypadku problemów z wątrobą lub w przypadku przewlekłych trudności trawiennych.

zobacz także

Zadbaj o swoje serce, mózg i nerki, oczyść tętnice

Tętnice w ciele człowieka są głównymi transporterami tlenu i składników odżywczych do serca i innych narządów. Dlatego te naczynia krwionośne są niezbędne dla naszego zdrowia...

Co się dzieje z ciałem po nałożeniu lakieru do paznokci

Miliony kobiet na całym świecie codziennie maluje paznokcie wykorzystując do tego różnego rodzaju lakierów do paznokci, ignorując niebezpieczeństwo, że ten rodzaj kosmetyków może być zagrożeniem...

3-składnikowa receptura, która usunie wszystkie toksyny z organizmu

Nasze jelito grube jest wykonane z muskularnej rurki. Jej zadaniem jest wchłonięcie soli i wody z pokarmów po przejściu przez jelito cienkie.Nasza okrężnica odgrywa bardzo ważną...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Toksyny to substancje, które są trujące dla ludzi i mogą spowodować uszkodzenie najważniejszych narządów w naszym organizmie. Toksyny mogą dostać się do naszego organizmu przez...
W dzisiejszych czasach rośnie liczba osób, które mają problemy z tarczycą. Mimo wskazań wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma problem z tarczycą...
Wiele osób ma uprzedzenia, jeśli chodzi o kolor jaj. Niektórzy uważają, że brązowe jaja są zdrowsze lub bardziej naturalne, podczas gdy inne czują, że białe...
W układzie moczowym są miliony bakterii, które powodują bolesne infekcje, gdy się rozprzestrzeniają. Wpływa to na jakość życia wielu osób.Infekcje dróg moczowych mogą wystąpić z...
Ocet jabłkowy jest używany w kuchni i medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wielu twierdzi, że ma korzyści zdrowotne wpływające na utratę wagi, poprawę poziomu cukru...