Strona głównaZdrowieOdstaw chiropraktykę i wypróbuj zwykłą piłkę tenisową na bóle pleców

Odstaw chiropraktykę i wypróbuj zwykłą piłkę tenisową na bóle pleców

Przyczyny bólu pleców

Ból pleców to powszechny problem, który dotyka wielu ludzi. Wiele osób decyduje się na leczenie u chiropraktyka, co jest zrozumiałe, ale również kosztowne. Istnieje jednak sposób, aby sobie pomóc samemu, i to za pomocą zwykłej piłki tenisowej. Jej kształt, według lekarki Lauren Jarmusz, jest idealny do masażu dotkniętej części ciała, a odpowiednie naciskanie na nią może złagodzić napięcie nerwów.

Piłka tenisowa przeciw bólom pleców

Jeśli od pewnego czasu borykasz się z bólem pleców i nic nie pomaga, nadszedł czas na zmianę strategii leczenia. Nieprzyjemne dolegliwości można złagodzić nawet z wygody własnego domu, w zupełnie naturalny sposób. Wystarczy zwykła piłka tenisowa – jeśli jej nie masz, można ją znaleźć w prawie każdym sklepie sportowym. Wystarczy właściwie masować bolące miejsce, a ulga przyjdzie bardzo szybko.

Ostrzeżenie i technika masażu

Zawsze jednak przed użyciem piłki tenisowej lub jakiegokolwiek innego sprzętu do ćwiczeń należy skonsultować się ze swoim lekarzem. W przypadku przypadkowego ucisku nerwu możesz pogorszyć ból lub narazić się na kolejne urazy. Ważne jest także skupienie się na prawidłowej technice masażu, aby osiągnąć maksymalne korzyści.

Wykorzystaj wskazówki i ćwiczenia pokazane w filmiku poniżej:

Częste przyczyny bólu pleców

Masaż bolącego miejsca należy traktować jako tymczasowe rozwiązanie. Jeśli ból zacznie się pojawiać coraz częściej i piłka tenisowa przestanie pomagać, prawdopodobnie za jego rozwój odpowiadają poważniejsze przyczyny.

Spróbuj więc wykorzystać prostą piłkę tenisową jako alternatywę dla kosztownej wizyty u chiropraktora. Może to być skuteczny sposób na złagodzenie bólu pleców bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Zobacz Też: