Strona głównaZdrowieOgórki - eliminują toksyny i poprawiają zdrowie włosów i skóry

Ogórki – eliminują toksyny i poprawiają zdrowie włosów i skóry

Badania naukowe wykazały, że składniki występujące w ogórka są przydatne w walce z różnego rodzaju nowotworami.

Inne korzyści to piękniejsze włosy i skóra oraz przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu. Dlatego zaleca się spożywanie tego wspaniałego warzywa każdego dnia.

Najważniejsze zdrowotne korzyści ogórków:

Eliminacja toksyn i nawilżanie ciała

Ogórek zawiera ponad 95 procent wody, a także pozwoli organizmowi dostarczyć większość niezbędnych witamin. Zaleca się jeść ogórki wraz ze skórką, ponieważ właśnie tam znajduje się większość witaminy C.


Zdrowszy układ pokarmowy i szybsze spalanie tłuszczu

Jeśli chcesz spalić tłuszcz i pozbyć się nadmiaru kilogramów warto dodać ogórki do swojej diety, ponieważ są bogate w błonnik i wodę. Składniki te dodatkowo pomagają usunąć toksyny z organizmu.Wysoki procent witaminy B

Inną zaletą jest to, że ogórek zawiera wysoki procent witaminy B, która jest potrzebna naszemu organizm każdego dnia.

Zapobiega nieświeżemu oddechowiZobacz też


Wiele osób cierpi z powodu nieświeżego oddechu to wspaniałe warzywo pomoże Ci się go pozbyć bez większego problemu. Wystarczy przygotować sobie kawałek ogórka i umieścić go w ustach na pół minuty. Ogórek ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają w zabijaniu bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech.

Czytaj także:  Niesamowite zastosowanie skórki z cytryny

Zapobiega różnym chorobom w tym rakowi

Ze względu na swoje specyficzne składniki ogórek pomaga w zapobieganiu rozwoju różnych rodzaju chorób, w tym różnych nowotworów. Pomaga również w leczeniu cukrzycy, utrzymuje odpowiednie ciśnienie krwi oraz reguluje poziom cholesterolu.

Piękniejsze włosy i skóra


Ogórek również odgrywa rolę ochronną i pomaga w leczeniu podrażnionej skóry oraz oparzeń słonecznych. Jeśli cierpisz na jakąś formę podrażnienia lub zapalenia skóry wystarczy umieścić obrane plasterki ogórka na tym obszarze. Ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają w redukcji problemów.

Poza tym ogórek pomaga także w poprawie wzrostu włosów, ponieważ zawiera związki siarki i krzemu. Można również pokroić go w plasterki i stosować na twarz do oczyszczania skóry.

Eliminuje cellulit


Same ogórki są pełne wody i kiedy spożywamy je regularnie pomagamy naszemu organizmowi usunąć nadmiar płynów i toksyny występujących w naszym ciele. Badania wykazały, że są one także pomocne w zapobieganiu i  leczeniu kamieni nerkowych.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły