HomeZdrowieOlej kokosowy naturalne rozwiązanie...

Olej kokosowy naturalne rozwiązanie na stłuszczenie wątroby

Olej kokosowy jest czasem nazywany „olejem życia”. Pomaga dbać o zdrowie wewnętrzne, ale dba też o nas na zewnątrz i chociaż kiedyś był postrzegany jako zagrożenie dla zdrowia, dzięki wielu badaniom wiemy, że wiele niezbędnych kwasów tłuszczowych w oleju kokosowym przyczynia się do ogólnego dobrego samopoczucia.

W dzisiejszym artykule chcemy pokazać dlaczego olej kokosowy może pomóc w walce z wieloma problemami związanymi z wątrobą, szczególnie  stłuszczeniem wątroby .

Olej kokosowy i zdrowie wątroby

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że trzeba kupić olej kokosowy ze sklepu z naturalną żywnością lub sklepu dietetycznego, gdzie można mieć pewność, że był on wyprodukowany naturalnie i ekologicznie.

Olej kokosowy był używany od wieków w Azji i regionie Pacyfiku, aby leczyć różne choroby i wzmacniać piękno skóry i włosów.

Dziś jest używany na całym świecie, ponieważ wiadomo, że nie stanowi zagrożenia dla zdrowia serca. Możesz używać go do wielu rzeczy, o ile spożywasz go z umiarem.

  • Olej kokosowy to rodzaj tłuszczów nasyconych, które są dobre dla różnych funkcji organizmu.
  • Kwasy tłuszczowe w oleju kokosowym mają średnią długość łańcucha. Większość tłuszczów ma długi łańcuch, co może mieć negatywny wpływ na poziom cholesterolu. Z drugiej strony olej kokosowy pomaga poprawić zdrowie serca i wątroby.
  • Olej ten zawiera kwas laurynowy, związek, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu i równoważy ciśnienie krwi.
  • Olej kokosowy ma również bardzo wysoką zawartość przeciwutleniaczy, które chronią wątrobę przed negatywnymi skutkami wolnych rodników, jednocześnie promując eliminację toksyn.
Sprawdź to ➡ ➡  Zioła i przyprawy na nadciśnienie: zwalcz chorobę naturalnie

Olej kokosowy może złagodzić problemy ze stłuszczeniem wątroby

Olej kokosowy pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, który zwykle towarzyszy stłuszczeniu wątroby. Ważne jest, aby pamiętać, że może zmniejszyć obciążenie wątroby, a także walczyć z gromadzeniem się tłuszczu, jest niesamowicie skuteczny.

Dzięki właściwościom przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym oleju kokosowego radzi sobie z wieloma problemami z wątrobą, jednocześnie przyspieszając metabolizm.

Inne badania wykazały, że regularne spożywanie oleju kokosowego ( łyżka stołowa dziennie ) pomaga zapobiegać uszkodzeniu wątroby spowodowanemu przez alkohol. Leczy i pielęgnuje ten ważny organ, dając ci więcej energii.

Olej kokosowy zapewnia zwiększenie energii

Olej kokosowy jest w stanie zwiększyć energię, gdy czujesz się ospały. To jest coś, co zwykle dzieje się, gdy masz problemy z wątrobą lub cierpisz z powodu dużego zmęczenia.

Kiedy twoja wątroba magazynuje zbyt dużo tłuszczu, możesz czuć się zmęczonym. Ale kiedy zaczniesz regularnie spożywać łyżkę oleju kokosowego, zacznie rozkładać on część zgromadzonego tłuszczu i przekształcać go w węglowodany – to znaczy zamieniać w energię.

  • Sportowcy często dodają do swojej diety olej kokosowy jako naturalny suplement w napojach dla sportowców i koktajlach.
  • Powinieneś także wiedzieć, że po włączeniu go do zdrowej i zrównoważonej diety, olej kokosowy może promować utratę wagi.
  • Im więcej energii ma twoje ciało, tym szybciej działa twój metabolizm, dając więcej energii na rozpoczęcie dnia. Pomaga to zmotywować cię do ćwiczeń fizycznych i wspomaga postanowienie, aby schudnąć utrzymując zdrową dietę.
Sprawdź to ➡ ➡  10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Olej kokosowy poprawia trawienie

Olej kokosowy może poprawić funkcjonowanie układu trawiennego co z kolei sprzyja lepszej absorpcji witamin i tłuszczów rozpuszczalnych.

Minerały i aminokwasy w oleju kokosowym pomagają zwalczać liczne problemy trawienne, w tym wrzody lub nawet zespół jelita drażliwego.

Inną ciekawostką jest fakt, że tłuszcze nasycone w oleju kokosowym mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe, pomagając wyeliminować potencjalne bakterie, grzyby i pasożyty, które mogą powodować niestrawność i inne zaburzenia.

Zalecane dzienne spożycie oleju kokosowego i potencjalne skutki uboczne

  • Zalecana jest około 1 łyżka oleju kokosowego na pusty żołądek (15 gramów dziennie). Możesz dodać go do soków lub koktajli.
  • Głównym efektem ubocznym, który może wystąpić przy przyjmowaniu oleju kokosowego są nudności i rozstrój żołądka. Nie każdy ma taką samą reakcję, więc musisz zwracać uwagę na to, jak się czujesz.
  • Jeśli wolisz, możesz podzielić łyżkę stołową na trzy porcje (5 gramów) w ciągu dnia. Kluczem jest jednak być konsekwentnym i nie spożywać więcej niż zalecana dawka.

ZOBACZ TAKŻE