Strona głównaZdrowieOlejek eteryczny Helichrysum - najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwbólowym

Olejek eteryczny Helichrysum – najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwbólowym

Czy słyszałeś o tym oleju? Cóż, prawdopodobnie nie , ponieważ koncerny farmaceutyczne ukrywa organiczny olejek eteryczny z helichrysum przed opinią publiczną. Powód?

Jego niesamowite efekty przeciwbólowe są silniejsze niż komercyjne środki przeciwbólowe, które mają nieprzyjemne skutki uboczne. Zgadza się?

Ten mało znany olejek eteryczny jest bardziej skuteczny niż zwykłe środki przeciwbólowe i inne naturalne środki przeciwbólowe. Olej pochodzi z Helichrysum Italicum – rośliny curry.

Organiczny olejek eteryczny z Helichrysum jest najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwbólowym

Curry pochodzi z Włoch, Francji i innych krajów europejskich. Ponieważ rośnie tylko w kilku miejscach, olej pochodzący z tej rośliny może być dość drogi. Jednak dzięki swoim niesamowitym właściwościom przeciwbólowym jest tego całkowicie wart!

Przekonasz się, że na rynku istnieje wiele rodzajów olejku eterycznego z helichrysum. Ale upewnij się, że wybrałeś odmianę Helichrysum Italicum!

Jak to działa?

Komercyjne środki przeciwbólowe, takie jak Ibuprofen i Tylenol są szkodliwe dla wątroby. Z drugiej strony, olejek eteryczny z helichrysumu nie jest uczulający, nie podrażnia i jest nietoksyczny. Co więcej, możesz nakładać go bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania, w przeciwieństwie do wielu olejków eterycznych.

Olejek eteryczny Helichrysum Italicum może mieć następujące właściwości:

Rozluźnij napięte mięśnie i tkankę łączną
Usuń toksyny i zmniejsz stan zapalny
Wspiera regenerację komórkową
Zapobiegaj tworzeniu się siniaków

Większość leków oferuje tylko 1 lub 2 z tych efektów. Na przykład aspiryna może działać tylko w przypadku stanów zapalnych i rozrzedzania krwi.

Ten olej jest idealny do łagodzenia bólu stawów, a także każdego innego bólu mięśni, ścięgien i więzadeł. Możesz go użyć, aby zmniejszyć ból pleców lub leczyć skręcenia i siniaki. Po prostu zastosuj go miejscowo na dotkniętym obszarze, a wkrótce zauważysz pozytywne efekty.

Jak tego użyć?

Sposób użycia zależy od rodzaju bólu:

1. Ostry ból
Aby leczyć skręconą kostkę lub inny ostry ból, nałóż organiczny olejek eteryczny w postaci nierozcieńczonej na dotknięty obszar.

Po ustąpieniu bólu rozcieńczyć go do około 20% olejem nośnikowym, takim jak Jojoba lub oliwa z oliwek. Masuj często, aż ból całkowicie zniknie.

2. Przewlekły ból
Użyj oleju rozcieńczonego w niektórych olejach nośnikowych wymienionych powyżej w przypadkach przewlekłego bólu. Zacznij od rozcieńczenia go w stosunku 1: 5 lub nawet 1:10.

Rozcieńczyć 40 kropli oleju helichrysum w 30 ml olejku Jojoba lub dowolnego innego oleju nośnikowego, aby uzyskać 5% rozcieńczenie. Aby uzyskać 10% rozcieńczenie, wystarczy podwoić ilość olejku eterycznego. W razie potrzeby stopniowo zwiększaj.

Możesz mieszać organiczny olejek eteryczny z helichrysumu z czarnym pieprzem lub olejem imbirowym, aby dodać efekt rozgrzewający.

Użyj tej mieszaniny, aby złagodzić ból stawów i poprawić przepływ krwi w dotkniętym obszarze. Ale jeśli chcesz uzyskać efekt chłodzenia, zmieszaj go z olejkiem miętowym.

Uwaga Uwaga
Zawsze sprawdzaj etykiety olejów, które planujesz dodać do oleju helichrysum, aby sprawdzić, czy nie są toksyczne przy częstym stosowaniu lub stosowaniu w wyższych stężeniach. Chociaż ten olej nie ma skutków ubocznych, bądź ostrożny, jeśli masz otwarte rany lub bierzesz leki rozrzedzające krew.

Wynika to z tego, że może działać jako rozrzedzacz krwi, a także zakłócać naturalny proces krzepnięcia w organizmie. Dlatego skonsultuj się z lekarzem przed użyciem.

Zobacz Też: