Olejek eteryczny Helichrysum – najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwbólowym

Czy słyszałeś o tym oleju? Cóż, prawdopodobnie nie , ponieważ koncerny farmaceutyczne ukrywa organiczny olejek eteryczny z helichrysum przed opinią publiczną. Powód?

Jego niesamowite efekty przeciwbólowe są silniejsze niż komercyjne środki przeciwbólowe, które mają nieprzyjemne skutki uboczne. Zgadza się?

Ten mało znany olejek eteryczny jest bardziej skuteczny niż zwykłe środki przeciwbólowe i inne naturalne środki przeciwbólowe. Olej pochodzi z Helichrysum Italicum – rośliny curry.

Organiczny olejek eteryczny z Helichrysum jest najsilniejszym naturalnym środkiem przeciwbólowym

Curry pochodzi z Włoch, Francji i innych krajów europejskich. Ponieważ rośnie tylko w kilku miejscach, olej pochodzący z tej rośliny może być dość drogi. Jednak dzięki swoim niesamowitym właściwościom przeciwbólowym jest tego całkowicie wart!

Przekonasz się, że na rynku istnieje wiele rodzajów olejku eterycznego z helichrysum. Ale upewnij się, że wybrałeś odmianę Helichrysum Italicum!

Jak to działa?

Komercyjne środki przeciwbólowe, takie jak Ibuprofen i Tylenol są szkodliwe dla wątroby. Z drugiej strony, olejek eteryczny z helichrysumu nie jest uczulający, nie podrażnia i jest nietoksyczny. Co więcej, możesz nakładać go bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania, w przeciwieństwie do wielu olejków eterycznych.

Olejek eteryczny Helichrysum Italicum może mieć następujące właściwości:

Rozluźnij napięte mięśnie i tkankę łączną
Usuń toksyny i zmniejsz stan zapalny
Wspiera regenerację komórkową
Zapobiegaj tworzeniu się siniaków

Większość leków oferuje tylko 1 lub 2 z tych efektów. Na przykład aspiryna może działać tylko w przypadku stanów zapalnych i rozrzedzania krwi.

Ten olej jest idealny do łagodzenia bólu stawów, a także każdego innego bólu mięśni, ścięgien i więzadeł. Możesz go użyć, aby zmniejszyć ból pleców lub leczyć skręcenia i siniaki. Po prostu zastosuj go miejscowo na dotkniętym obszarze, a wkrótce zauważysz pozytywne efekty.

Jak tego użyć?

Sposób użycia zależy od rodzaju bólu:

1. Ostry ból
Aby leczyć skręconą kostkę lub inny ostry ból, nałóż organiczny olejek eteryczny w postaci nierozcieńczonej na dotknięty obszar.

Po ustąpieniu bólu rozcieńczyć go do około 20% olejem nośnikowym, takim jak Jojoba lub oliwa z oliwek. Masuj często, aż ból całkowicie zniknie.

2. Przewlekły ból
Użyj oleju rozcieńczonego w niektórych olejach nośnikowych wymienionych powyżej w przypadkach przewlekłego bólu. Zacznij od rozcieńczenia go w stosunku 1: 5 lub nawet 1:10.

Rozcieńczyć 40 kropli oleju helichrysum w 30 ml olejku Jojoba lub dowolnego innego oleju nośnikowego, aby uzyskać 5% rozcieńczenie. Aby uzyskać 10% rozcieńczenie, wystarczy podwoić ilość olejku eterycznego. W razie potrzeby stopniowo zwiększaj.

Możesz mieszać organiczny olejek eteryczny z helichrysumu z czarnym pieprzem lub olejem imbirowym, aby dodać efekt rozgrzewający.

Użyj tej mieszaniny, aby złagodzić ból stawów i poprawić przepływ krwi w dotkniętym obszarze. Ale jeśli chcesz uzyskać efekt chłodzenia, zmieszaj go z olejkiem miętowym.

Uwaga Uwaga
Zawsze sprawdzaj etykiety olejów, które planujesz dodać do oleju helichrysum, aby sprawdzić, czy nie są toksyczne przy częstym stosowaniu lub stosowaniu w wyższych stężeniach. Chociaż ten olej nie ma skutków ubocznych, bądź ostrożny, jeśli masz otwarte rany lub bierzesz leki rozrzedzające krew.

Wynika to z tego, że może działać jako rozrzedzacz krwi, a także zakłócać naturalny proces krzepnięcia w organizmie. Dlatego skonsultuj się z lekarzem przed użyciem.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jak usunąć toksyny z ciała przez stopy

Toksyny mogą powodować wiele uszkodzeń narządów, zwłaszcza jeśli gromadzą się w szybki czasie w organizmie. Detoksykacja przez stopy może pomóc w łatwym i skutecznym eliminowaniu toksyn bez...

Magicznie usuwaj plamy, blizny potrądzikowe i zmarszczki za pomocą tej maski

Problemy skórne są bardzo częstym problemem dotykającym zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a większość z nas w obliczu takiego problemu inwestuje duże sumy pieniędzy...

Jeśli zauważysz kogoś z tym przekłuciem uszu, to znaczy…

Wiele osób na całym świecie stale poszukuje alternatywnych i naturalnych sposobów leczenia różnych problemów zdrowotnych. Unikają stosowania przepisanych leków, ponieważ są drogie i zazwyczaj wyrządzają...

Kwas foliowy: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Kwas foliowy to syntetyczna forma kwasu foliowego, rozpuszczalna w wodzie witamina znana również jako witamina B9. Nie występuje naturalnie w żywności, ale jest często dodawany...

Leczenie niedokrwistości przy użyciu pokrzywy i cytryny

Niedokrwistość wiąże się ze zmniejszeniem stężenia hemoglobiny we krwi. Może to być spowodowane niedoborem żelaza lub może być objawem zaburzenia zdrowia.Może powodować objawy takie jak zmęczenie,...

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 10 prostych sposobów.

Metabolizm jest terminem odnoszącym się do wszystkich reakcji chemicznych w twoim ciele. Te reakcje chemiczne utrzymują twoje ciało przy życiu i pozwalają mu prawidłowo...