Cierpisz na żylaki i ból stawów? Poznaj to naturalne lekarstwo!

Według dawnych mędrców rozwiązaniem, które przyniesie ulgę w tych nieprzyjemnych problemach, może być olejek rozmarynowy.

Czy masz świeży rozmaryn w swoim ogrodzie lub w pudełku? Oprócz wykorzystania go jako świeżego zioła w wielu potrawach, można z niego również przygotować olejek leczniczy na wiele dolegliwości.

Działa wręcz cuda na żylaki i bolesne stawy, a przy regularnym stosowaniu przynosi wyraźną ulgę. Jego produkcja jest prosta, a jest nie tylko skuteczny, ale także pięknie pachnie.

Rozmaryn

Ta wiecznie zielona roślina lecznicza należy do rodziny rozchodników i charakteryzuje się orzeźwiającym zapachem z nutą żywicy, który działa stymulująco.

Uwielbia słońce, dlatego dobrze mu służy przebywanie na świeżym powietrzu praktycznie przez cały sezon wegetacyjny. Skorzystaj z jego leczniczej mocy i przygotuj z niego domowy olej.

Olejek rozmarynowy

Najważniejszym krokiem w przygotowaniu jest zapamiętanie, że nie warto się spieszyć.

Sekret mikstury tkwi w długim, delikatnym bulgotaniu przez kilka godzin. Najpierw przygotuj 2 szklanki oliwy, 1 szklankę świeżych liści rozmarynu i szczelny pojemnik.

Od pojedynczych łodyżek rozmarynu oderwij wszystkie zdrowe listki i włóż je do garnka z oliwą.

Następnie ogrzewać mieszaninę, ale zawsze w bardzo niskiej temperaturze, przez co najmniej 6 godzin. Oleju nigdy nie wolno gotować!

Faza odsadzania

Zagotowany olej z rozmarynem pozostawiamy na godzinę lub dwie i stopniowo ochładzamy. Na koniec przecedź przez gazę i wlej olejek rozmarynowy do przygotowanego zamykanego pojemnika.

Sprawdź to ➡ ➡  Naturalne leki na skurcze mięśni

Rozmaryn z olejem kokosowym

Olejek rozmarynowy można również przygotować mieszając go z olejem kokosowym. Wystarczy 5 gałązek świeżego rozmarynu i 500 ml oleju kokosowego.

Rozmaryn włóż do zamykanego słoika i zalej roztopionym olejem kokosowym, tak aby wszystkie części były całkowicie zanurzone.

Pozostaw na 2 tygodnie, ale codziennie potrząsaj słoiczkiem lub mieszaj czystą łyżką.

Następnie wystarczy odcedzić olej i szczelnie zamknąć. Można go przechowywać w ciemnym miejscu przez cały rok.

Żylaki i bolesne stawy

Jeśli cierpisz na te dolegliwości, z pewnością sięgniesz po olejek rozmarynowy. Według naukowców rozmaryn doskonale wspomaga krążenie krwi.

Zawiera także kwas rozmarynowy, który chroni tkanki przed uszkodzeniem oraz kwas ursolowy, który wzmacnia naczynia włosowate.

Olejek aplikuj zawsze w kierunku serca, czyli od dołu do góry! Delikatnymi ruchami masuj stawy i żyły przez kilka minut dziennie, najlepiej rano i wieczorem i dokładnie wmasuj esencję rozmarynową.


ZOBACZ TAKŻE