Olejek z drzewa herbacianego: pomaga przy problemach skórnych i gojeniu się ran

Olejek z drzewa herbacianego można rozpoznać po charakterystycznym zapachu kamfory i eukaliptusa.

Dobrze łączy się z innymi olejkami eterycznymi, ale co ważniejsze, ma niesamowity wpływ na zdrowie człowieka.

Lekarz i naukowiec Debra Rose Wilson podkreśla, że ​​olejek z drzewa herbacianego wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza stany zapalne, zwalcza bakterie, grzyby i wirusy.

Chociaż jego działanie jest powolne, można go stosować często i bez poważnych skutków ubocznych.

Leczenie problemów skórnych olejkiem z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego zawiera związki, które zwalczają bakterie, wirusy i grzyby. Zwiększa również aktywność białych krwinek, dzięki czemu organizm lepiej walczy z infekcjami i przyspiesza gojenie się ran.

Ma również działanie dezynfekujące, więc jeśli nie masz pod ręką środka dezynfekującego, wetrzyj olejek z drzewa herbacianego w dłonie.

Jako bonus unikniesz komarów i innych owadów wysysających krew, ponieważ silny zapach olejku z drzewa herbacianego odstrasza je.

Receptura przeciwtrądzikowa

Wymieszaj dwie krople olejku z drzewa herbacianego z 15 ml żelu aloesowego, najlepszy jest świeży z rośliny.

Aloes można zastąpić dobrej jakości oliwą z pierwszego tłoczenia lub olejem migdałowym. Powstałą mieszaninę nakładać na trądzik najlepiej wieczorem.

Przepis na egzemę

Tym razem musisz wymieszać jedną do trzech kropli olejku z drzewa herbacianego w 1 łyżce oliwy lub innego tłoczonego na zimno oleju.

Pocieraj dotknięte obszary tą mieszanką kilka razy dziennie.

Przepis dla tłustej skóry

Bardzo częstym problemem jest cera tłusta, skłonna do powstawania trądziku. Olejek z drzewa herbacianego poradzi sobie z obydwoma.

Wystarczy dodać 2 krople olejku z drzewa herbacianego do 2 łyżek wody. Teraz dokładnie oczyść twarz i usuń makijaż (opcjonalnie). Następnie przemyj skórę przygotowaną mieszanką.

Przepis na gojenie się ran

Olejek z drzewa herbacianego wspomaga gojenie się ran i zapobiega infekcjom. Można go stosować przy drobnych urazach, otarciach, ukąszeniach owadów i drobnych oparzeniach.

Wystarczy nanieść kilka kropli tego olejku na wacik i przyłożyć go do bolącego miejsca. Olejek z drzewa herbacianego radzi sobie również z brodawkami, co tylko dowodzi, jak wielką ma moc leczniczą.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: