ZdrowieOpryszczka znika w ciągu kilku godzin: zapomniany trik naszych babć

Opryszczka znika w ciągu kilku godzin: zapomniany trik naszych babć

Opryszczka nie jest niebezpieczna, ale jest bardzo nieprzyjemna, a już wiele pokoleń przed nami zmagano się z jej eliminacją i leczeniem. Jakie naturalne środki na opryszczkę działają?

Jak sobie radzić z opryszczką?

Nieprzyjemna choroba kryje się za pozornie niepozornym pęcherzem, który jest zaskakująco bolesny. Pęcherz z czasem wysycha, a ponieważ często pojawia się wokół ust, pęka, krwawi i goi się słabo pod wpływem ruchu twarzy.

W takim przypadku każda rada jest cenna i na pewno warto wiedzieć, jakich trików możesz spróbować. Możesz spróbować nie tylko zapobiegać opryszczce, ale także zapobiegać jej rozprzestrzenianiu się tak szybko, jak to możliwe i szybko ją leczyć.

Czosnek i miód cię uratują

Pamiętaj jeśli raz złapiesz opryszczkę, będzie powracać ona wielokrotnie przez całe życie. Z biegiem czasu będziesz w stanie bezpiecznie rozpoznać dziwne uczucie przypominające swędzenie i konieczne jest podjęcie działań tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od tego, czy wybierzesz leki, czy domowe sposoby.

Czosnek pospolity to jeden z najprostszych pomocników, jakich można znaleźć w każdej kuchni. Zawiera naturalne substancje przeciwwirusowe i można go łatwo nakładać na zainfekowane miejsce.

Wystarczy uciąć plasterek czosnku i położyć go na pojawiającej się opryszczce lub zetrzeć kawałek na tarce i wykorzystać powstałą papkę.

Czosnek jest naprawdę bardzo mocny i można go stosować także w połączeniu z miodem.
Na plasterek czosnku nałóż kroplę miodu i przyklej. Miód skleja plaster, a jednocześnie oba środki mogą przyczynić się do zatrzymania rozwijającego się pęcherza poprzez eliminację wirusa, a co za tym idzie, do szybszego gojenia się skóry.

Można nadal nakładać na skórkę niewielką ilość miodu. Ma również działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, a jego stosowanie może przynieść same korzyści. Nie bez powodu stosowano go wcześniej jako płynny dressing.

Ocet jabłkowy może również leczyć opryszczkę

W Twojej kuchni możesz również znaleźć ocet jabłkowy, który jest tak agresywny jak czosnek i może również pomóc w zmniejszeniu szybko tworzącej się opryszczki.

Jeśli zdecydujesz się na użycie octu, rozcieńcz go pół na pół czystą wodą i nałóż na blister za pomocą wacika.

Maść melisowa

Dobre wyniki przy przyspieszonym gojeniu obserwuje się również przy stosowaniu maści z melisy. 

Kiedy opryszczka wyschnie, a strup nie ustąpi, dobrze jest pokryć to miejsce np. wazeliną lub wspomnianym już miodem, aby strup nie pękł i jak najszybciej się zagoił.

Jeśli zapomnisz o wazelinie lub maści z melisy, przetrzyj opryszczkę przynajmniej szminką, to także ją zmiękcza.


Najnowsze

Popularne

Najnowsze