Strona główna Zdrowie Oszczędzaj wątrobę, uchroń się przed rakiem dzięki tej roślinie

Oszczędzaj wątrobę, uchroń się przed rakiem dzięki tej roślinie

Ostropest plamisty jest od dawna używany w kręgach medycyny alternatywnej. Legenda głosi, że białe żyły, które przebiegały przez liście rośliny są pojedynczą kroplą mleka Maryi Dziewicy.

Dzięki zastosowaniu sięgającemu, aż do czasów greckich i rzymskich i kontynuując przez Bliski Wschód i Europę, ostropest jest tradycyjnym sposobem leczenia zaburzeń wątroby i zaburzeń woreczka żółciowego, a także skutecznym sposobem ochrony wątroby przed truciznami i toksynami. .

Ponieważ eksperci nadal testują moce lecznicze tej rośliny, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć, które z jego zalet można naukowo udowodnić, a które starożytne przekonania dotyczące rośliny zostały od tego czasu zdemaskowane.

Ochrona i detoksykacja wątroby

Jednym z najstarszych znanych zastosowań ostu jest leczenie i ochrona wątroby. Działając jako „oczyszczacz krwi”, wątroba pełni istotną funkcję w naszym ciele, usuwając toksyny i szkodliwe substancje z naszej krwi, detoksykując ciało, uwalniając żółć do jelita cienkiego, aby wspomóc proces trawienia i uwalniając glukozę do krwioobiegu. dostarczaj ciału energii.

Po uważnym przestudiowaniu stwierdzono, że ostropest przydatny jest w leczenie wielu różnych chorób wątroby i dolegliwości, w tym żółtaczki, łuszczycy, zespołu stłuszczenia wątroby i zapalenia wątroby. Został również uznany za skuteczny lek w odwracaniu szkód spowodowanych intensywnym spożywaniem alkoholu i narkotyków.

Poziom cholesterolu

Eksperci odkryli, że właściwości przeciwzapalne ostropestu plamistego pozwalają mu obniżyć poziom stanu zapalnego w organizmie, w odniesieniu do zdrowia serca. W ten sposób jest w stanie oczyścić krew i zapobiec potencjalnym uszkodzeniom wywołanym stresem oksydacyjnym w tętnicach. Działa to na rzecz promowania optymalnego zdrowia w układzie krążenia i pomaga obniżyć wysoki poziom cholesterolu w organizmie.

Chroni ciało przed rakiem

W nasionach rośliny ostropestu można znaleźć flawonoid przeciwutleniający o nazwie sylimaryna. W badaniu przeprowadzonym na University of Minnesota w 2007 r. Zbadano potencjalne zastosowanie rośliny, a konkretnie sylimaryny. Autorzy badania napisali: „Istnieją dane na temat skutków hepatoprotekcyjnych i przeciwnowotworowych sylimaryny, w tym zahamowania wzrostu komórek rakowych w prostacie, skórze, piersi i komórkach szyjki macicy.”

Może pomóc w zarządzaniu cukrzycą

Chociaż ta szczególna korzyść wymaga dalszych badań, wczesne badania wskazują, że sylimaryna może być skutecznym narzędziem w kontrolowaniu i zapobieganiu cukrzycy. Jedno z badań, przeprowadzonych przez Departament Farmakologii w Instytucie Roślin Leczniczych w 2006 r. dotyczyło właśnie tego stwierdzenia. Studiując grupę pacjentów z cukrzycą, naukowcy stwierdzili, że ci pacjenci otrzymując ekstrakt sylimaryny zgłaszali poprawę poziomu insuliny i bardziej „regularny” poziom glukozy we krwi na czczo w porównaniu do pacjentów, którzy nie otrzymywali ekstraktu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Liść laurowy jest sekretem pysznego i bogatego gulaszu lub zupy, nadając subtelnej intensywności i głębi każdemu daniu. Ta aromatyczna, oliwkowozielona roślina oprócz dodania potrawom...
Żylaki przełyku to nieprawidłowe, powiększone żyły w przewodzie łączącym gardło i żołądek (przełyk). Występuje najczęściej u osób z poważnymi chorobami wątroby. Co to są żylaki...
Nasion arbuza zazwyczaj wyrzucamy do kosza tylko niewielka grupa ludzi je spożywa, dzięki temu poprawiają zdrowie swojego systemu trawiennego, ale niestety to wszystko. Nasiona po prostu przechodzą...
Wzrost chorób serca jest często powiązany z zatkanymi tętnicami. Żeby nasz układ krwionośny działał poprawnie, istotne jest, aby przepływ krwi przez tętnice odbywa się płynnie.  Jeśli...
Czosnek jest znany jako jedno z najzdrowszych warzyw, jest też uważany za naturalny antybiotyk i co najważniejsze potrafi wyleczyć wiele chorób. Czosnek okazał się niezwykle przydatny...