Oto 7 Naturalnych Sposobów Na Niedoczynność Tarczycy. Nie tylko Tabletki Są pomocne!

Niedoczynność tarczycy to poważne schorzenie. Hormony produkowane przez nią są nam niezbędne do życia. Gdy ich brakuje borykamy się z wieloma przykrymi objawami. Jest nam zimno, jesteśmy ciągle zmęczeni, a waga nie spada mimo naszych szczerych chęci, a wręcz przeciwnie możemy nawet przytyć.

[quads id=8]

Oprócz porad medycznych proponowanych przez lekarza, istnieje szereg naturalnych sposobów, które pobudzą ten organ do prawidłowej pracy. Proponowane w tym artykule sposoby nie są skomplikowane i nie wymagają od nas nadzwyczajnych umiejętności, czy też przygotowań. Warto się z nimi zapoznać i zastosować je w praktyce.

Jakie są typowe objawy niedoczynności tarczycy?

[quads id=10]
  • problemy z wagą (wahania wagi lub problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów)
  • przemęczenie, brak sił, a także stany depresyjne
  • sucha skóra, problemy z włosami i z paznokciami
  • częste zaparcia
  • nerwowość, która może powodować stany lękowe

Bardzo klasycznym symptomem niedoczynności tarczycy jest ciągłe, przytłaczające uczucie chłodu, a charakterystyczne przerzedzanie się brwi to już ostrzeżenie, którego nie należy lekceważyć.

Naturalnych sposobów pobudzających aktywność tarczycy, a tym samym produkcję tak potrzebnych nam hormonów jest wiele. Najważniejsze jednak to dbać o właściwą dietę i ruch fizyczny.

Aktywność fizyczna

[quads id=9]

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy mają bardzo spowolniony metabolizm. Jest im ciągle zimno i są chronicznie zmęczone. Aby ten stan zlikwidować niezbędne są ćwiczenia fizyczne. Zalecana jest aktywność o średniej intensywności co najmniej 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia muszą być na tyle intensywne, by dana osoba się spociła, gdyż dzięki temu nasz organizm się rozgrzeje i przyspieszy metabolizm.

Wodorosty

[quads id=5]

Jod to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jego brak zaburza regularną pracę gruczołu. Można wybrać się nad morze i spacerować wchłaniając jod z powietrza. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Wtedy z pomocą przychodzą wodorosty będące bardzo bogatym źródłem jodu.

Do najbardziej wartościowych i popularnych należą glony kelp i kombu. Dobrze smakują z warzywami, roślinami strączkowymi czy w sushi. Najczęściej można kupić wodorosty suszone. Można je spożywać jako przekąskę lub gotować przez 20 minut w wodzie.

Pikantne przyprawy

[quads id=4]

Wolny metabolizm będący skutkiem słabej aktywności tarczycy można przyspieszyć włączając do jadłospisu pikantne przyprawy. Chili, imbir czy pieprz cayenne rozgrzewają organizm i przyspieszają metabolizm.

Jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do ostrych potraw musimy zacząć od niewielkich ilości pikantnych przypraw i z upływem czasu zwiększać ich ilość.

Zimne kąpiele

[quads id=3]

Zimny prysznic nie kojarzy się zbyt dobrze, marzymy raczej o ciepłej kąpieli. Ale każdy słyszał i każdy wie, że zimny prysznic jest zdrowy. Kuracje zimną wodą są popularne i często stosowane w sanatoriach czy uzdrowiskach. Dlaczego, więc nie skorzystać z nich w domu?

Chłodna woda pobudza ciało do działania, w celu jego ogrzania oraz poprawia nastrój. Początkowo jest to dość niekomfortowe doświadczenie, dlatego należy przyzwyczajać się stopniowo. Gdy zaczniemy dostrzegać jaką dają nam korzyść, zdziwicie się, że zaczną wam sprawiać przyjemność.