Oto dlaczego musisz jeść mrożone jagody

Jagody są jednym z najzdrowszych owoców, które powinieneś spożywać, więc staraj się je spożywać tak często, jak to możliwe. Są bogate w przeciwutleniacze, błonnik i składniki odżywcze. Ale niewielka liczba ludzi wie, że dzięki zamrożeniu jagody stają się jeszcze zdrowsze.

Nie można pisać o wszystkich korzystnych właściwościach jagód, ponieważ jest ich tak wiele na liście. A mało znanym faktem jest to, że zamrażając je ilość antocyjanów w nich podwaja się.

Antocyjany są pierwiastkami o właściwościach przeciwzapalnych i uważa się, że mają właściwości przeciwnowotworowe. Ich koncentracja wzrasta, gdy zamrażasz jagody.

Popraw funkcję trawienną

Ze względu na zawarte w nich przeciwutleniacze chronią przewód pokarmowy przed uszkodzeniem, a także z powodu błonnika układ trawienny może działać poprawnie.

Zdrowy układ trawienny wpływa na ogólne zdrowie organizmu. Ze względu na wpływ jagód na przewód pokarmowy istnieje mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Popraw funkcje motoryczne

Wszyscy wiemy, że jeśli zadbamy o nasze zdrowie zobaczymy korzyści później. Dlatego musisz zacząć spożywać mrożone jagody tak szybko, jak to możliwe, aby utrzymać zdrowie ciała i mózgu, gdy zaczniesz się starzeć.

Ze względu na to, że osoby starsze są podatne na problemy z funkcjami ruchowymi, zaleca się spożywanie mrożonych jagód. W ten sposób poprawią swoje funkcje motoryczne i zapobiegną ryzyku problemów poznawczych.

Zdrowe serce

Borówki mają najbardziej korzystne właściwości jeśli chodzi o utrzymanie zdrowego serca. Jeśli zaczniesz je spożywać zmniejszysz ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, wzmocnisz tętnice, co spowoduje stabilne i normalne ciśnienie krwi.

Zmniejszenie ryzyka demencji

Spożywając jagody możesz również zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera i inne rodzaje demencji, które mogą wystąpić z powodu starzenia się. Odpowiedzialne za to są antocyjany znajdujące się w mrożonych jagodach.

Te niesamowite składniki pomagają poprawić pamięć, ponieważ utrzymują połączenie neuronalne w mózgu. Jeśli z wiekiem będziesz mieć więcej połączeń neuronalnych, będziesz lepiej chroniony przed problemami poznawczymi.

Chronią układ nerwowy

Układ nerwowy jest również chroniony jeśli spożywasz jagody, szczególnie mrożone jagody, ponieważ utrzymują one zdrowy i silny układ nerwowy.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

To śniadanie zmniejszy obwód talii oraz usunie stany zapalne

Śniadanie zazwyczaj jest standardową ofertą dla nas wszystkich, zazwyczaj zajadamy się płatkami, mlekiem, jogurtem i kanapkami. Co najgorsze takie podejście może stać się najbardziej...

Oto 6 naturalnych sposobów na przyśpieszenie twojego metabolizmu

Kiedy większość ludzi myśli o słowie "metabolizm", myśli o utracie wagi. Jednak to nie wszystko twój metabolizm obejmuje grupę  procesów chemicznych, które przekształcają składniki odżywcze z pożywienia,...

Poznaj popularne objawy niedoczynności tarczycy

Objawy niedoczynności tarczycy są często podobne do innych schorzeń, ale warto im się przyjrzeć. W rzeczywistości około 12% ludzi doświadcza nieprawidłowej czynności tarczycy w pewnym...

Dlaczego sok z cebuli jest wyjątkowo korzystny dla wzrostu włosów

Wypadanie włosów jest częstym problemem kosmetycznym dotykającym zarówno mężczyzn jak i kobiety. Chociaż utrata 50-100 włosów dziennie jest dość normalna, gwałtowna utrata włosów może...

Cytryna i imbir: wspaniali sojusznicy do walki z migreną

Cytryna i imbir mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu migreny. Możesz także poprawić swoją kondycję, zmniejszając ilość spożywanych białek i tłuszczów mlecznych i zwierzęcych.Migreny są...

Umyj włosy octem jabłkowym, wyniki Cię zachwycą!

Ta metoda jest niezwykle korzystna, ponieważ znacznie poprawia jakość włosów, przywraca równowagę pH, stymuluje wzrost włosów i czyni skórę głowy zdrowszą.Organiczny ocet jabłkowy (ACV)...