Strona główna Zdrowie Oto dlaczego musisz jeść mrożone jagody

Oto dlaczego musisz jeść mrożone jagody

Jagody są jednym z najzdrowszych owoców, które powinieneś spożywać, więc staraj się je spożywać tak często, jak to możliwe. Są bogate w przeciwutleniacze, błonnik i składniki odżywcze. Ale niewielka liczba ludzi wie, że dzięki zamrożeniu jagody stają się jeszcze zdrowsze.

Nie można pisać o wszystkich korzystnych właściwościach jagód, ponieważ jest ich tak wiele na liście. A mało znanym faktem jest to, że zamrażając je ilość antocyjanów w nich podwaja się.

Antocyjany są pierwiastkami o właściwościach przeciwzapalnych i uważa się, że mają właściwości przeciwnowotworowe. Ich koncentracja wzrasta, gdy zamrażasz jagody.

Popraw funkcję trawienną

Ze względu na zawarte w nich przeciwutleniacze chronią przewód pokarmowy przed uszkodzeniem, a także z powodu błonnika układ trawienny może działać poprawnie.

Zdrowy układ trawienny wpływa na ogólne zdrowie organizmu. Ze względu na wpływ jagód na przewód pokarmowy istnieje mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Popraw funkcje motoryczne

Wszyscy wiemy, że jeśli zadbamy o nasze zdrowie zobaczymy korzyści później. Dlatego musisz zacząć spożywać mrożone jagody tak szybko, jak to możliwe, aby utrzymać zdrowie ciała i mózgu, gdy zaczniesz się starzeć.

Ze względu na to, że osoby starsze są podatne na problemy z funkcjami ruchowymi, zaleca się spożywanie mrożonych jagód. W ten sposób poprawią swoje funkcje motoryczne i zapobiegną ryzyku problemów poznawczych.

Zdrowe serce

Borówki mają najbardziej korzystne właściwości jeśli chodzi o utrzymanie zdrowego serca. Jeśli zaczniesz je spożywać zmniejszysz ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, wzmocnisz tętnice, co spowoduje stabilne i normalne ciśnienie krwi.

Zmniejszenie ryzyka demencji

Spożywając jagody możesz również zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera i inne rodzaje demencji, które mogą wystąpić z powodu starzenia się. Odpowiedzialne za to są antocyjany znajdujące się w mrożonych jagodach.

Te niesamowite składniki pomagają poprawić pamięć, ponieważ utrzymują połączenie neuronalne w mózgu. Jeśli z wiekiem będziesz mieć więcej połączeń neuronalnych, będziesz lepiej chroniony przed problemami poznawczymi.

Chronią układ nerwowy

Układ nerwowy jest również chroniony jeśli spożywasz jagody, szczególnie mrożone jagody, ponieważ utrzymują one zdrowy i silny układ nerwowy.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ludzie spożywają coraz więcej pokarmów bogatych w cukier, ale nie zdają sobie sprawy, że są one w rzeczywistości tworzeniem warunków, które gromadzą nadmiar śluzu w...
Lśniące nasiona granatu są nieodzowną ucztą dla wielu z nas, w tym diabetyków. Zazwyczaj cukrzykom zaleca się unikanie spożywania dużych ilości owoców i soków,...
Figi w oliwie z oliwek to przepis, który wywodzi się z krajów azjatyckich, to niesamowite naturalne i bezpieczne lekarstwo jest odpowiedzią na wiele problemów zdrowotnych,...
Sok z ogórka ma wiele zalet zdrowotnych. Mianowicie ma zdolność obniżania temperatury ciała, ma właściwości alkalizujące i może skutecznie usuwać kwas moczowy ze stawów...
Papaja i owies to bardzo zdrowe i naturalne składniki, które od wieków były wykorzystywane do opracowania niezliczonej ilości naturalnych receptur, aby zwalczać wszelkiego rodzaju choroby. Dziś...