Strona głównaZdrowieOto dlaczego spanie z telefonem w łóżku może wpływać negatywnie na Twoje...

Oto dlaczego spanie z telefonem w łóżku może wpływać negatywnie na Twoje zdrowie

Spanie z telefonem w pobliżu łóżka może być szkodliwe dla funkcji organizmu i ograniczać produkcję wielu istotnych hormonów.

[quads id=8]

Stało się to trendem, zwłaszcza dla młodych ludzi, aby spać z telefonami obok siebie. W większości przypadków trzymanie go pod poduszką wydaje się być idealnym miejscem, ponieważ ułatwia to dotarcie do niego, gdy dzwoni.

[quads id=10]

Jednak wiele osób nie wie, że spanie z telefonem w pobliżu może być niebezpieczne dla zdrowia.

Udowodniono, że smartfony emitują niebezpieczne promieniowanie, które powoduje zmianę w systemie pewnego procesu samoregulacji, np. naszego zegara biologicznego czy rytmu serca.

[quads id=9]

Z tego powodu trzymanie telefonu komórkowego blisko nas podczas snu może prowadzić do koszmarów sennych, niemożności zaśnięcia, kilkukrotnego budzenia się w nocy itp. W rzeczywistości może nawet uszkodzić twój mózg.

telefon pod poduszką

Co więcej, spanie z telefonem w pobliżu może być szkodliwe dla funkcji organizmu i ograniczać produkcję wielu ważnych hormonów, które są niezbędne do regularnego wykonywania czynności.

[quads id=5]

Jak potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia: urządzenia elektroniczne są szkodliwe dla organizmu, ponieważ powodują toksyczne skutki, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

Aby potwierdzić to twierdzenie, australijskie badanie wykazało, że istnieje ważny związek między używaniem smartfonów, a bezpłodnością u mężczyzn, a także obniżoną jakością nasienia.

[quads id=4]

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie konsekwencje zdrowotne związane są z trzymaniem telefonu komórkowego blisko siebie podczas snu.

Wielu użytkowników komórek jest tak przywiązana do swoich telefonów, że śpią z nimi nawet pod poduszką. Rezultat tego nawyku doprowadził do odnotowanych przypadków podpalenia poduszek.

[quads id=3]

Najbardziej popularnym przypadkiem jest nastolatek z Teksasu z lipca 2014 roku, który obudził się, gdy poczuł zapach spalenizny. Jego prześcieradło i materac zostały przypalone przez Samsung Galaxy S4, który był pod poduszką.

Dlatego zaleca się ustawianie w telefonie „trybu samolotowego” podczas snu. Albo jeszcze lepiej wyłącz go, ponieważ telefony komórkowe emitują promieniowanie elektromagnetyczne, gdy są włączone.

[quads id=7]

Większość baterii zawiera komunikat, że istnieje ryzyko pożaru, jeśli są trzymane pod pościelą. Dlatego wskazane jest wyłączenie go dla własnego bezpieczeństwa.

Generalnie telefony komórkowe emitują promieniowanie z powodu sygnału transmisyjnego około 900 MHz. Z tego powodu trzymanie telefonów komórkowych blisko głowy przez dłuższy czas może prowadzić do bólów głowy, mięśni i innych skomplikowanych problemów zdrowotnych.

Ekrany LED, na które składają się telefony komórkowe, tablety, telewizory i inne gadżety, emitują niebieskie światło; rodzaj, który według badań hamuje produkcję melatoniny, hormonu wywołującego sen i zakłóca nasz rytm dobowy.

Chociaż przyczyna tego jest jeszcze nieznana, może to być spowodowane tym, że niebieskie światło emituje fale o długości podobnej do światła dziennego, co może zwodzić nasze ciała, by myśleć, że jest dzień w dowolnym momencie doby.

Dlatego wskazane jest, aby wyłączyć całą elektronikę na dwie godziny przed snem. A jeśli to możliwe, trzymaj telefony i laptopy w innym pokoju podczas snu.

Zobacz Też: