Strona główna Zdrowie Oto co się dzieje, jeśli spożywasz miód i cynamon każdego dnia

Oto co się dzieje, jeśli spożywasz miód i cynamon każdego dnia

Naukowcy twierdzą, że miód jest bardzo skuteczny w leczeniu szeregu chorób, a gdy jest on połączony z cynamonem, staje się śmiertelną bronią dla wirusów, wysokiego poziomu cholesterolu, cukru we krwi i innych wrogów zagrażających naszemu zdrowiu. 

To może wydawać się niewiarygodne, ale mieszanka miodu i cynamonu naprawdę leczy prawie wszystkie choroby. Ponadto stosunkowo niedrogie składniki można kupić w prawie wszystkich większych sklepach.

Choroby serca

Zrób pastę z miodu i cynamonu. Umieść ją na plastrach chleba zamiast dżemu i spożywaj ją regularnie na śniadanie. Zmniejszy to poziom cholesterolu i zapobiegnie atakom serca.

Artretyzm

Dodaj dwie łyżki miodu i jedną łyżkę cynamonu do szklanki ciepłej wody. Pij rano i wieczorem. Podczas regularnej konsumpcji może to pomóc w leczeniu raka, a nawet przewlekłego zapalenia stawów.

Zakażenia pęcherza żółciowego

Wymieszaj dwie łyżki stołowe cynamonu i jedną łyżkę miodu w szklance letniej wody. Pij codziennie, dzięki temu zniszczysz drobnoustroje w pęcherzyku żółciowym.

Cholesterol

Wymieszaj dwie łyżki miodu i trzy łyżki stołowe cynamonu w szklance herbaty. Podczas picia poziomu cholesterolu w ciągu zaledwie dwóch godzin może zmniejszyć się o 10 procent.

Grypa

Weź jedną łyżkę miodu i ¼ łyżki stołowej cynamonu. Spożywaj to przez trzy dni z rzędu. Dzięki temu pozbędziesz się grypy, przewlekłego kaszlu i zatkanych zatok.

Ból brzucha

Miód w połączeniu z cynamonem wyeliminuje ból brzucha. Regularne spożycie może wyeliminować wrzody.

Układ immunologiczny

Regularne spożycie miodu i cynamonu wzmacnia system immunologiczny i chroni ciało przed bakteriami i wirusami.

Utrata wagi

Zagotuj szklankę wody, gdy będzie letnia dodaj miód i sproszkowany cynamon, wypij codziennie rano na pusty żołądek, pół godziny przed śniadaniem.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

W tym badaniu brały udział kobiety w różnym wieku, o różnej wadze i pochodzeniu, piły one jedną szklankę soku pomidorowego (250 ml) każdego dnia przez dwa miesiące.  Najszybszą...
Jajka są jednymi z najbardziej pożywnych pokarmów na naszej planecie. Jednak czy jajka i cholesterol w nich zawarty jest bezpieczny dla naszego zdrowia? W rzeczywistości...
Pomidory są głównym składnikiem, który znajduje zastosowanie w wielu recepturach i daniach, a ich kolor zachęca nas do ich spożywania. Poniżej znajdziecie najważniejsze fakty, dlaczego pomidory powinny znaleźć...
Choroba serca ma najwyższą śmiertelność w porównaniu z jakimkolwiek rodzajem raka lub chorobą przewlekłą. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia 23 mln osób umrze z...
Fibromialgia to zaburzenie charakteryzujące się powszechnym bólem mięśniowo-szkieletowym, któremu towarzyszą problemy związane ze zmęczeniem, snem, pamięcią i nastrojem. Co to jest fibromialgia? Badacze uważają, że fibromialgia wzmacnia...