Palące stopy? Mamy kilka wskazówek i środków zaradczych

Dzisiaj chcielibyśmy dać ci kilka wskazówek i sposobów na płonące stopy. Pomogą one ci pozbyć się tego nieprzyjemnego wrażenia, które jest częstym objawem urazów nerwowych i innych dolegliwości.

Uczucie pieczenia w stopach często dotyka pacjentów z neuropatią cukrzycową, chociaż objawy mogą być również wynikiem między innymi niedoborów żywieniowych, przeciążenia mięśni i infekcji.

Dyskomfort, który odczuwasz może być łagodny lub silny zależy to od przyczyny. Może również występować mrowienie, drętwienie, stany zapalne i inne objawy. Dobrą wiadomością jest to, że kilka naturalnych środków przyniesie ci ulgę. Dowiedzmy się, jakie są!

Płonące stopy- wskazówki i środki zaradcze

Zanim zaczniesz wypróbowywać te wskazówki i środki na płonące stopy ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich podstawową przyczynę. Podczas gdy naturalne preparaty działają kojąco, są chwile kiedy konieczne jest dalsze leczenie.

Na przykład jeśli uczucie pieczenia w stopach jest spowodowane infekcjami lub chorobami, które wpływają na nerwy, skonsultuj się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz cukrzycę.

Jeśli jednak dyskomfort wynika z przeciążenia mięśni lub stresu lub częstego używania nieodpowiedniego obuwia możesz wypróbować naturalne alternatywy bez żadnych niedogodności. Rzućmy okiem na niektóre z nich.

1. Sól Epsom

Tego rodzaju sole są jednym z najczęściej stosowanych środków rozluźniających mięśnie stóp. Moczenie stóp w roztworze soli Epsom jest tak samo ważne jak naturalna terapia na oparzenia i ból stóp. Jest idealny do dyskomfortu spowodowanego problemami nerwowymi, mięśniowymi i krążeniowymi ze względu na swoje właściwości łagodzące.

Instrukcje:

Najpierw dodaj pół szklanki soli Epsom do miski z gorącą wodą.
Następnie zanurz stopy w tym roztworze na 15 lub 20 minut. ( Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca)

2. Oliwa z oliwek

Masaże oliwą z oliwek znajdują się na szczycie listy środków na oparzenia stóp. Chociaż jest to produkt o wielu zastosowaniach kulinarnych, ma również wiele zastosowań terapeutycznych. Jego zewnętrzne zastosowanie rozluźnia mięśnie i zwalcza obrzęk i mrowienie.

Instrukcje:

Na początek podgrzej kilka łyżek oliwy z oliwek w temperaturze odpowiedniej do nałożenia na skórę. Następnie pocieraj nią stopy, delikatnie masując. Wykonuj zabieg przez około 10 minut.

3. Palące stopy: tymianek

Tymianek ma korzystne działanie przeciwzapalne, łagodzące pieczenie stóp zarówno w świeżej, jak i suchej formie, a także jako olejek eteryczny.

Tymianek zawiera substancję zwaną tymolem, która zmniejsza ból stawów, mrowienie i stany zapalne. Tak więc zarówno roślina, jak i jej olejek eteryczny mogą być stosowane jako uzupełnienie w leczeniu płonących stóp.

Instrukcje:

Na początek dodaj świeży tymianek do garnka z wrzącą wodą. Następnie przykryj go i pozwól mu ostygnąć, aż osiągnie dopuszczalną temperaturę. Wlej płyn do miski z wodą i zanurz w nim stopy na 20 minut. Opcjonalnie połącz około 5 kropli olejku tymiankowego z oliwą z oliwek i masuj stopy.

4. Olej lniany

Olej lniany jest wymieniony jako olej terapeutyczny ze względu na znaczne stężenie kwasów tłuszczowych omega 3 i przeciwutleniaczy. Jego miejscowe zastosowanie reguluje aktywność układu nerwowego. Poprawia również przepływ krwi i zmniejsza stan zapalny.

Instrukcje:

Najpierw umieść łyżkę oleju lnianego na dłoni. Następnie potrzyj je razem i kontynuuj masowanie stóp przez 10 minut.

5. Ciepła i zimna woda

Zmiany temperatury pomagają skurczyć, rozluźnić i ukoić mięśnie stóp. Nasz ostatni środek na pieczenie stóp na tej liście to podstawowa i niedroga alternatywa dla wszystkich. Składa się z naprzemiennej ciepłej i zimnej wody. Ta prosta terapia pomaga rozluźnić mięśnie, ścięgna i nerwy po każdej aktywności o wysokiej intensywności.

Instrukcje:

Zacznij od zanurzenia stóp w gorącej wodzie, ażź poczujesz pieczenie. Następnie odczekaj około 3 minut, a następnie przenieś stopy do miski z zimną wodą. Powtórz powyższą procedurę 2 lub 3 razy lub do momentu rozluźnienia stóp.

Zastosowanie tych środków na palące stóp zwykle wystarcza, aby złagodzić dyskomfort. Należy jednak jak najszybciej szukać pomocy medycznej, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, szczególnie jeśli pacjent ma cukrzycę.

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

To dzieje się z twoim ciałem jeśli śpisz 5 godzin lub mniej

Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ciało ma wyjątkową zdolność do regeneracji i samoleczenia, z których większość dzieje się podczas snu.Niedobór...

Przepis z Biblii. To potężne lekarstwo, które ma 3,5 tyś lat leczy wszystkie choroby

Drzewa oliwne wraz z owocami i liśćmi od dawna używane są jako żywność i lekarstwo.Liście oliwne mogą być używane do leczenia zapalenia płuc, gruźlicy,...

Uciskaj ten punkt na nodze przez 1 minutę i zobacz co się stanie

Uciskanie odpowiednich punktów na ciele to najstarsza znana metoda leczenia i w dodatku bardzo skuteczna.Dawno, dawno temu pewien Japończyk uzyskał bardzo bezcenną wiedzę odnośnie tzw.  "punkt stu chorób". ZOBACZ...

Trwale usuń ból kręgosłupa, pleców stosując naturalne rozwiązanie!

Bóle te są najczęściej wywołane przez duży wysiłek fizyczny lub długotrwałe siedzenie. Na szczęście nie ma się czym martwić, bo w tym artykule zaprezentujemy Państwu 100% naturalne...

Oto co się dzieje, jeśli spożywasz miód i cynamon każdego dnia

Naukowcy twierdzą, że miód jest bardzo skuteczny w leczeniu szeregu chorób, a gdy jest on połączony z cynamonem, staje się śmiertelną bronią dla wirusów,...

Zapalenie wyrostka robaczkowego: przyczyny, objawy i leczenie

Zapalenie wyrostka robaczkowego może być ostre lub przewlekłe. Jest najczęstszą przyczyną bólu brzucha, którego następstwem jest operacja. Około 5 procent ludzi na świecie doświadcza zapalenia wyrostka robaczkowego w pewnym...

Sok pomarańczowy. Zobacz dlaczego warto go pić każdego dnia.

Picie soku pomarańczowego ma wiele zalet, ponieważ składniki zawarte w pomarańczach są znacznie bardziej skoncentrowane, co daje więcej efektów terapeutycznych niż spożywanie  samego owocu.Przewód...

Pokrzywa – właściwości, działanie, przeciwwskazania, herbata

Przez tysiące lat ludzie na całym świecie stosowali pokrzywę w leczeniu różnych chorób. Liście i łodygi w niektórych podgatunkach mają długie kłujące włosy, które wstrzykują...

Ułożył plasterki ziemniaków na tacy od mufinek.

Co zrobić,żeby pieczone ziemniaki nie były nudne? Wystarczy zastosować sposób, który przedstawiamy wam poniżej. Rodzina czy też goście będą zachwyceni kiedy zobaczą co dla nich...

Ma je każdy z nas ale tylko, niektórzy wiedzą jak się ich pozbyć.

Zmiany skórne w postaci małych, odstających od skóry narośli nie są niczym niepokojącym, ale występują u wielu osób. Aby się ich pozbyć wystarczy użyć...