Strona głównaZdrowiePandan amarylkolistny: skuteczne lekarstwo na objawy zapalenia stawów

Pandan amarylkolistny: skuteczne lekarstwo na objawy zapalenia stawów

Pandanus amaryllifolius to roślina tropikalna, która pochodzi z Azji. Jest także pospolitą rośliną w niektórych tropikalnych częściach Australii, ale jest najbardziej obecna w tradycyjnych recepturach Azji Południowo-Wschodniej.

Jest to sterylna roślina, którą można rozmnażać przez cięcie. Ze względu na silny aromat liście pandan są stosowane jako środek odstraszający komary i zapewniają zapach żywności, do której są dodawane.

Oprócz kulinarnych właściwości liści pandan, obfitują one w wiele korzyści zdrowotnych, takich jak:

Zmniejszają skurcze i skurcze żołądkowo-jelitowe

Dostarczają energię młodym matkom

Obniżają ciśnienie krwi

Zapewniają kojące i uspokajające efekty


Obniżają gorączkę

Odtruwają ciało

Liście pandan są popularne ze względu na ich zdolność do zmniejszania bólu. Z tego powodu od stuleci są stosowane w tradycyjnej medycynie jako środek na problemy z jama ustną i bólem dziąseł.Ból znika po prostu przez przeżuwanie suszonych lub świeżych liści pandan. Herbata z gotowanego liścia może złagodzić ból w klatce piersiowej, bóle głowy i ucha.

Liście pandan do leczenia zapalenia stawów

Zapalenie stawów jest bardzo częstym rodzajem schorzenia, które każdego roku dotyka wiele osób. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób w USA co najmniej 50 milionów dorosłych cierpi na zapalenie stawów.

To zapalenie wpływa na zdolność wykonywania najprostszych zadań. W trakcie aktywnego i zdrowego trybu życia istnieje kilka naturalnych środków, które mogą złagodzić objawy zapalenia stawów.

NIE PRZEGAP!  Ukryte niebezpieczeństwa związane z tłuszczem brzusznym których powinieneś być świadomy

Jednym szczególnym lekarstwem są liście pandan. Liście te mogą leczyć różne bóle, ale są szczególnie przydatne w przypadku bólu stawów.

NIE PRZEGAP!  Ukryte niebezpieczeństwa związane z tłuszczem brzusznym których powinieneś być świadomy

Możesz użyć liści pandan na kilka sposobów:

1. Herbata z liści pandan

Weź kilka liści i włóż je do wrzącej wody. Pozwól im się gotować przez 10 minut, a następnie gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Najpierw ostudź herbatę, a następnie wypij.

2. Mazidła

Herbatę liściastą pandan można stosować jako mazidło. Dodaj trochę oleju z kokosa i nałóż mieszankę na dotknięte obszary.

To garbnik i olejki eteryczne mogą zmniejszyć stan zapalny i ból. Liście pandan nie mają żadnych skutków ubocznych, więc możesz ich używać kiedy tylko chcesz.Wczesne objawy cukrzycy, które nawet lekarze ignorują

Liczba osób dorosłych, u których zdiagnozowano cukrzycę to około 422 miliony na całym świecie, przy czym najszybciej wzrasta w krajach o niskim i średnim...

Jedno jajko na twardo pomoże Ci kontrolować poziom cukru we krwi

Za każdym razem, gdy jesz poziom cukru we krwi wzrasta. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z cukrzycą typu 2 lub opornością na insulinę. Konieczność...

7 dni później jej talia była węższa o 8cm!

Może to się wydawać wręcz niewiarygodne, ale ostatnio dodany post przez pewną użytkowniczkę facebooka dotyczący odchudzania zyskał furorę, dokładnie chodziło o przepis na herbatę...

Ma je każdy z nas ale tylko, niektórzy wiedzą jak się ich pozbyć.

Zmiany skórne w postaci małych, odstających od skóry narośli nie są niczym niepokojącym, ale występują u wielu osób. Aby się ich pozbyć wystarczy użyć...

Zobacz co się dzieje z ciałem kiedy codziennie pijesz sok z marchwi

Marchew uważa się za jedno z najbardziej popularnych warzyw. Jest także uniwersalna, ponieważ może być jedzona ugotowana, surowa lub w postaci soku.
NIE PRZEGAP!  Picie octu jabłkowego przed snem pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie!
Charakterystyczny kolor marchewki wytwarzany...

Jak przyspieszyć metabolizm w celu zmniejszenia masy ciała

Pozbycie się zbędnych kilogramów może być uciążliwe: surowe diety i programy ćwiczeń wydają się nigdy nie działać, a jeśli tak się stanie, jak tylko...