Strona główna Zdrowie Pandan amarylkolistny: skuteczne lekarstwo na objawy zapalenia stawów

Pandan amarylkolistny: skuteczne lekarstwo na objawy zapalenia stawów

Pandanus amaryllifolius to roślina tropikalna, która pochodzi z Azji. Jest także pospolitą rośliną w niektórych tropikalnych częściach Australii, ale jest najbardziej obecna w tradycyjnych recepturach Azji Południowo-Wschodniej.

Jest to sterylna roślina, którą można rozmnażać przez cięcie. Ze względu na silny aromat liście pandan są stosowane jako środek odstraszający komary i zapewniają zapach żywności, do której są dodawane.

Oprócz kulinarnych właściwości liści pandan, obfitują one w wiele korzyści zdrowotnych, takich jak:

Zmniejszają skurcze i skurcze żołądkowo-jelitowe

Dostarczają energię młodym matkom

Obniżają ciśnienie krwi

Zapewniają kojące i uspokajające efekty

Obniżają gorączkę

Odtruwają ciało

Liście pandan są popularne ze względu na ich zdolność do zmniejszania bólu. Z tego powodu od stuleci są stosowane w tradycyjnej medycynie jako środek na problemy z jama ustną i bólem dziąseł.

Ból znika po prostu przez przeżuwanie suszonych lub świeżych liści pandan. Herbata z gotowanego liścia może złagodzić ból w klatce piersiowej, bóle głowy i ucha.

Liście pandan do leczenia zapalenia stawów

Zapalenie stawów jest bardzo częstym rodzajem schorzenia, które każdego roku dotyka wiele osób. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób w USA co najmniej 50 milionów dorosłych cierpi na zapalenie stawów.

To zapalenie wpływa na zdolność wykonywania najprostszych zadań. W trakcie aktywnego i zdrowego trybu życia istnieje kilka naturalnych środków, które mogą złagodzić objawy zapalenia stawów.

Jednym szczególnym lekarstwem są liście pandan. Liście te mogą leczyć różne bóle, ale są szczególnie przydatne w przypadku bólu stawów.

Możesz użyć liści pandan na kilka sposobów:

1. Herbata z liści pandan

Weź kilka liści i włóż je do wrzącej wody. Pozwól im się gotować przez 10 minut, a następnie gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Najpierw ostudź herbatę, a następnie wypij.

2. Mazidła

Herbatę liściastą pandan można stosować jako mazidło. Dodaj trochę oleju z kokosa i nałóż mieszankę na dotknięte obszary.

To garbnik i olejki eteryczne mogą zmniejszyć stan zapalny i ból. Liście pandan nie mają żadnych skutków ubocznych, więc możesz ich używać kiedy tylko chcesz.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Dzięki niesamowitemu połączeniu sody oczyszczonej i miodu odzyskasz  zdrowie i wyleczysz wiele chorób, w tym raka. Może to być niezwykła kombinacja dla Twojego organizmu,...
Spożywanie warzyw w ramach diety jest niezwykle ważne, ponieważ są doskonałym źródłem wielu ważnych składników odżywczych. Jednym z warzyw, które zapewnia wiele korzyści zdrowotnych...
Obecnie nadwaga jest bardzo częstym problemem występującym na całym świecie i każdy stale poszukuje szybkiego rozwiązania pozbycia się nadmiaru kilogramów. W tym artykule zaprezentujemy wam...
Wiele społeczności zdrowotnych postrzega biały ryż jako niezdrową opcję. Ten artykuł pomaga ustalić czy ryż biały jest dla Ciebie zdrowy. Pozbawiony błonnika i składników odżywczych Ryż...
W dzisiejszych czasach ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, nie mają czasu, aby jeść zdrowo więc często wybierają fast foody. Ilość spożywanych warzyw i owoców są na...