Pasożyty jelitowe można rozpoznać po stolcu: zastosuj ten korzeń i je usuń

Choć żyjemy w środowisku, które nie jest głównym miejscem występowania pasożytów jelitowych (najbardziej typowe dla nich są rejony tropikalne i subtropikalne), bardzo trudno jest uniknąć zarażenia tymi stworzeniami. Skąd wiemy, że dotyczy to nas? I jak sobie z nimi poradzić w naturalny sposób? Sprawdźmy to!

Choć może nam się to nie podobać i pomysł nie jest przyjemny, jest więcej niż prawdopodobne, że każdy z nas ma w jelitach pasożyty, popularnie moglibyśmy je nazwać robakami. Oprócz problemów trawiennych i bólów brzucha mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji. Na szczęście świetnie sprawdzają się w ich przypadku zwykłe warzywa, które z pewnością mamy w ogrodzie.

Skąd wiemy, że dotyczy to nas?

Do głównych objawów zarażenia przewodu pokarmowego pasożytami jelitowymi zalicza się pojawienie się robaków lub ich części w kale, biegunka lub krew w kale (aż do czerwonki), wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, wysypka wokół odbytu, ale także zmęczenie lub utrata wagi bez żadnego wysiłku.

Choć ten ostatni objaw dla wielu może na początku być nawet pożądany, to jednak wszystko w nadmiarze szkodzi i jeśli zorientujesz się, że chudniesz bez świadomej pracy nad tym, to zazwyczaj gdzieś jest coś nie tak i dobrze jest dowiedzieć się, co jest tego przyczyną.

Mogą to być robaki, ale może być też coś poważniejszego. Dlatego dla pewności warto udać się do lekarza, który może przepisać leki przeciwpasożytnicze lub nawet zalecić alternatywne leczenie. W każdym razie możemy podjąć się również naturalnego leczenia, a niektóre tego typu leki są nam bliższe, niż nam się wydaje.

Nikt nie jest bezpieczny

Myślisz, że coś takiego nie może dotyczyć Ciebie? Przywiązujesz wystarczającą wagę do higieny, żyjesz w w miarę czystym środowisku, a mimo to – nikt nie jest bezpieczny. Wystarczy zjeść w restauracji źle przygotowane mięso, wypić skażoną wodę, zetknąć się ze skażoną glebą np. podczas pracy w ogrodzie.

Krótko mówiąc, możliwości jest niestety tak wiele, że bardzo trudno jest ich całkowicie uniknąć. Szczególnie podatne są małe dzieci, ponieważ potrafią skosztować absolutnie wszystkiego, co im wpadnie w ręce. Warto więc wiedzieć, że z pasożytami jelitowymi możemy dość łatwo walczyć za pomocą roślin, które rosną zapewne tuż pod naszym oknem.

Chrzan jest numerem jeden

Jednym z głównych i najodważniejszych naturalnych wojowników przeciwko robakom jelitowym jest chrzan. Ta dosłownie magiczna roślina od dawna uważana jest za pomocniczą w walce z wieloma chorobami, czy to stanami zapalnymi, skurczami, ale także problemami dróg moczowych czy górnych dróg oddechowych. Pomoże także na wiele innych problemów, także jelitowych. Nic więc dziwnego, że można na nim polegać również w walce z pasożytami jelitowymi.

Pomocne będą także inne zioła

Według badań medycznych chrzan jest w stanie zniszczyć aż do 80% wszystkich niepożądanych pasożytów jelitowych, dlatego warto włączyć go do naszej diety zarówno profilaktycznie, jak i wtedy, gdy podejrzewamy wspomniane problemy.

Oprócz chrzanu podobnym działaniem mogą pochwalić się inne naturalne produkty, takie jak czosnek, kurkuma, imbir, ale także goździki, tymianek czy całkiem zwyczajny ogórek czy pestki dyni. Spróbuj tego, bo być może nawet nie wiesz, co żyje w twoich jelitach.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: