Strona głównaZdrowiePij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Pij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Prawdopodobnie słyszałeś, że kurkuma jest jedną z najzdrowszych przypraw na świecie ze względu na niesamowitą zawartość składników odżywczych oraz silne właściwości przeciwzapalne, przeciwzmarszczkowe i przeciwutleniające.

Większość jej uzdrawiających mocy pochodzi od aktywnego związku – kurkuminy, a ponad 7000 badań potwierdziło jej liczne korzyści dla naszego zdrowia.

Zatem picie wody kurkumowej jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia i ciała.

Kobieta z Bristolu w Anglii piła ten zdrowy napój przez rok, więc w tym poście dzielimy się jej historią, opowiadając ci wszystko, czego doświadczyła w tym okresie.

Niektóre z korzyści zdrowotnych, które otrzymała po wypiciu kurkumy rano przez rok, to alkaliczne pH w jej ciele, złagodzenie objawów zapalenia stawów i lepsze trawienie.

Ale najpierw wyjaśnijmy, jak zrobić tę miksturę:

umieść łyżeczkę mielonej kurkumy i szczyptę czarnego pieprzu w szklance ciepłej wody. Dobrze wymieszaj i pij jak jest jeszcze ciepła.

Wypij ten napój rano, a wkrótce poczujesz te same korzyści zdrowotne, co kobieta z Bristolu.

Oto niektóre korzyści, jakie przyniesie picie tego napoju rano przez 12 miesięcy:

1. Poprawione zdrowie serca

Kurkumina, związek aktywny kurkumy, usuwa płytkę z naczyń krwionośnych, zapobiegając w ten sposób powstawaniu zakrzepów krwi. W czasopiśmie Biological and Pharmaceutical Bulletin opublikowano badanie z 2011 r. przeprowadzone przez naukowców z Niigata University of Pharmacy and Applied Life Sciences w Japonii, twierdząc, że spożywanie kurkumy przez 21 dni poprawiło stan serca u samców szczurów.

2. Odwrócona cukrzyca typu 2

Spożywanie kurkumy może pomóc obniżyć wysoki poziom cukru we krwi, zgodnie z badaniem z 2009 roku przeprowadzonym na Uniwersytecie Auburn i opublikowanym w Biochemistry and Biophysical Research Communications.

3. Poziomy alkaliczne pH

Znaczenie ma alkaliczne środowisko organizmu, ponieważ komórki rakowe rozwijają się tylko w środowisku kwaśnym. Ponieważ kurkuma może alkalizować twoje ciało, pomaga zapobiegać i leczyć raka.

4. Zapobieganie zaburzeniom mózgu

Badacze wyjaśniają, że niski poziom białka i hormonu wzrostu BDNF – neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego jest często związany z demencją i chorobą Alzheimera. Ponieważ aktywny związek kurkumy kontroluje poziomy BDNF, chroni mózg, zapobiegając chorobom i dolegliwościom związanym z wiekiem.

5. Zmniejszone zapalenie

Zapalenie jest przyczyną wielu chorób, ale kurkumina ma zdolność do walki z nim dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. W ten sposób kurkumina lub kurkuma chronią twoje ciało przed chorobami i stanami zapalnymi.

6. Zmniejszone objawy zapalenia stawów

Badanie z 2012 r. dowiodło, że kurkumina jest równie skuteczna jak NLPZ w leczeniu bólu i obrzęków związanych z zapaleniem stawów, a nawet bardziej skuteczna niż diklofenak.

7. Lepsze trawienie

Kolejną udowodnioną korzyścią ze spożycia kurkumy jest poprawione trawienie.

8. Ochrona wątroby

Kurkuma jest korzystna dla zdrowia wątroby, ponieważ chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez różne toksyny i regeneruje komórki, które już zostały uszkodzone. Ponadto wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.

Lekarz ujawnia najsilniejszy naturalny antybiotyk, który zabija wszelkie infekcje

Richard Schulze, znany amerykański lekarz ujawnił przepis na silny naturalny antybiotyk skuteczny w leczeniu różnych schorzeń. Ten domowy antybiotyk, który jest przygotowany jako tonik ma właściwości przeciwgrzybicze...

9. Spowolniony proces starzenia i promowanie długowieczności

Wynika to z silnej zawartości przeciwutleniaczy i jej zdolności do niszczenia wolnych rodników i ochrony przed stanami zapalnymi.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły