Strona głównaZdrowiePij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Pij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Prawdopodobnie słyszałeś, że kurkuma jest jedną z najzdrowszych przypraw na świecie ze względu na niesamowitą zawartość składników odżywczych oraz silne właściwości przeciwzapalne, przeciwzmarszczkowe i przeciwutleniające.

Większość jej uzdrawiających mocy pochodzi od aktywnego związku – kurkuminy, a ponad 7000 badań potwierdziło jej liczne korzyści dla naszego zdrowia.

[quads id=8]

Zatem picie wody kurkumowej jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia i ciała.

Kobieta z Bristolu w Anglii piła ten zdrowy napój przez rok, więc w tym poście dzielimy się jej historią, opowiadając ci wszystko, czego doświadczyła w tym okresie.

[quads id=10]

Niektóre z korzyści zdrowotnych, które otrzymała po wypiciu kurkumy rano przez rok, to alkaliczne pH w jej ciele, złagodzenie objawów zapalenia stawów i lepsze trawienie.

Ale najpierw wyjaśnijmy, jak zrobić tę miksturę:

umieść łyżeczkę mielonej kurkumy i szczyptę czarnego pieprzu w szklance ciepłej wody. Dobrze wymieszaj i pij jak jest jeszcze ciepła.

[quads id=9]

Wypij ten napój rano, a wkrótce poczujesz te same korzyści zdrowotne, co kobieta z Bristolu.

Oto niektóre korzyści, jakie przyniesie picie tego napoju rano przez 12 miesięcy:

1. Poprawione zdrowie serca

Kurkumina, związek aktywny kurkumy, usuwa płytkę z naczyń krwionośnych, zapobiegając w ten sposób powstawaniu zakrzepów krwi. W czasopiśmie Biological and Pharmaceutical Bulletin opublikowano badanie z 2011 r. przeprowadzone przez naukowców z Niigata University of Pharmacy and Applied Life Sciences w Japonii, twierdząc, że spożywanie kurkumy przez 21 dni poprawiło stan serca u samców szczurów.

2. Odwrócona cukrzyca typu 2

[quads id=5]

Spożywanie kurkumy może pomóc obniżyć wysoki poziom cukru we krwi, zgodnie z badaniem z 2009 roku przeprowadzonym na Uniwersytecie Auburn i opublikowanym w Biochemistry and Biophysical Research Communications.

3. Poziomy alkaliczne pH

Znaczenie ma alkaliczne środowisko organizmu, ponieważ komórki rakowe rozwijają się tylko w środowisku kwaśnym. Ponieważ kurkuma może alkalizować twoje ciało, pomaga zapobiegać i leczyć raka.

4. Zapobieganie zaburzeniom mózgu

[quads id=4]

Badacze wyjaśniają, że niski poziom białka i hormonu wzrostu BDNF – neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego jest często związany z demencją i chorobą Alzheimera. Ponieważ aktywny związek kurkumy kontroluje poziomy BDNF, chroni mózg, zapobiegając chorobom i dolegliwościom związanym z wiekiem.

5. Zmniejszone zapalenie

Zapalenie jest przyczyną wielu chorób, ale kurkumina ma zdolność do walki z nim dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. W ten sposób kurkumina lub kurkuma chronią twoje ciało przed chorobami i stanami zapalnymi.

6. Zmniejszone objawy zapalenia stawów

Badanie z 2012 r. dowiodło, że kurkumina jest równie skuteczna jak NLPZ w leczeniu bólu i obrzęków związanych z zapaleniem stawów, a nawet bardziej skuteczna niż diklofenak.

7. Lepsze trawienie

Kolejną udowodnioną korzyścią ze spożycia kurkumy jest poprawione trawienie.

8. Ochrona wątroby

[quads id=7]

Kurkuma jest korzystna dla zdrowia wątroby, ponieważ chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez różne toksyny i regeneruje komórki, które już zostały uszkodzone. Ponadto wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.

9. Spowolniony proces starzenia i promowanie długowieczności

Wynika to z silnej zawartości przeciwutleniaczy i jej zdolności do niszczenia wolnych rodników i ochrony przed stanami zapalnymi.

Zobacz Też: