Strona głównaZdrowiePij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Pij ciepłą wodę kurkumową codziennie, a organizm będzie Ci za to wdzięczny

Prawdopodobnie słyszałeś, że kurkuma jest jedną z najzdrowszych przypraw na świecie ze względu na niesamowitą zawartość składników odżywczych oraz silne właściwości przeciwzapalne, przeciwzmarszczkowe i przeciwutleniające.

Większość jej uzdrawiających mocy pochodzi od aktywnego związku – kurkuminy, a ponad 7000 badań potwierdziło jej liczne korzyści dla naszego zdrowia.

Zatem picie wody kurkumowej jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia i ciała.

Kobieta z Bristolu w Anglii piła ten zdrowy napój przez rok, więc w tym poście dzielimy się jej historią, opowiadając ci wszystko, czego doświadczyła w tym okresie.

Niektóre z korzyści zdrowotnych, które otrzymała po wypiciu kurkumy rano przez rok, to alkaliczne pH w jej ciele, złagodzenie objawów zapalenia stawów i lepsze trawienie.

Ale najpierw wyjaśnijmy, jak zrobić tę miksturę:

umieść łyżeczkę mielonej kurkumy i szczyptę czarnego pieprzu w szklance ciepłej wody. Dobrze wymieszaj i pij jak jest jeszcze ciepła.


Wypij ten napój rano, a wkrótce poczujesz te same korzyści zdrowotne, co kobieta z Bristolu.

Oto niektóre korzyści, jakie przyniesie picie tego napoju rano przez 12 miesięcy:

1. Poprawione zdrowie serca

Kurkumina, związek aktywny kurkumy, usuwa płytkę z naczyń krwionośnych, zapobiegając w ten sposób powstawaniu zakrzepów krwi. W czasopiśmie Biological and Pharmaceutical Bulletin opublikowano badanie z 2011 r. przeprowadzone przez naukowców z Niigata University of Pharmacy and Applied Life Sciences w Japonii, twierdząc, że spożywanie kurkumy przez 21 dni poprawiło stan serca u samców szczurów.

NIE PRZEGAP!  Jak rozpoznać zapalenie oskrzeli? Poznaj przyczyny i sposoby leczenia.

2. Odwrócona cukrzyca typu 2NIE PRZEGAP!  Jak rozpoznać zapalenie oskrzeli? Poznaj przyczyny i sposoby leczenia.

Spożywanie kurkumy może pomóc obniżyć wysoki poziom cukru we krwi, zgodnie z badaniem z 2009 roku przeprowadzonym na Uniwersytecie Auburn i opublikowanym w Biochemistry and Biophysical Research Communications.

3. Poziomy alkaliczne pH

Znaczenie ma alkaliczne środowisko organizmu, ponieważ komórki rakowe rozwijają się tylko w środowisku kwaśnym. Ponieważ kurkuma może alkalizować twoje ciało, pomaga zapobiegać i leczyć raka.

4. Zapobieganie zaburzeniom mózgu

Badacze wyjaśniają, że niski poziom białka i hormonu wzrostu BDNF – neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego jest często związany z demencją i chorobą Alzheimera. Ponieważ aktywny związek kurkumy kontroluje poziomy BDNF, chroni mózg, zapobiegając chorobom i dolegliwościom związanym z wiekiem.

5. Zmniejszone zapalenie

Zapalenie jest przyczyną wielu chorób, ale kurkumina ma zdolność do walki z nim dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. W ten sposób kurkumina lub kurkuma chronią twoje ciało przed chorobami i stanami zapalnymi.

6. Właściwości przeciwnowotworowe

Kurkuma, a ściślej jej związek aktywny, zawiera silną zawartość przeciwutleniaczy, która chroni komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Ponieważ ten rodzaj uszkodzeń komórek jest główną przyczyną rozwoju komórek rakowych, kurkuma jest jednym z najsilniejszych środków przeciwnowotworowych.

7. Zmniejszone objawy zapalenia stawów

Badanie z 2012 r. dowiodło, że kurkumina jest równie skuteczna jak NLPZ w leczeniu bólu i obrzęków związanych z zapaleniem stawów, a nawet bardziej skuteczna niż diklofenak.

8. Lepsze trawienie

Kolejną udowodnioną korzyścią ze spożycia kurkumy jest poprawione trawienie.

NIE PRZEGAP!  Oto jak cytryna i soda oczyszczona może uratować życie!

9. Ochrona wątroby

Kurkuma jest korzystna dla zdrowia wątroby, ponieważ chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi przez różne toksyny i regeneruje komórki, które już zostały uszkodzone. Ponadto wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.

NIE PRZEGAP!  Oto jak cytryna i soda oczyszczona może uratować życie!

10. Spowolniony proces starzenia i promowanie długowieczności

Wynika to z silnej zawartości przeciwutleniaczy i jej zdolności do niszczenia wolnych rodników i ochrony przed stanami zapalnymi.TO PRAWDZIWY CUD!!! Pożegnaj zapalenie stawów, zawroty głowy.

Stres, jedzenie, zbyt dużo pracy to główne obciążenia wpływające na zdrowie naszego organizmu. Stres występujący w naszym codziennym życiu powoduje, że nasze ciało staje się coraz słabsze i mniej...

Oczyść ciało z toksyn w domu dzięki tym 5 pokarmom

Życie w świecie pełnym chemikaliów naraża nasze ciała na gromadzenie się toksyn, które z kolei powodują wiele różnych chorób. Możesz jednak wrócić na właściwe...

Kobiety z dużymi pupami są zdrowsze i mądrzejsze

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że kobiety z większymi pupami są inteligentniejsze i mniej podatne na przewlekłe choroby niż kobiety...

Poznaj wczesne oznaki wysokiego poziomu cukru we krwi

Czy często masz zachcianki na słodkie? Czy twoja waga rośnie, mimo że zmniejszasz spożycie kalorii? Czy często masz rozstrój żołądka? Jeśli często cierpisz na te dolegliwości trawienne...

Naturalny antybiotyk na zapalenie pęcherza i problemy z nerkami

Zakażenia dróg moczowych i pęcherza moczowego mogą być bardzo nieprzyjemne i bolesne. Te zakażenia przeważnie przejawiają się poprzez częstą ochotę oddawania moczu i przeszywający ból podczas...

Zobacz co się stanie, jeśli myjesz twarz octem jabłkowym

Ocet jabłkowy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych produktów naturalnych, które są powszechnie stosowane do pielęgnacji skóry. Zabiegi z octu jabłkowego stają się coraz bardziej popularne,...