Strona głównaZdrowiePo co wkładać cebulę do skarpetek na noc?

Po co wkładać cebulę do skarpetek na noc?

Leczniczą moc cebuli można dobrze wykorzystać, a jeśli włożysz je do skarpet, pomogą całemu ciału przez stopy.

Spanie w skarpetkach wypchanych cebulą może na pierwszy rzut oka nie wydawać się najlepszym pomysłem, ale zgodnie z tradycyjną medycyną chińską organizm najlepiej wchłania substancje lecznicze z cebuli przez stopy.

A ponieważ to popularne warzywo jest znanym naturalnym środkiem, który pomaga w wielu dolegliwościach, pojawia się pytanie: dlaczego nie spróbować?

Oprócz allicyny, substancji o silnym działaniu antybiotycznym, cebula jest bogata w inne cenne substancje, takie jak kwas foliowy, witaminy C, E, B i karoteny.

Zawiera minerały, takie jak żelazo, siarka, fosfor, magnez, sód, miedź, wapń i jod.

Po co wkładać cebulę do skarpet?

Według tradycyjnej medycyny chińskiej na stopach znajdują się meridiany – ścieżki, którymi przepływa energia życiowa i tworzą zintegrowaną sieć łączącą poszczególne narządy.

Biegną około pięciu milimetrów pod skórą, a w niektórych miejscach wychodzą na powierzchnię w punktach akupunkturowych.

Po umieszczeniu na nich cebuli, ich właściwości lecznicze docierają do odpowiednich organów przez szlaki meridianowe i mogą łagodzić gorączkę oraz objawy przeziębienia i dusznicy bolesnej.

A świetnym sposobem na łatwe osiągnięcie tego jest włożenie posiekanych krążków obranej surowej cebuli do skarpetek na noc.

Okład z cebuli na przeziębienie

Skuteczną metodą znaną od wieków jest okład z cebuli, który pomaga na przeziębienia i wirusy.

Możesz go przygotować w bardzo prosty sposób: po prostu pokrój małą cebulę w plasterki, załóż skarpetki i w każdą z nich włóż plasterki cebuli, tak aby ściśle przylegały do ​​podeszwy stopy.

Następnego dnia wyciągnij cebulę ze skarpetek i wyrzuć do kosza. Powtarzaj co noc, aż objawy ustąpią.

Wkładaj na noc plasterki cebuli do skarpet: poprzez zakończenia nerwowe substancje lecznicze docierają do całego ciała

Cebula przeciw skręceniom, grzybicy i brodawkom

Ale to nie tylko ulga w przeziębieniu. Ze względu na swoje działanie antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, cebula jest również stosowana zewnętrznie w celu łagodzenia obrzęków i zaczerwienień po skręceniu i siniakach.

Przydatna jest również w leczeniu problemów skórnych, takich jak grzybica lub brodawki, które często występują na stopach i palcach.

Według starożytnych receptur chore miejsce należy posmarować zacierem z rozgniecionej (lub lekko zmiksowanej) świeżej cebuli, pozostawić na kilka godzin, a następnie umyć.

W ten sposób należy postępować, aż do wyzdrowienia. Tutaj również używaj skarpetek, aby zabieg lepiej trzymał się na stopach.

Ocet i cebula na zrogowaciałe pięty

W połączeniu z octem okład z cebuli pomaga w walce z nieestetycznymi twardymi piętami.

Obierz średnią cebulę, pokrój w pierścienie i mocz przez sześć godzin w mniej niż filiżance octu.

Następnie wetrzyj płyn w pięty lub inne niedoskonałości stóp, załóż skarpetki i idź spać.

Rano umyj stopy ciepłą wodą i przesyp piaskiem pumeksowym. Kurację stosuj codziennie przez cały tydzień, po którym powinny być widoczne pierwsze efekty.

Herbata z cebuli nie jest przysmakiem, ale łagodzi objawy przeziębienia

Herbata cebulowa na kaszel 

Aby promować ogólny stan zdrowia, cebuli nie wystarczy wpychać do skarpetek: można również użyć pokrojonej cebuli do przygotowania herbaty.

„Nasze babcie bardzo lubiły robić herbatę z cebuli. Posiekaną cebulę po prostu gotuje się, a bulion pije, najczęściej doprawiając miodem.

Nie jest to atrakcyjny napój, ponieważ ma bardzo wyrazisty smak i aromat, ale jest jednym z najlepszych naturalnych środków zwalczających kaszel i przeziębienie” – mówi biochemik i dietetyk Michaela Bebová.

Zobacz Też: