Strona główna Zdrowie Pokarmy, które pomagają zapobiegać rakowi piersi

Pokarmy, które pomagają zapobiegać rakowi piersi

Wykonanie samodzielnych badań piersi każdego miesiąca i mammografia po 40 roku życia ( lub przed tym wiekiem, jeśli masz rodzinną historię raka piersi) są najlepszymi sposobami wczesnego wykrywania raka piersi,  co ma fundamentalne znaczenie dla tego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie wyleczony.

Pokarmy, które pomagają zapobiegać rakowi piersi

Jednak różne badania  wykazały, że  niektóre pokarmy i czynniki wpływające na styl życia kobiet mogą pomóc zmniejszyć ryzyko tego typu raka. Czy chciałabyś wiedzieć, jakie pokarmy powinnaś jeść, aby zapobiec rakowi piersi?

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o najnowszych wiadomościach na temat raka piersi.

Produkty bogate w błonnik

Rak piersi jest bardzo związany z poziomem estrogenu we krwi. Im większa ilość estrogenu w ciele kobiety, tym większe ryzyko, że będzie cierpiała na raka piersi.

Pokarmy bogate w siarkę, które eliminują estrogen muszą być ponownie wchłonięte w jelicie. Dlatego są one czynnikiem chroniącym przed rakiem piersi.

Aby zwiększyć ilość błonnika w diecie, należy uwzględnić trzy porcje świeżych warzyw ( zwłaszcza brokuły , kalafior, kapustę i brukselkę) oraz dwie porcje owoców dziennie.

Zmniejsz ilość spożywanych tłuszczów

Jeśli Twoja dieta zawiera dużo pokarmów bogatych w tłuszcz jest bardzo prawdopodobne, że zwiększasz również ilość tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Nadmiar tkanki tłuszczowej działa jak rodzaj „fabryki estrogenu”. Dlatego też jeśli masz idealną wagę do wzrostu i wieku zmniejszasz poziom estrogenu w swoim ciele i ryzyko zachorowania na raka piersi w tym samym czasie.

Więcej Omega 3 i mniej Omega 6

Produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega 6  (margaryna, tłuszcz uwodorniony, olej słonecznikowy, olej sojowy i olej arachidowy) zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi zgodnie z różnymi badaniami naukowymi.

Z drugiej strony żywność bogata w kwasy tłuszczowe Omega 3 ( takie jak łosoś, tuńczyk, sardynki i olej rybny) zmniejsza ryzyko. Włącz porcję tych pokarmów do swojej diety dwa razy w tygodniu.

Nasiona lnu są również bardzo dobrym źródłem Omega 3.  Eksperci zalecają spożywanie 25 g nasion lnu dziennie, aby zapobiec rakowi piersi. Można je zmielić na sucho w blenderze i dodać do jogurtu.

Kwasy tłuszczowe omega 9 znajdujące się w oliwie z oliwek pomagają zmniejszyć ryzyko. Dodanie do sałaty kilku łyżeczek oliwy z oliwek jest bardzo dobrym sposobem zapobiegania tej chorobie.

Unikaj alkoholu

Nadmierne spożycie alkoholu jest czynnikiem niezwykle związanym z ryzykiem zachorowania na raka piersi. Im więcej pijesz, tym większe ryzyko. Alkohol przekształca się w aldehyd octowy, który jest substancją wspomagającą rozwój raka u szczurów laboratoryjnych.

Z drugiej strony alkohol hamuje aktywność kwasu foliowego w komórkach, witaminę, która odgrywa istotną rolę w regulacji podziału komórkowego. Alkohol podnosi poziom estrogenu we krwi. Dlatego unikaj alkoholu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi.

Ćwiczenia

Zostało również udowodnione naukowo, że kobiety, które ćwiczą umiarkowanie przez 4 godziny w tygodniu mają mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi, ponieważ ćwiczenia zmniejszają produkcję estrogenu w organizmie. 

Bądź aktywną: chodź na spacery, uprawiaj jogging, pływanie lub jazdę na rowerze, aby zapobiec rakowi piersi. W każdym razie pamiętaj, aby zawsze przeprowadzać odpowiednie kontrole w celu wczesnego wykrywania raka piersi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zapytać lekarza.

zobacz także

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z soli Epsom

Sól ta ma wiele zalet zdrowotnych, a także wiele zastosowań kosmetycznych. Składa się ze związku chemicznego zwanego siarczanem magnezu.Magnez, jeden ze składników ludzkich komórek jest...

12 zdrowotnych korzyści soku z imbiru i jak go przygotować

Sok z imbiru jest stosowany w leczeniu nudności, jest wyjątkowo bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Niektórzy położnicy polecają imbir, aby złagodzić poranne mdłości...

Lekarze są zaskoczeni! Ten przepis wzmacnia i odbudowuje kości

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że niewłaściwa postawa ciała jest jedną z głównych przyczyn bólu w plecach, stawów i nóg. Ten artykuł sugeruje użyć...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Czy słyszeliście o korzyściach zdrowotnych mleka migdałowego, które nie zawiera cholesterolu i może leczyć wiele chorób, nawet wrzody żołądka i dwunastnicy.Mianowicie mleko migdałowe pobudza wydzielanie...
Chińczycy używają akupresury od wieków. Akupresura pomaga naszemu ciału się zrelaksować i naturalnie leczyć różnych dolegliwości. Dzięki tej technice będzie można pozbyć się zaparć, wzdęć i gazów w...
Ostatnio przeprowadzone badanie wykazało, że ekstrakt z granatu jest niezwykle pomocny w chorobach sercowo-naczyniowych, ponieważ zapobiega pogrubieniu tętnic wieńcowych z powodu nagromadzenia tłuszczu zwanego...
Na długo przed czasem przyzwyczajenia się do spożywania leków, ludzie byli w stanie utrzymać doskonałe zdrowie. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego?Wszystko to ze względu na to,...
Połączenie sody oczyszczonej i octu jabłkowego jest tradycyjnie stosowane w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.Mimo, że lekarstwo to jestwykonane z prostych składników, które są tanie i...