Pokarmy, które pomagają zapobiegać rakowi piersi

Pokarmy, które pomagają zapobiegać rakowi piersi

Wykonanie samodzielnych badań piersi każdego miesiąca i mammografia po 40 roku życia ( lub przed tym wiekiem, jeśli masz rodzinną historię raka piersi) są najlepszymi sposobami wczesnego wykrywania raka piersi,  co ma fundamentalne znaczenie dla tego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie wyleczony.

Jednak różne badania  wykazały, że  niektóre pokarmy i czynniki wpływające na styl życia kobiet mogą pomóc zmniejszyć ryzyko tego typu raka. Czy chciałabyś wiedzieć, jakie pokarmy powinnaś jeść, aby zapobiec rakowi piersi? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o najnowszych wiadomościach na temat raka piersi.

Produkty bogate w błonnik

Rak piersi jest bardzo związany z poziomem estrogenu we krwi. Im większa ilość estrogenu w ciele kobiety, tym większe ryzyko, że będzie cierpiała na raka piersi.

Pokarmy bogate w siarkę, które eliminują estrogen muszą być ponownie wchłonięte w jelicie. Dlatego są one czynnikiem chroniącym przed rakiem piersi.

Aby zwiększyć ilość błonnika w diecie, należy uwzględnić trzy porcje świeżych warzyw ( zwłaszcza brokuły , kalafior, kapustę i brukselkę) oraz dwie porcje owoców dziennie.

Zmniejsz ilość spożywanych tłuszczów

Jeśli Twoja dieta zawiera dużo pokarmów bogatych w tłuszcz jest bardzo prawdopodobne, że zwiększasz również ilość tkanki tłuszczowej w swoim ciele. Nadmiar tkanki tłuszczowej działa jak rodzaj „fabryki estrogenu”. Dlatego też jeśli masz idealną wagę do wzrostu i wieku zmniejszasz poziom estrogenu w swoim ciele i ryzyko zachorowania na raka piersi w tym samym czasie.

Więcej Omega 3 i mniej Omega 6

Produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega 6  (margaryna, tłuszcz uwodorniony, olej słonecznikowy, olej sojowy i olej arachidowy) zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi zgodnie z różnymi badaniami naukowymi.

Z drugiej strony żywność bogata w kwasy tłuszczowe Omega 3 ( takie jak łosoś, tuńczyk, sardynki i olej rybny) zmniejsza ryzyko. Włącz porcję tych pokarmów do swojej diety dwa razy w tygodniu.

Nasiona lnu są również bardzo dobrym źródłem Omega 3.  Eksperci zalecają spożywanie 25 g nasion lnu dziennie, aby zapobiec rakowi piersi. Można je zmielić na sucho w blenderze i dodać do jogurtu.

Kwasy tłuszczowe omega 9 znajdujące się w oliwie z oliwek pomagają zmniejszyć ryzyko. Dodanie do sałaty kilku łyżeczek oliwy z oliwek jest bardzo dobrym sposobem zapobiegania tej chorobie.

Unikaj alkoholu

Nadmierne spożycie alkoholu jest czynnikiem niezwykle związanym z ryzykiem zachorowania na raka piersi. Im więcej pijesz, tym większe ryzyko. Alkohol przekształca się w aldehyd octowy, który jest substancją wspomagającą rozwój raka u szczurów laboratoryjnych.

Z drugiej strony alkohol hamuje aktywność kwasu foliowego w komórkach, witaminę, która odgrywa istotną rolę w regulacji podziału komórkowego. Alkohol podnosi poziom estrogenu we krwi. Dlatego unikaj alkoholu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi.

Ćwiczenia

Zostało również udowodnione naukowo, że kobiety, które ćwiczą umiarkowanie przez 4 godziny w tygodniu mają mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi, ponieważ ćwiczenia zmniejszają produkcję estrogenu w organizmie. 

Bądź aktywną: chodź na spacery, uprawiaj jogging, pływanie lub jazdę na rowerze, aby zapobiec rakowi piersi. W każdym razie pamiętaj, aby zawsze przeprowadzać odpowiednie kontrole w celu wczesnego wykrywania raka piersi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zapytać lekarza.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Masz kilka dodatkowych kilogramów, które chcesz stracić?

Wszyscy wiemy, że imbir ma unikalną zdolność oczyszczania ciała z prawie wszystkich rodzajów toksyn, które są wprowadzane do naszego organizmu wraz z  żywnością, alkoholem,...

Chudnij szybko i naturalnie pijąc ten sok przez 2 miesiące

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Tajwański wykazały, że sok pomidorowy może znacznie zwiększyć wyniki odchudzania. Badanie obejmowało kobiety w różnym wieku, pochodzeniu i wadze,...

Wzmocnij swój system odpornościowy, polepsz trawienie i usuń toksyny z organizmu

Przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i niestrawność stały się najczęstszymi dolegliwościami współczesnego życia. W intensywnym stylu życia większość z nas ma dziś niewiele czasu na zdrowe...

Żel, który usunie rozstępy, plamy starcze, trądzik i blizny

Zapewne dużo wiesz na temat korzyści oferowanych przez żel z aloesu i olej kokosowy, ale mówiąc o problemach skórnych warto te 2 składniki połączyć ze...

Najlepsze sposoby wybielania zębów przy użyciu domowych metod

Jedną z pierwszych rzeczy, którą ludzie zauważają u ciebie jest Twój uśmiech. Wspaniałe białe zęby i radosny uśmiech jest oznaką zdrowia, wigoru i piękna.Mylisz się, jeżeli uważasz,...

Zatkane tętnice, pozbędziesz się ich pijąc to lekarstwo z cebuli

Przygotowaliśmy dla Was przepis na wspaniałe lekarstwo, dzięki któremu w łatwy sposób pozbędziecie się zatkanych tętnic i naczyń krwionośnychWystarczy wycisnąć cebulę, aby otrzymać 100 ml...