Strona głównaZdrowiePokarmy, które powodują refluks kwasu

Pokarmy, które powodują refluks kwasu

Refluks kwasu, znany również jako zgaga jest powszechnym problemem medycznym. Może wystąpić, gdy kwas żołądkowy przedostaje się do przełyku i go podrażnia, powodując uczucie pieczenia w klatce piersiowej lub górnej części brzucha.

Czasami może to być dość bolesne, szczególnie dla osób, które pracują w ciągu dnia i doświadczają tego po posiłku.

Sprawdź niektóre z tych głównych powodów, dla których możesz doświadczać zgagi lub refluksu żołądkowego.

Kofeina

Kofeina jest jedną z najczęstszych przyczyn zgagi, a ludzie spożywają ją codziennie. Kofeina może stymulować produkcję kwasu w żołądku i zwiększać jego produkcję, prowadząc do zgagi lub refluksu żołądkowego.

Napój gazowany

Innym głównym powodem refluksu kwaśnego są napoje gazowane, takie jak Coca-Cola, Pepsi itp. Napoje te zawierają dwutlenek węgla, który może prowadzić do wzdęć i odbijania. Ponadto picie tych napojów podczas posiłków może dodatkowo przyczynić się do zakwaszenia, ponieważ powoduje rozdęcie (powiększenie) żołądka i prowadzi do zgagi i innych problemów trawiennych po posiłku.

Napoje alkoholowe 

Napoje alkoholowe, takie jak piwo, wino itp. są również jedną z przyczyn zgagi i są znane ze swojej zdolności do rozluźniania mięśni żołądka, co pozwala na przepływ kwasowości do przełyku. Refluks kwaśny jest powszechnym problemem wśród osób, które często piją.

Mleko i produkty mleczne

Mleko i inne produkty mleczne zawierają duże ilości laktozy, co może powodować problemy z trawieniem, gdy są spożywane przez osoby z nietolerancją laktozy. Więc spróbuj unikać mleka, jeśli masz problemy z zgagą lub wyeliminuj je całkowicie jeśli nie chcesz powracać do tego problemu.

Żywność o wysokiej zawartości błonnika   

Pokarmy o wysokiej zawartości błonnika, takie jak sałatki, świeże owoce itp. zawierają duże ilości błonnika, który może być trudny do strawienia dla osób z problemami z refluksem.

Smażone jedzenie  

Smażone produkty spożywcze, takie jak ciasta, frytki, fast foody itp., zawierają tłuszcze trans, które mogą powodować problemy ze zgagą i otyłością oraz inne problemy zdrowotne.

10 najlepszych korzyści zdrowotnych pomidorów

Pomidory są często uważane za warzywa, choć w rzeczywistości są owocem. Niezależnie od tego, czy nazywasz je owocem czy warzywem, pomidory są odżywczą potęgą i...

Wniosek

Jeśli chcesz pozbyć się zgagi, spróbuj unikać wyżej wymienionego jedzenia ze względu na jego zdolność do wywoływania kwasowości i zgagi. Unikaj również przyjmowania zbyt wielu leków bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to prowadzić do dalszych problemów związanych z refluksem i zgagą, takich jak niestrawność, biegunka itp.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły