Pokarmy, które powodują refluks kwasu

Refluks kwasu, znany również jako zgaga jest powszechnym problemem medycznym. Może wystąpić, gdy kwas żołądkowy przedostaje się do przełyku i go podrażnia, powodując uczucie pieczenia w klatce piersiowej lub górnej części brzucha.

Czasami może to być dość bolesne, szczególnie dla osób, które pracują w ciągu dnia i doświadczają tego po posiłku.

Sprawdź niektóre z tych głównych powodów, dla których możesz doświadczać zgagi lub refluksu żołądkowego.

Kofeina

Kofeina jest jedną z najczęstszych przyczyn zgagi, a ludzie spożywają ją codziennie. Kofeina może stymulować produkcję kwasu w żołądku i zwiększać jego produkcję, prowadząc do zgagi lub refluksu żołądkowego.

Napój gazowany

Innym głównym powodem refluksu kwaśnego są napoje gazowane, takie jak Coca-Cola, Pepsi itp. Napoje te zawierają dwutlenek węgla, który może prowadzić do wzdęć i odbijania. Ponadto picie tych napojów podczas posiłków może dodatkowo przyczynić się do zakwaszenia, ponieważ powoduje rozdęcie (powiększenie) żołądka i prowadzi do zgagi i innych problemów trawiennych po posiłku.

Napoje alkoholowe 

Napoje alkoholowe, takie jak piwo, wino itp. są również jedną z przyczyn zgagi i są znane ze swojej zdolności do rozluźniania mięśni żołądka, co pozwala na przepływ kwasowości do przełyku. Refluks kwaśny jest powszechnym problemem wśród osób, które często piją.

Mleko i produkty mleczne

Mleko i inne produkty mleczne zawierają duże ilości laktozy, co może powodować problemy z trawieniem, gdy są spożywane przez osoby z nietolerancją laktozy. Więc spróbuj unikać mleka, jeśli masz problemy z zgagą lub wyeliminuj je całkowicie jeśli nie chcesz powracać do tego problemu.

Żywność o wysokiej zawartości błonnika   

Pokarmy o wysokiej zawartości błonnika, takie jak sałatki, świeże owoce itp. zawierają duże ilości błonnika, który może być trudny do strawienia dla osób z problemami z refluksem.

Smażone jedzenie  

Smażone produkty spożywcze, takie jak ciasta, frytki, fast foody itp., zawierają tłuszcze trans, które mogą powodować problemy ze zgagą i otyłością oraz inne problemy zdrowotne.

Wniosek

Jeśli chcesz pozbyć się zgagi, spróbuj unikać wyżej wymienionego jedzenia ze względu na jego zdolność do wywoływania kwasowości i zgagi. Unikaj również przyjmowania zbyt wielu leków bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to prowadzić do dalszych problemów związanych z refluksem i zgagą, takich jak niestrawność, biegunka itp.