Pokarmy, które zwalczają kwas moczowy

Pokarmy, które zwalczają kwas moczowy

Czy twoje stawy bolą i stają się zaognione? Oprócz przestrzegania zaleceń lekarza i rutynowej kontroli zalecamy również zmianę diety.

Chcesz wiedzieć jakie pokarmy mogą pomóc w walce z kwasem moczowym? Czytaj dalej!

[quads id=8]

Dlaczego kwas moczowy naprawdę tworzy się w naszych ciałach?

Należy pamiętać, że organizm może syntetyzować żywność do kwasu moczowego, np przetworzonej żywności, sardeli, mięsa, mięsa z wątroby, a nawet napoje gazowane.

Te produkty krystalizują się i tworzą rodzaj kryształu w twoim organizmie, który jest uwalniany z twoich nerek do krwi i przechodzi przez twoje naczynia krwionośne powodując zapalenie i towarzyszący ból.

[quads id=10]

Typową cechą wysokiego poziomu kwasu moczowego jest zapalenie dużego palca stopy, rąk i kolan.

Chociaż myślisz, że możesz przeżyć lekki ból zapalenia, często ból wzrasta z czasem.

Powinieneś zawsze postępować zgodnie z poleceniami lekarza i wiernie przyjmować lek zalecany, ale możliwość monitorowania tego, co spożywasz może również pomóc złagodzić objawy.

Włącz do codziennej konsumpcji kilka następujących pokarmów i zobacz wyniki.

Owoce, które obniżają poziom kwasu moczowego

Karczochy

[quads id=9]

Karczoch jest prawdopodobnie najlepszym warzywem, aby zapobiec kwasowi moczowemu.

Jego sekret tkwi w właściwościach moczopędnych, pomagając organizmowi wyeliminować toksyny i zapobiegając zatrzymywaniu płynów.

Ponadto karczoch ma dużo minerałów, witamin i przeciwutleniaczy. Są bogate w błonnik, białka i kwasy tłuszczowe.

[quads id=5]

Aby przygotować karczochy dla uzyskania najlepszych korzyści zdrowotnych, spróbuj dodać je do zup. Podawaj z odrobiną oliwy z oliwek i octem jabłkowego.

Cebula

[quads id=4]

Upewnij się, że dodajesz cebulę do codziennej diety. Cebula była lubiana przez naszych historycznych przodków, aby pomóc leczyć i radzić sobie z kilkoma chorobami. Cebula doskonale nadaje się do obniżania poziomu kwasu moczowego we krwi, a także do obniżania poziomu hiperglikemii.

Weź dwie średnie cebule, obierz, pokrój i ugotuj. Kiedy stanie się półprzezroczysta usuń z ognia. Odcedź i pozostaw wodę, którą później wypijesz z sokiem z cytryny. Spróbuj pić przez cały dzień.

Dynia

[quads id=7]

Jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa dla ciebie. Zawiera silne właściwości moczopędne, dzięki którym można wyeliminować kwas moczowy. Oznacza to, że twoje ciało pozbędzie się szkodliwych toksyn. Spróbuj przygotować je w taki sam sposób, jak wyżej wymienione owoce. I nie zapomnij o nasionach, je także można spożywać.

Seler naciowy

[quads id=3]

Założę się, że nie wiedziałeś, że seler ma bardzo duże korzyści zdrowotne. To smaczne warzywo robi cuda i działa jak oczyszczacz krwi, co pozwala ci naturalnie zredukować i wyeliminować kwas moczowy. Nie tylko oczyszcza twoją krew, ale może również działać jako środek detoksykacyjny, aby pomóc Ci schudnąć.

Marchew

Marchew to kolejny wielki sojusznik dla tych, którzy próbują kontrolować produkcję kwasu moczowego. 

Marchewka będzie działać w twoim ciele, aby wyeliminować kryształy, które tworzą kwas moczowy. Możesz je spożywać w postaci soku. Spróbuj połączyć je z burakami w sokowirówce lub mikserze.

Rzeczy do zapamiętania:

Należy również pamiętać, że jedzenie dziczyzny, przetworzonej żywności, sardeli, sardynek i innych pokarmów morskich oraz picie piwa zwiększy produkcję kwasu moczowego. Pamiętaj, aby włączyć ćwiczenia do codziennej rutyny, a poczujesz różnicę.