Strona głównaZdrowiePołączenie kefiru i siemienia lnianego wspomoże zdrowie kości i układu pokarmowego

Połączenie kefiru i siemienia lnianego wspomoże zdrowie kości i układu pokarmowego

Kefir to bardzo zdrowy napój, który ma wiele zalet dla ludzkiego organizmu. Jeśli jednak zmieszasz go z siemieniem lnianym, jego działanie będzie dwukrotnie większe.

Kefir to bardzo zdrowy napój, który ma wiele przydatnych korzyści dla ludzkiego organizmu i jego niezbędnych funkcji.

Jest to jedyny napój mleczny, który zawiera drożdże i pożyteczne bakterie wspierające mikroflorę jelitową, a według Sade Meeks ma zdolność odtruwania organizmu z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Jednak, aby uzyskać jak najwięcej korzyści zaleca się mieszanie go z siemieniem lnianym, które jest kolejnym korzystnym pokarmem dla ogólnego stanu zdrowia.

Dodatkowo oba składniki nie kosztują zbyt wiele i bez problemu można je dodać do menu w formie napoju. 

Napój, który wzmacnia zdrowie 

Nie jogurt, nie mleko, ale kefir. Ten dobroczynny napój jako jedyny spośród wszystkich produktów mlecznych zawiera wyłącznie drożdże, bakterie i paciorkowce, które są w stanie stworzyć przyjazną florę bakteryjną w jelicie grubym i cienkim.

Siemię lniane zawiera zatem znaczne ilości  kwasów tłuszczowych omega-3, które rozpuszczają kamienie kałowe i leczą błony śluzowe  – ale można czerpać z nich pełne korzyści tylko wtedy, gdy są całe lub grubo zmielone.

Ponadto dają również uczucie sytości i jednocześnie oczyszczają ściany jelita.

Picie kefiru z siemieniem lnianym pobudza organizm do odchudzania, reguluje poziom cholesterolu we krwi i normalizuje gospodarkę lipidową.

Pomaga również skutecznie oczyścić przewód pokarmowy i sprzyja odchudzaniu, dlatego można go stosować szczególnie w okresie diety. Ponadto jest to produkt leczniczy, który może pomóc osobom z problemami zdrowotnymi, takimi jak w szczególności: 

  • zapalenie w układzie oddechowym
  • stany zapalne przewodu pokarmowego (zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody)
  • zapalenie jelita grubego
  • choroby układu moczowo-płciowego
  • nadwaga
  • słabe kości

Jednak najlepszą rzeczą do zrobienia jest picie kombinacji kefiru i siemienia lnianego przez pewien czas, jako diety detoksykacyjnej.

Powinno to trwać co najmniej 21 dni – jeśli jednak od dłuższego czasu nie oczyszczałeś organizmu, lekarze  zalecają zrobienie 2-tygodniowej przerwy po wyznaczonym okresie, a następnie powtórzenie procesu.

Jednak generalnie możesz przeprowadzać ten rodzaj detoksu dwa razy w roku, co zapewni ci zdrowie i formę na długie lata.

Napój okazał się również szczególnie skuteczny dla zdrowia kości, ponieważ zwiększa ich gęstość i czyni je bardziej odpornymi na złamania.

Proces detoksykacji organizmu 

Jeśli chcesz  jak najlepiej wykorzystać kefir i siemię lniane , postępuj zgodnie z zalecaną procedurą. To wygląda tak:

  • Pierwszy tydzień : na śniadanie wypij 100 mililitrów kefiru z 3 łyżeczkami siemienia lnianego (najlepiej rozgnieść je w moździerzu tuż przed użyciem).
  • Drugi tydzień : na śniadanie wypij 100 mililitrów kefiru z 6 łyżeczkami siemienia lnianego. 
  • Trzeci tydzień : na śniadanie wypij 150 mililitrów kefiru z 9 łyżeczkami siemienia lnianego.

Jest jeszcze jedna ważna zasada, o której nigdy nie należy zapominać, a mianowicie wypicie szklanki gorącej wody przed spożyciem tego leczniczego napoju (co najmniej 40 minut wcześniej), aby organizm się obudził i odpowiednio przygotował do intensywnego procesu  trawienia.

Wskazane jest również, aby nie spożywać żadnego innego pokarmu – pierwszy posiłek potraktuj jako śniadanie i nie jedz do obiadu, aby organizm odpowiednio poradził sobie z peelingiem detoksykującym.

Staraj się też odżywiać zdrowo i lekko – najlepszą opcją, zarówno wieczorem, jak i po południu jest lekki posiłek z piersi kurczaka lub jajek. 

Zobacz Też: